هند انتقاد شدید اردوغان نظرات به کشمیر

دهلی نو: هند در روز شنبه ناودان همه مراجع به کشمیر ساخته شده توسط رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان در سفر خود به پاکستان و توصیه او را به دخالت در هند داخلی مهم است.

در بیانیه ای, هندی, سخنگوی وزارت امور خارجه Raveesh کومار گفت کشمیر بود “جدایی ناپذیر و مسلم بخشی از هند است.”

“ما از رهبری ترکیه به دخالت هند در امور داخلی و توسعه درک صحیح از حقایق از جمله قبر تهدید ناشی از تروریسم ناشی از پاکستان به هند و منطقه” او گفت:.

کومار اظهارات در پاسخ به اشاره به کشمیر ساخته شده توسط رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی خود به مجلس ملی پاکستان و بعد از آن در یک رویداد مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر پاکستان عمران خان در اسلام آباد است.

“کشمیری برادران زندگی شده اند تحت شرایط دشوار در طول سال های اخیر گام های یک جانبه هند اضافه شده اند به خود گلایه و وضعیت وجود دارد تبدیل شده است نگران کننده است. محروم کشمیری از آزادی خود و غاصب حقوق خود نیست و هر کسی علاقه” اردوغان گفت: در سخنرانی خود با اشاره به هند حرکت به لغو وضعیت ویژه به کشمیر و همچنین اعمال محدودیت در ارتباطات و اینترنت در منطقه است.

با توجه به یک گزارش در سایت های پاکستان “اخبار” رئیس جمهور ترکیه نگهداری می شود که کشمیر مشکل می تواند حل شود و تنها در درست و عادلانه اساس نه از طریق جنگ و ظلم و ستم و چنین راه حل را در خدمت منافع همه احزاب است. او گفت: ترکیه همچنان به ایستادگی در کنار عدالت و صلح و راه حل از طریق گفت و گو در مورد مناقشه کشمیر.”

ترکیه و چین و مالزی شده اند انتقاد از هند حرکت به ادغام کشمیر با بقیه کشور در حالی که بقیه جامعه بین المللی را تا حد زیادی پذیرفته شده هر چند وضعیت آنها ابراز نگرانی از محدودیت های ارتباطی در محل پس از ماه اوت است.

در اوایل این هفته به هند در زمان دسته دوم 25 سفرای خارجی مستقر در دهلی نو برای یک تور از منطقه است. اولین گروه از نمایندگان حال بازدید از این منطقه در ماه ژانویه است. بیانیه ای از اتحادیه اروپا در بروکسل در روز جمعه گفت هند گرفته است, مراحل بازیابی عادی اما اضافه کرد که این مهم است که باقی مانده محدودیت برداشته شود به سرعت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر