مطرح شده در یک رژیم غذایی منظم شرلوک هلمز و جیمز باند و هند را بسیار خود را “حقیقت سالک” Byomkesh Bakshi, Chajotra افتخار بنیانگذار یک آژانس کارآگاهی شاید تنها در جامو که او در عمل از یک 150sq. ft اجاره فضا در این شهر قلب جواهر Chowk.

Chajotra که دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک از هاریانا را Kurukshetra دانشگاه بخشی از یک گروه کوچک از تحصیل سرخپوستان که ترجیح می دهند تعقیب جاه طلبی و هیجان و شور و جنایتکاران به تکمیل لیست در دفتر شرکت cubicles.

“شرلوک, 007, Byomkesh حتی ماموریت غیر ممکن من بسیار آموخت. این تعلیق پیوستن به نقطه عمل از ابتلا به مجرمان مطالعه مردم… این همه برای خدمت به جامعه است. چرا من را این همه برای کسل کننده 9-5 کار” Chajotra می پرسد. پدرش یک sub-بازرس در مرکزی ذخیره نیروی پلیس و یک آشا کارگر هنوز هم فکر می کنم او در کار شرکت های بزرگ.

پس کارآگاهان خصوصی و محققان هستند به رسمیت شناخته شده توسط قانون وجود دارد تنها شواهد نشان می دهد رشد علاقه در این حرفه است. در ایالات متحده و انگلستان که در آن پلیس خوش آمدید مشتاق sleuths به درخواست برای شغل و حتی ارائه آموزش به مردم به عنوان جوان 14 محقق حرفه ای است نه نگاه با چشم قضاوت.

K. C. Chaudhary, 5’6″ نرم-صحبت های پلیسی در جیپور می گوید شده است وجود دارد “قابل توجه علاقه” در تحقیقات خصوصی در پنج سال گذشته.

طرفداران محبوب 1990s’ DD ملی نشان می دهد Suraag: سرنخ, Chaudhary شده است در حال اجرا یک کارآگاه خصوصی آژانس در جیپور برای بیش از دو دهه و اغلب آثار با پلیس در پرونده های جنایی ، او می پوشد تریل برای کار به طوری که مردم خود را حرفه ای “جدی تر”.

Akriti Khatri, who runs one of the few all-women detective agencies in India, offers <span class='webrupee'>₹</span>5,000 per case to trainees (Photo: Ramesh Pathania/Mint)
Akriti Khatri, اجرا می شود که یکی از معدود زنان کارآگاه آژانس در هند ارائه می دهد 5,000 هر مورد به کارآموزان (عکس: رامش Pathania/نعناع)

“این نه تنها جوانان که رویکرد ما; مردم در تمام سنین می خواهید به یادگیری این مهارت ها می گوید:” چودری, 40, که او نیز اجرا می شود یک موسسه که ارائه می دهد کلاس های آنلاین چگونه به یک کارآگاه. موسسه معین نشان می دهد که زمانی که او شروع به ارائه این دوره که شامل درس هایی در مورد چگونگی صحبت کردن با افراد به صورت رایگان در سال 2012 تنها یک دانش آموز محلی پیوست. در سال 2014 فقط قبل از او در برنامه ریزی برای خاموش موسسه ملی تحقیقات خصوصی 30 نفر از سراسر کشور ثبت نام کرده است.

“من نمی دانم چه طور ناگهانی اتفاق افتاده است اما هر کسی که به من نزدیک صحبت در مورد تمایل به انجام کاری برای جامعه و چیزی که ارائه یک چالش جدید در هر روز است. به طرز عجیبی هیچ کس علاقه مند بود در چه مقدار از آنها را در نهایت می گوید:” چودری. در حال حاضر او 535 دانش آموزان که همچنین کار با او را به عنوان کارآموزان و دریافت 5,000 هر مورد که می تواند هر چیزی از قبل از ازدواج و بعد از ازدواج خیانت به غصب زمین و تقلب شرکت. البته در حال حاضر قیمت بین 9,000 و 12,000 بسته به مدت.

جامو را Chajotra بخشی از 2016 دسته ای طوری شد وادودارا را Alka پاتل 48 که ترک شغل خود به عنوان مدیر فروش در شرکت بیمه زندگی از هند (LIC) پس از 10 سال برای تبدیل شدن به یک کارآگاه. “من می خواستم برای تبدیل شدن به یک وکیل جنایی, اما پس از ازدواج آن دشوار بود. من LIC اما آن را بسیار خسته کننده است. من می خواستم برخی از هیجان و می خواستم برای کمک به مردم به خصوص زنان است. که زمانی که من آمد در سراسر Chaudhary آقا می گوید:” Patel, که با این نسخهها کار از خانه اش در شهر است و توسط خانواده اش در زندگی حرفه ای خود را انتخاب کنید.

بیکانر را Mehendra Bhambhu, 23 پیوست, موسسه ملی تحقیقات خصوصی دو سال پیش بدون اطلاع خانواده اش. “من در حال آماده شدن برای راه آهن ، پدر و مادر من می خواهم به من برای به دست آوردن یک شغل دولتی اما من دوست دارم کار پلیسی از آنجا که هیچ روز مانند دیگر. آن را بسیار هیجان انگیز و پول خوب است. و نگاهی به افزایش جرم و جنایت در اطراف می گوید:” Bhambhu که بدست آورده در مورد 25,000 یک ماه.

این پول وعده هیجان و ایده آوردن عدالت به خود جلب کرد که دهلی نو, دانشگاه, دانشجو, روبی به دنیای خصوصی بررسی است.

“پدر من یک e-راننده ریکشا و من پنج خواهر و برادر. بیشتر پول است که همیشه خوش آمدید در این خانه می گوید:” 20 سال با پوشیدن یک رنگ قرمز روشن و پیراهن و گسترده لبخند. روبی که کار کرده است برای نه ماه با زهره آژانس کارآگاهی آغاز شده توسط 34 ساله محقق خصوصی Akriti Khatri در Noida در سمت چپ خانه اش در شرق دهلی نو در 6 صبح یک روز به بررسی شرکت های بزرگ, فریب داد, صورت. “من یک بار در تعقیب یک مرد به مدت 18 ساعت برای پیدا کردن که آیا او آدرس داده بود در مقالات آمده حلال است. آن زمان متوجه شدم او دروغ می گوید او نمیفهمد من در پی او. من هرگز زد خیلی سریع در زندگی من می گوید:” روبی که با استفاده از تنها یک نام است.

که بخشی از مشکل در مورد این حرفه میافزاید Dipti Satpathi 23 ساله و فارغ التحصیل در حقوق کیفری و یاقوت همکار در ونوس که نیز ارائه می دهد دوره های آموزشی در تحقیقات خصوصی است. “ما باید به فکر پانسمان ما را به نگاه به عنوان طبیعی که ممکن است به طوری که حتی اگر ما در حال ایستاده در نزدیکی یک خانه به دنبال کسی ما مخلوط می گوید:” Satpathi که پدر و مادر فکر می کنم او تنها به بررسی موارد از دفتر. آنها همیشه احساس نا امن ؟ “ما یاد گرفتیم دفاع از تکنیک های. اما واقعا تنها چیزی که شما نیاز به دانستن است که به اجرا به عنوان سریع به عنوان شما می توانید” او می خندد.

مانند چودری Khatri, اجرا می شود که یکی از معدود زنان کارآگاه آژانس در هند ارائه می دهد 5,000 هر مورد به او آموزش دیده است و افزایش علاقه در این حرفه در پنج سال گذشته.

“کارآگاه خصوصی سازمان (تنظیم) لایحه سال 2007 هنوز هم با کمیته پارلمانی. ما نه قانونی و نه غیر قانونی. اما درست بهره در حال افزایش است, در میان مردم, و چرا که نه ؟ مردم نیاز به خدمات ما و رسیدن به ما می گوید:” Khatri.

از جمله طرح های کمک خواهد کرد که مردم بیشتر باز مورد استفاده محققان خصوصی’ خدمات میگه Chaudhary.

“ما دانش آموزان که نمی گفت پدر و مادر خود را در مورد واقعی خود کار می کنند. من امیدوارم که روز می آید به زودی زمانی که آنها می توانید با افتخار بگویید که خانواده های آنها آنچه را که آنها واقعا انجام,” او می گوید.

Chajotra می خواهد به او بگویید خانواده خود را در مورد وضعیت شغلی اما او منتظر لحظه مناسب. “من مطمئن هستم که آنها را درک خواهد کرد. آنها هر دو کار به بهتر کشور است. من نیز می گویند من کار به جامعه بهتر است. ما کارآگاه بزرگ هستند سازد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im