در پاریس, من به نمایش گذاشت و نه انواع ديم برنج از هند: آشپز Anumitra Ghosh Dastidar

او دارای مدرک دکترا در زبانشناسی شناختی کار کرده است و در سراسر جهان — و نه به عنوان یک زبان شناس. Anumitra Ghosh Dastidar آشپز حرفه ای است که می تواند التماس کردن دهان آبیاری صفحات از مواد غذایی با مواد تشکیل دهنده است که به سرعت ناپدید می شود.

همیشه علاقه مند در محلی تولید Dastidar تمایل به تمرکز بر روی آنها را به دست آورد پس از او دیده, ایتالیایی, مادر, ژاپنی, تایلندی, غذاهای, و یاد گرفتم که چگونه سرآشپزها در این کشورها ترویج دانه از مناطق خود را. او با ترک شغل خود به عنوان یک sous-آشپز با خواننده های محبوب ایتالیایی رستوران به تحقیق و جمع آوری و بایگانی گونه های مختلف برنج بومی. و چه بهتر از راه برای به اشتراک گذاشتن این دانش از خدمت آن داغ است ؟ خوراکی Archives او به تازگی افتتاح رستوران در گوا ویترین محلی و تولید دانش از طریق دستور العمل های مبتکر. “گوا در حال از دست دادن تنوع زیستی آن است. ما در حال نقشه برداری از مواد اولیه محلی و قادر خواهد بود برای پیدا کردن آنچه در حال ناپدید شدن هستند به دلیل تغییر آب و هوا. ما می خواهیم برای ترویج عشق به صورت منطقه ای تنوع نه تنها از طریق برنج, اما حتی بومی سبزیجات و فرآورده های سراسر کشور,” او می گوید.

اول ایمنی

اما در ماه مارس فقط به عنوان رستوران او بود شروع به ایجاد حضور خود را احساس Dastidar مجبور به تعطیل کردن مغازه به عنوان کشور رفت و به مستند. خوشبختانه گوا به زودی کاسته محدودیت ها و رستوران ها اجازه داده شد به بازگشایی یک ماه بعد در ماه آوریل است.

اگر چه دیگر از eateries باز Dastidar نگهداری خوراکی Archives بسته شده است. “ایمنی کارکنان من مهم تر بود. اما Shalini کریشنان (مالک) و من تصمیم به باز کردن تنها برای takeaways چیزی است که ما هرگز انجام می شود تا کنون,” او می گوید. تطبیق با شرایط جدید لازم بود نه فقط به دلیل نگرانی های ایمنی بودند پارامونت بلکه به دلیل کمبود درآمد در طول این مستند تا به حال ضربه زدن به کسب و کار. در حال حاضر با کاهش کارکنان قدرت Dastidar است و با توجه به کاهش حقوق و دستمزد برای ماه های آینده تا زمانی که وضعیت تثبیت.

رویای خود را از قرار دادن مواد غذایی بومی را دوباره روی میز بوده و نیروی محرکه Dastidar حرفه ای انتخاب کند. پس از آغاز او سفر آشپزی در یک رستوران ژاپنی در دهلی نو و یادگیری طناب برای چند سال او متوجه شد آن زمان خود را به انجام چیزی که خود.

یک تجربه یادگیری

او باز بزرگ بونگ نظریه یک رستوران کوچک در دهلی نو به نمایش گذاشتن در خانه بنگالی مواد غذایی در یک محیط حرفه ای. زمانی که این حرکت کار نمی کند به عنوان به خوبی به عنوان او می خواست Dastidar پیوست سردستهزنان خواننده اپرا محبوب ایتالیایی رستوران متعلق به و اجرا توسط آشپز Ritu Dalmia در پایتخت. در اینجا او آموخته پیچیدگیهای ناهارخوری زیبا و مشغول به کار در تفسیرهای مدرن از کلاسیک ایتالیایی, مواد غذایی است.

در طول این روی لئامت دادن Dastidar تا به حال فرصت را به سفر در سراسر آسیا شرکت کننده در مواد غذایی مختلف و نمایشگاه های طعم هند است. در یک جمله نشان می دهد در سوژو چین شهر در غرب شانگهای Dastidar شیفته یک کتاب با توجه به تمام شرکت کنندگان است. کتاب برجسته شهر چگونه بود دوباره آن بومی گیاهان آب و اهمیت این گیاهان در حفاظت از تنوع زیستی.

“این الهام بخش من برای شروع بررسی تنوع زیستی غنی از هند است. در پاریس, من به نمایش گذاشت و نه انواع ديم برنج از هند است. این گیاهان بومی که آیا استفاده از آب های زیرزمینی. اما این گونه نیست محبوب در کشور ما از آنجا که دولت نمی ابتکار عمل را به popularise آنها. به جای برنج هیبرید ترویج شده است به دلیل آن است که آسان به برداشت. اگر چه این ادعا که برنج هیبرید بیشتر عملکرد این یک افسانه است. Bohuroopi یک بومی انواع برنج بسیار بیشتر عملکرد. در عین حال آن است که در حال ترویج است. ما یک بار تا به حال بیش از یک لاخ انواع برنج اما از آنجا که دانه نمی ماند برای همیشه آنها باید حفظ شود به درستی. ما از دست داده اند 90 درصد از ما بومی دانه از آنجا 90s” معتقد Dastidar. در حالی که او در خانههای گلی خالی بیش از چگونه او می تواند بالا بردن آگاهی از این فراموش شده و به سرعت در حال ناپدید شدن گونه های برنج Dastidar دریافت یک تماس تلفنی بود که به ارائه پاسخ. “زمانی که من دعوت به همکاری–معاون کشیش بخش خوراکی Archives مواد غذایی پروژه در 2018-19 کوچی-Muziris دوسالانه من داد تا کار من در سردستهزنان خواننده اپرا. در حالی که کار بر روی خوراکی, آرشیو, که من پیدا کردم که کرالا تا به حال 40 بومی ارقام برنج که حتی مردم در دولت در مورد نمی دانم. یکی از این انواع به نام Tavalakkannan یا قورباغه چشم. در پایان این دوسالانه بعد از ایجاد 108 منوهای مختلف برای 108 روز از جشنواره, من می دانستم که من که قرار بود برای باز کردن یک رستوران به نمایش گذاشتن بومی تولید می گوید:” Dastidar.

محو تنوع

زمانی که او تصمیم به باز کردن رستوران خود را — همچنین به نام های خوراکی Archives درستی به اندازه کافی در گوا در دسامبر 2019 نبود فقط به خاطر او می خواست به شیر به تعداد زیادی از گردشگران دولت جذب و یا مواد غذایی محلی ، آن را نیز یک فرصت برای برجسته دولت را تهی تنوع زیستی.

“اسناد و مدارک وجود دارد که نشان می دهد 30 نوع قارچ وجود 13 سال پیش. اما در سال 2019 ما نشان داد که بیش از نیمی از گونه های ناپدید شده بود. دانش که از این قارچ های خوراکی نیز از دست داد. این جویدنی jhall موجود در بنگال یک خوراکی خزنده. اما اگر ما نمی دانیم که این امر می تواند به عنوان یک علف هرز و هرگز بر ما صفحات. بنابراین ما با قبیله ای از زنان که آگاهی از تنوع زیستی گوا و سعی کنید به ترکیب آن را به ما غذا” متحده Dastidar.

همانطور که از نام این رستوران نشان می دهد شام در خدمت نه تنها انواع غذا با استفاده از محلی و بومی تشکیل دهنده, اما همچنین کمک به از تاریخ است. Dastidar نشان می دهد که همراه با ایجاد فرهنگی و مواد غذایی, خاطرات, خوراکی, آرشیو سهام, اطلاعات تغذیه ای در مورد تولید و برنج از روز است. “ما این را در این دوسالانه به برطرف کردن اسطوره که برنج فقط بد کربوهیدرات است. برای مثال Kattuyanam و Seeraga Samba دو گونه از تامیل نادو یک دولت که در آن برنج غذای اصلی. Kattuyanam دارای شاخص قند خون پایین است که باعث می شود آن را ایده آل برای بیماران دیابتی و Seeraga Samba یک منبع فیبر بالا و غنی از سلنیوم به مبارزه روده بزرگ و سرطان روده. بسیاری از مردم بی اطلاع هستند و از خواص خوب. برای خوراکی, آرشیو, پخش كردن دانش بومی این تولید است که هدف اصلی نه صرفا مصرف است.”

مستقل روزنامه نگار می نویسد: در توسعه و جنسیت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر