Incredibowl خدمت کردن سالاد تازه هر روز

Yegammai Annamalai تا به حال فقط تحویل 30 بسته لوبیا قرمز و پنیر سالاد سالسا, سس, او به من اطلاع.”در حال حاضر من سازمان دیده بان ویدئو و صبر کنید برای بررسی. این است که من پاداش زمان برای این کار گیج کننده است که من در صبح,” او می خندد. 33 سال است که غذا برای احزاب کوچک برای یک سال گذشته به تازگی راه اندازی Incredibowl. او در توصیف آن به عنوان یک خانه ساخته شده سالاد سرمایه گذاری و برای تلفن های موبایل هنوز هم کمی تعجب در مورد چگونه از آن همه آمد. “این اتفاق توسط حادثه. ماه گذشته یکی از دوستان از من پرسید اگر من می تواند او را به سالاد به عنوان او در یک رژیم غذایی. من آن را برای کل هفته. به زودی گسترش این کلمه و من شروع به دریافت سفارشات بیشتر. آن را به من رخ داده است که من می تواند یک کسب و کار از این و من شروع یک Facebook, صفحه,” او می گوید.

آن را به عنوان ساده به عنوان آن را برای تلفن های موبایل. Yegammai خودش نگه می دارد به روز رسانی در مورد سالاد جهان از طریق اینترنت. “در تعطیلات آخر هفته من انجام آزمایشات و تصمیم منو برای هفته آینده. من سعی کنید که شامل سالاد از نقاط مختلف جهان مانند guacamole از مکزیک, هم بزنید سرخ شده در روغن-سبزیجات با کلم برنج از چین و خام سالاد پاپایا از تایلند. من نزدیک به 20 انواع سالاد. او guacamole بسیاری از طرفداران” او می گوید.

او طول می کشد افتخار در این واقعیت است که سبزیجات و میوه ها منابع محلی. “مواد اولیه تهیه می شوند هر روز برای حفظ طراوت و تازگی. سالاد تمایل به تبدیل شدن به خیس در زمان آنها تحویل داده شده است. من پک پانسمان به طور جداگانه,” او می گوید. Yegammai باقی می ماند دور از ketchups و سس مایونز. “آنها پر شده با مواد نگهدارنده و چربی شکر و نمک. تنها شیرین کننده های که من با استفاده از شکر قهوه ای و عسل.”

Yegammai باعث می شود بر اساس سبزی سالاد و میوه بر اساس یکی در هر روز است. مشتریان خود را, او می گوید. “آنها از محدوده سنی 25 تا 60.” اگر نیاز او customises و جایگزین مواد تشکیل دهنده. برای مثال اگر او در حال آماده سازی یک سالاد برای یک گیاهخوار و یا کسی که دچار عدم تحمل لاکتوز او جایگزین paneer با توفو. او همیشه مشورت با مشتریان خود را برای اطلاعات در مورد هر گونه آلرژی قبل از او قبول سفارشات. به تازگی او ساخته شده zoodles با کدو نوار که در آن او با استفاده از یک سس ایتالیایی با گیاهان دارویی. Yegammai اذعان می کند که گاهی اوقات او را دریافت بازخورد بسیار مهم است. “یکی از بررسی گفت که من سالاد شیرین و مطلوب بود. در حال حاضر من سفارشی کردن ادویه سطوح بیش از حد” او می گوید.

برخی از سالاد و او باعث می شود بیشتر وقت گیر او می گوید و می گوید لبنان پلاتر یکی از آنها است. “آن را با جعفری خرد شده گندم, گوجه فرنگی, خیار, هویج و روغن زیتون. آن زمان من یک مقدار زیادی از زمان برای آماده سازی. یکی هم گزینه سفارش خانه ساخته شده نان پیتا به عنوان اضافه,” او می گوید. Parvathi Vaidyanathan یک مشتری که به دنبال یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات بوده و سفارش از Yegammai برای دو هفته گذشته. “این سالاد عبارتند از نور و بر خلاف تجاری در دسترس هستند نه خفه شده در سس مایونز و سس. مقدار پر کردن و و او نیز customises سفارشات من” او می گوید.

Yegammai ارائه می شود او سالاد در عرض شش کیلومتر شعاع اطراف نژاد ، او امیدوار به گسترش منطقه خود تحویل به زودی. در حالی که سالاد معمولا دستور داد برای ناهار او می گوید: او همچنین آماده سازی آنها برای شام سفارشات به زودی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>