یک معامله تجاری در آمریکا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن بازدید بعید است. اما یک تغییر جغرافیای سیاسی چشم انداز همراه با روابط نزدیک تر با آمریکا باعث می شود یک معامله است که منافع هر دو کشور اجتناب ناپذیر است. نعناع به نظر می رسد در فرصت ها و مناطق که در آن تجارت دو جانبه می تواند به افزایش است.

چه دولت هند و آمریکا روابط تجاری?

تجارت دو جانبه بین ایالات متحده و هند در حال افزایش بوده است, با ما به تازگی بیش از چین برای تبدیل شدن به هند بزرگترین شریک تجاری. ایالات متحده نیز یکی از معدود کشورهایی است که با هند دارای مازاد تجاری که ایستاده بود در $16.85 میلیارد دلار در 2018-19. این روند ادامه داشت در آوریل-دسامبر 2019. تجارت دو جانبه بین دو کشور بود به ارزش 68 میلیارد دلار در این دوره در مقایسه با $64.96 میلیارد دلار با چین برای همان مدت. چین هند بالا شریک تجاری بین 2013-14 و 2017-18. قبل از این دوره هند بزرگترین شریک تجاری بود, امارات متحده عربی.

Graphic: Sarvesh Kumar Sharma/ Mint
گرافیک: Sarvesh Kumar Sharma/ نعناع

برای مشاهده اینجا کلیک کنید بزرگ گرافیک

چگونه یک معامله تاثیر دو جانبه تجارت ؟

از لحاظ تاریخی هند موافقت نامه های تجاری داده نشده صادرکنندگان آن نوع از مزایای که انتظار می رود شد. بارها ذکر شده دلایل عبارتند از: عدم آگاهی در میان صادرکنندگان و این کشور با تمرکز بر معاملات تجاری با کشورهای در حال توسعه که دارای مزیت رقابتی بیش هند از نظر کاهش هزینه های دستمزد. اما این بعید است که اتفاق می افتد با ما به عنوان یک تجارت و معامله خواهد شد در نتیجه گسترش قابل توجهی از تجارت در حالی که به طور همزمان به شرکت هندی بیشتر دسترسی به بازار به یکی از بزرگترین اقتصادهای. یک معامله نیز می تواند نقش تعیین کننده ای در حل و فصل مشکلات مربوط به تحرک از حرفه ای.

چگونه است که یک هند-آمریکا متفاوت از دیگران است ؟

یک معامله تجاری با آمریکا می تواند مسائل مربوط به تعرفه و منجر به هند به عنوان یک جایگزین برای شرکت های اجرای یک چین+1 سیاست. این می تواند در نتیجه قابل ملاحظه سرمایه گذاری در بخش تولید و عمیق تر ادغام هند در جهانی زنجیره ارزش. یک معامله خواهد البته کمک به گسترش صادرات هند بیشتر است.

آن را تعمیق هند تجارت با جهان ؟

تجارت جهانی دیده است تکتونیکی تغییر در چند سال گذشته به فعالیت تولیدی تبدیل شده است بسیار تخصصی و جهانی. موج جدید حمایت از تولیدات داخلی منجر به ظهور بلوک تجاری منطقه ای که در آن چنین زنجیره ارزش در حال شکل گیری است. جغرافیای سیاسی نیز نقش دارد. اخیر افزایش خرید نفت از آمریکا و دیگر متحدان استراتژیک نکات در عمیق تر روابط تجاری در سال های پیش رو است. یک معامله با آمریکا ممکن است منجر به یک چارچوب قابل اجرا برای معاملات مشابه با انگلستان و اتحادیه اروپا است.

پس چرا یک معامله دست نیافتنی باقی می ماند?

این معامله ممکن است با تاخیر به علت محدود اجماع بر دامنه آن همراه با هند تمایل به ارائه بیشتر دسترسی به بازار از جمله در زمینه ارتباطات و فن آوری کشاورزی و دستگاه های پزشکی. ما در بخش کشاورزی باقی می ماند یک تنگنا برای امضای یک قرارداد تجاری با اکثر کشورهای توسعه یافته به طوری محدود معامله بدون پرداختن به این موضوع بعید است. اما به عنوان سود از یک معامله قابل توجه خواهد بود آن را امضا شود هر چه زودتر به جای بعد.

Karan Bhasin است دهلی نو-بر اساس سیاست محقق.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im