هند و چین علامت گذاری 70 سال روابط دیپلماتیک به دنبال افزایش ارتباط

دهلی نو:
دفن تفاوت های خود را در وسط coronavirus همه گیر هند و چین در روز چهارشنبه رد و بدل کلمات گرم احوالپرسی و صحبت از همکاری بین دو پرجمعیت ترین کشورها است.

به مناسبت سالگرد 70 از ایجاد روابط دیپلماتیک بین دو کشور یک رویداد مهم.

نخست وزیر نارندرا مودی گفت: روابط خوب بین هند و چین مهم برای صلح و ثبات و رفاه در منطقه و جهان است. در پیام خود به نخست وزیر چین لی کچیانگ مودی همچنین اشاره کرد که “covid-19 همه گیر شد, یک یادآوری به ما از طبیعت به هم پیوسته از جهان امروز ما و بنابراین نیاز به اتخاذ واقعا واکنش جهانی به آن است.”

او گفت که او به جلو نگاه به همکاری با نخست وزیر چین به “بیشتر تعمیق و تقویت ما نزدیک تر توسعه همکاری و آن را به ارتفاعات و حتی بیشتر در سال آینده”.

در تاریخ 1 آوریل 1950 هند اول شد غیر کمونیست کشور در آسیا به ایجاد روابط دیپلماتیک با چین است.

هر دو کشور توافق کردند که در سال گذشته برای برگزاری 70 حوادث—35 هر یک در هند و چین—به مناسبت اما این طرح تا به حال به را در خود نگه دارد با توجه به همه گیر. به توافق رسیده بود زمانی که مودی و رئیس جمهور چین ملاقات کرد برای دومین نشست رسمی در Mamallapuram در تامیل نادو در ماه اکتبر. هدف از این رویدادها بود که به افزایش مردم-به-مردم خبر داد.

در پیام خود به همتای خود رئیس جمهور یازدهم گفت: هند و چین رسیده بود “جدید نقطه شروع” در روابط. او اضافه کرد که او قرار داده شده “اهمیت زیادی” به این همکاری و که او آماده است تا آن را به یک سطح جدید.

“قوی تر چین و هند در رابطه به منافع بیشتر را به دو کشور و مردم و مشارکت بیشتر انرژی مثبت را به آسیا و جهان در بزرگ” یازدهم گفت: در پیام خود به رئیس جمهور Ramnath Kovind.

برتر Li در پیام خود به مودی گفت که “رابطه تعریف شده توسط دوستی و همکاری و منافع متقابل را در خدمت منافع اساسی هر دو کشور. چین آماده است تا برای پیوستن به دست با هند برای ساخت در شتاب ایجاد شده توسط این سالگرد 70 به کار برای پیشرفت های جدید در ما مشارکت و همکاری استراتیژیک.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر