Jharkhand را chhau رقصنده و صنعتگران را در یک نبرد موضع برابر COVID-19

کاغذ مچاله به نظر می رسد بعید است سلاح در برابر COVID-19. تا شما متوجه است که در Seraikela, Jharkhand, chhau صنعتگران هستند spiritedly عقب هل دادن در برابر ویروس با استفاده از مهارت های خود را برای ایجاد شدید اما, شاد, ماسک.

در مارس هر سال برای بیش از یک قرن این جامعه را جشن بهار با chhau یک نقاب مراسم رقص درام. در این سال در پاسخ به این همه گیر و در نتیجه مستند صنعتگران به جای پیدا کردن راه های مبتکرانه برای ایجاد تجهیزات حفاظت شخصی (PPE).

از آنجا که زمان کمبود فولاد و N95 ماسک برای خط مقدم کارگران در سراسر جهان مردم در حال طراحی موقت ماسک repurposing همه چیز از bandanas برای لباس هالووین. در این اضطراب دیوانگی های chhau صنعتگران کار تشویق مثال از اینکه چگونه حتی PPE می تواند عملی شود اما همچنین جشن.

Amitava Ghosh این جمشدپور مبتنی بر معاون رئیس جمهور و بنیانگذار وزیر Kalamandir که با این نسخهها کار با صنعتگران تسهیل محلی بسیج منابع و ظرفیت سازی شده است از نزدیک کار با ماسک سازندگان Jharkhand. در حال حاضر همراه با گورگان مبتنی بر Leenika یعقوب از Kala Chaupal اعتماد Prabhat کومار Mahatao (که Amitava اشاره به عنوان ” chhau گورو) و صنعتگران Seraikela آنها را به ایجاد یک نمونه اولیه از chhau PPE. در این ماسک ساخته شده به روش سنتی, لایه بندی, کاغذ مچاله, پارچه و خاک رس با اضافی سه دولای پارچه مورد استفاده در داخل به پوشش سوراخهای بینی.

Jharkhand’s chhau dancers and artisans take a battle stance against COVID-19

Amitava روز یک گردباد از فعالیت با وجود این مستند به عنوان آنها در مسابقه در برابر زمان برای قرار دادن این پروژه با هم ارتباط تنها از طریق اغلب تکه تکه تماس های تلفنی.

“صنعتگران هستند و در یک منطقه پر از تپه بنابراین Prabhat طول می کشد تا گوشی خود را تا زمانی که ما نیاز به صحبت. این فصل برای آنها از آوریل تا سپتامبر” او می گوید و اضافه می کند “بنابراین بسیاری از آنها وابسته به chhau: رقصندگان و نوازندگان ماسک سازندگان صحنه سازان و نقاشان چهره. همانطور که ما بحث در مورد این COVID-19 بحران ماسک سازان گفت: “ما هیچ پول را نجات داد. ما چیزی در دست ما است. چه کنیم؟'”

اگر این کار را می تواند با ارائه یک درآمد برای نه فقط Seraikela جامعه اما به طور بالقوه باز کردن راه برای صنعتگران در سراسر جهان است.

Jharkhand’s chhau dancers and artisans take a battle stance against COVID-19

“به جای برخی از تجاری سازمان تولید انبوه ماسک بهتر است برای حمایت از جوجه کشی از طراحی خوب می گوید:” Leenika مدیریت امانت در Kala Chaupal اعتماد که ومیزان در هنر و فرهنگ و پایداری زیست محیطی. او بحث می کند که چگونه آنها در حال حاضر مربیگری جوجه کشی فرهنگی ماسک با چند صنعتگر, سازمان, شروع با Kalamandir و Seraikela.

“وجود دارد 450 خانواده بسته chhau در Jharkhand. ما نیاز به فکر می کنم چگونه آنها را به زنده ماندن طولانی مدت می گوید:” Leenika. او اضافه می کند که هر چند این اولین بار است که مجموعه ای از نمونه های تکمیل شده فقط چند روز پیش آنها امیدوار هستند و در حال حاضر تولید بسیاری از علاقه.

داستان سه متحده

  • وجود دارد سه نسخه از chhau. Purulia chhau در غرب بنگال, Mayurbhanj chhau در Odisha و Seraikela chhau در Jharkhand.
  • این artform ویژگی های حماسه و منطقه ای افسانه با استفاده از هنر رزمی و آکروباتیک حرکت می کند.
  • ساخت ماسک شروع در Charida, West Bengal در حدود 150 سال پیش و رنگارنگ این ماسک به تصویر می کشد چهره با قاطعیت نقاشی خدایان قهرمانان پرندگان و حیوانات هنوز هم محبوب است.
  • ماسک سازندگان آمده از دو منطقه: Charida و Seraikela به عنوان Odisha را chhau نمی کند استفاده از ماسک است.

“آنها نمی جاذب بنابراین شما فقط می توانید آنها را پاک کردن پایین که باعث ضد عفونی آسان تر,” او می گوید. و در حالی که آنها ممکن است به نظر می رسد و نه زرق و برق دار در حال حاضر شرایطی که می داند چه آینده به نظر می رسد مانند ؟ اگر ماسک تبدیل به ویژگی های منظم در کمد و سپس این تلطیف جایگزین را پیدا خواهد کرد جویند.

“من تجسم ماسک احزاب! می گوید:” Leenika و اضافه میکند: “بسیاری وجود دارد و شما می توانید با صنایع دستی سنتی. ما در حال فکر کردن ماسک با ابریشم بنابراین بافندگان پیدا کردن کار بیشتر. نکته این است که برای شروع ideating خارج از جعبه برای صنعتگر پشتیبانی می کند.”

انرژی ایده تولید شده دلگرم کننده است با Prabhat هنوز هم به طور منظم پیاده روی تا تپه قطعات Seraikela با تلفن خود را به طوری Amitava و Leenika می توانید کنفرانس با صنعتگران با وجود زمان مستند.

“من خواسته اند آنها را به انجام یک COVID-19 رقص جنگ این بار می گوید:” Leenika با اشاره به این واقعیت است که chhau به طور سنتی به تصویر می کشد پیروزی خیر بر شر است. او می افزاید: “این است که ما مبارزه با ویروس. این chhau ماسک در یک جنگ ، این است که چگونه ما در حال راه انداختن جنگ ما.”

تماس با Kalamandir برای جزئیات بیشتر در 8298229229 و 0657 2320109 یا ایمیل [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>