دهلی نو:
دولت مرکزی بودجه نهادها و آموزش و پرورش بدن کمک کرده Rs39 کرور به نخست وزیر شهروند کمک و امداد در شرایط اضطراری (PM-مراقبت) صندوق دولت اتحادیه روز یکشنبه گفت.

“بیست و هشت نهادهای مختلف خودمختار سازمان از ادارات وزارت توسعه منابع انسانی (HRD) کمک کرده است بیش از 38.91 کرور به PM مراقبت صندوق برای مبارزه با covid-19″ وزارت روز یکشنبه گفت.

در میان موسسات و سازمان های Kendriya VIdyalaya Sangathan (KVS) کمک کرده Rs10.4 کرور و Navodaya Vidyalaya برای samiti (NVS) کمک کرده Rs7.8 کرور اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط این وزارتخانه نشان داد .

تاسیس در سال 1963 KVS در حال حاضر در یک زنجیره ای از 1235 مدارس سراسر هند غذا به بیش از 1.3 میلیون دانش آموز در سراسر هند و توابع زیر HRD وزارت. به طور مشابه آغاز شده در سال 1985 NVS در حال حاضر اجرا می شود زنجیره ای از بیش از 660 مدارس در سراسر هند است. هر دو مرکزی مدارس و Navaodya Vidyalayas در نظر گرفته بهترین مدارس در کشور با وجود مستقیم دولت وابستگی.

علاوه بر NVS و KVs آموزش تنظیم کننده مانند دانشگاه کمک کمیسیون, همه, هندی, شورای فنی, آموزش و پرورش, IITs, IIMs, National Institutes of technology (NITs) و دیگر متمرکز بودجه موسسات کمک به کلی تومان. 39 کرور محاسبه HRD وزارت PM اهمیت می دهد.

تاسیس شده در 28 مارس, PM مراقبت صندوق را به دست آورد یک کشش در کشور شده است و دریافت خوب سهم از صنعت و شهروندان به طور کلی. این Aditya Birla گروه در روز جمعه گفته بود که آن را اهدا کرده است 400 کرور به PM-مراقبت علاوه بر کنار گذاشتن 100 کرور نسبت به خود و مسئولیت اجتماعی شرکت ها (CSR) ابتکار و برای عرضه N95 ماسک تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) و هواکش.

با توجه به این وزارتخانه در بیانیه HRD وزیر رامش Pokriyal اهدا کرده است یک ماه حقوق و تومان اختصاص داده. 1 کرور از MP محلی منطقه توسعه (MP LAD) به صندوق PM مراقبت و درخواست موسسات آموزشی برای اهدای Pm مراقبت برای تقویت مبارزه با covid-19 بیماری همه گیر.

وزیر در مصاحبه به آژانس خبری گفت که وزارت “را نقد و بررسی وضعیت در آوریل 14 و بسته به شرایط تصمیم گرفته خواهد شد که آیا مدارس و کالج ها می شد در حال حاضر یا باید بسته به زمان بیشتری”.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im