رستوران های هندی را, عید پاک, وعده های غذایی به خانه های مردم این مستند

بنگلور, زن و شوهر Uttham و Radhica Muthappa مشغول آماده کردن ویژه عید پاک غذاهای خود را برای سو فرفری غذای آماده مفصل است. “در این سال خانواده ها می توانند با هم برای عید و جشن می گیرند. ما می خواستیم به گسترش برخی از تشویق. ما اندازه بخش را در نظر کسانی که رشته به تنهایی می گوید:” Radhica که دارای تخصص در انواع Coorg-سبک گوشت خوک آماده سازی.

این زن و شوهر به تنهایی نیست: از فروتن تنظیم به پیشرو هتل های بسیاری در انواع مختلف از شهرستانها در حال انجام خود را محدود بیت به گسترش برخی از عید پاک تشویق به مهمانان خود را تحت مستند دور از زادگاه خود و عزیزان. تاج محل هتل های دهلی مثلا در انتهای دیگر این طیف ارائه یک بسته از جمله رفتار مانند داغ صلیب بنس, عید پاک, تخم مرغ, همه فن حریف, کوکی شکلاتی, کلوچه, سس آلبالو یک بسته ماکارونی و بیشتر در ₹4000 در هر مانع.

در مورد Uttham و Radhica,”روش پخت و پز بسیار مهم است و وقتی که می آید به Coorg سبک آن است که آهسته پخت و پز است که قفل در عطر و طعم و آشپز را به لذت بخش ترین بافت. مهمتر از همه بدون مواد نگهدارنده و یا افزودنی استفاده می شود می گوید:” Radhica.

برای عید پاک خود منو به سبک شرقی چسبنده دنده گوشت خوک برگر patty سنتی Coorg پندی (گوشت خوک) کاری گوشت خوک کشیده و فلفل گوشت خوک. فرفری سو با همکاری Dunzo و Swiggy و می تواند تحویل در سراسر بنگلور. “ما طبخ را از طریق هفته و سهام کافی از محصولات. در این مستند ما ترجیح می دهند منجمد فرمت به مردم سفارش بخش بزرگ و علاوه بر این سفر به خوبی و فروشگاه های درخشان می گوید:” Radhica.

نگه داشتن آن کلاسیک

در حیدرآباد پارک هایت نگه داشتن آن ارائه حداقل اما سنتی است. منو — برای وانت و همچنین نزدیک مجاورت تحویل — شامل “کل جوجه کباب ساخته شده هر دو در کلاسیک ما راه و در یک خردل marination پر شده با پیاز و نان اسفناج و جوز هندی می گوید:” سرآشپز اجرایی Yogender پال اضافه کرد: “آنها در حال ارائه با تغییرات سس گزینه ها و خدمت با بوداده, سیب زمینی سرخ کرده و قارچ و عسل لعاب هویج. این منو همچنین شامل سنتی نارگیل کیک هویج یکی دیگر از آثار کلاسیک ما.”

قیمت شروع در ₹2,000 کامل مرغ همراه با طرف. منو بر اساس تولید محلی که در آشپزخانه در حال حاضر دسترسی به, و البته این محدودیت ها از یک تیم کوچک. می گوید: آشپز ما بسیاری از مواد مورد نیاز برای محدود منو که سرپرستی… یک تیم کوچک از سرآشپزها و دیگر اعضای در خانه مراقبت از خانه تحویل منو و ویژه عید منو.”

شماره گیری به منظور

  • سو فرفری, بنگلور: 9900026681
  • پارک چنای: 044-42676000
  • پارک هایت حیدرآباد: 040-49491234
  • JW ماریوت Juhu, Mumbai: 022-66933000
  • تاج محل دهلی نو: 011-66566162

برای نگرانی از ایمنی و بهداشت هتل ارائه شده است این به یک گروه محدود. “در حال حاضر ما در حال مدیریت با ما تدارکات داخلی با پیوستن به تمام هنجارها و قوانین و مقررات و اطمینان از ما تحویل پروتکل پیروی از تمام قوانین و مقررات. هدف این است که برای رسیدن به ما به طور منظم مهمانان و نه به صورت فله تحویل از طریق شخص ثالث aggregators.”

او توضیح میدهد: “ما در حال حاضر به دنبال ندارد به تماس بیشتر همکاران به سفر و آمدن به هتل و تشویق بسیاری از آنها را به ماندن در خانه امن ماندن و کار از خانه زمانی که مورد نیاز است. هتل هنوز عملیاتی محدود در خانه و مهمانان ما در آشپزخانه باز به اطمینان حاصل شود آنها راحت است. این اجازه می دهد تا ما این فرصت را به ارائه برخی از ما امضا ظروف و مواد غذایی راحتی به آن سفارش غذا در خانه است.”

آشپز Abhishek باسو از JW Marriott Juhu, Mumbai, آغاز شده بود برنامه ریزی های عید پاک خود منو بیش از یک ماه پیش “وقتی این همه چیز [COVID-19] تا به حال اتفاق افتاده است نه در چنین مقیاس بزرگ اما پس از آن هر کس تا به حال به سرانجام نزدیک عملیات در اطراف شهر” او می گوید. “در چند روز گذشته ما آغاز شده بود خانه ما تحویل و زمانی که مردم شروع به پرسیدن اگر ما در حال انجام هر کاری برای عید پاک.”

انتخاب انتخاب

این منو شامل خامه tagliatelle قارچ و اسفناج, اسفناج و سبزیجات, لازانیا, کبابی نیوزیلند لغو احکام صادره ی گوشت بره, دودی, پاستا مرغ, کباب مرغ و دسر مانند هویج کیک اسم حیوان دست اموز سوئیس رول (خانواده), عید پاک, brownie نوار و عید پاک اپل استرودل تحویل در عرض پنج کیلومتر شعاع.

آشپز مورد استفاده برای آشپزخانه تیم از بیش از 100 پرسنل در حال حاضر مشغول به کار با یک تعداد انگشت شماری از آشپز. “این مانند کسی است که برگزاری جشن های بزرگ در این سال است.” بنابراین به طور طبیعی این بخش منعکس کننده این. منو در دسترس است از آوریل 8, خواهد شد و تا مارس 12.

این پارک در چنای که معمولا ارائه می دهد استادانه درست شده منو به سرپرستی کوچک اما کاربردی منوی مناسب برای وضعیت کنونی و حتی ارائه تحویل درب. این شامل کباب مرغ و گوشت, لازانیا, با, قارچ, اسفناج و پنیر ریکوتا لازانیا و عید پاک شکلات ترافل کیک (₹1600 در هر کیلو).

سفارشات بالای ₹5,000 هستند داده شده توسط تحویل درب وجود دارد و گزینه خود انتخاب کنید تا به عنوان به خوبی. سرآشپز اجرایی Ashutosh Nerlekar را در نظر گرفته و پاسخ بیش از چند سال گذشته شناسایی و مورد علاقه از مهمانان و مطمئن است که تنها کسانی که غذاهای محبوب در بر داشت راه خود را برای عید پاک خود منو.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>