“من به یاد داشته باشید گنجشک بازدید از خانه ما به دنبال دانه و آب می گوید:” N Dhanasekar. 38 ساله است و موسس از Chittukuruvigal Arakattalai اعتماد است که تلاش برای آوردن گنجشک به کویمباتور. علاوه بر آگاهی جلسات و اردوگاه در موسسات آموزشی و دولتی و مدارس و شش ساله اعتماد همچنین توزیع جعبه لانه و فیدر پرنده به خانه ها و موسسات.

همزیستی با پرندگان

How you can bring the sparrows back

در دنیا گنجشک روز (20 مارس), Dhanasekar صحبت All India Radio مورد گنجشک و حفاظت. “ارتباط بین انسان و خانه گنجشک قدمت چندین قرن. لانه خود را خال خال تقریبا در هر خانه در محله عنوان خلیج ها و ایستگاه های راه آهن. آنها زندگی در مستعمرات و جان سالم به در غلات و مواد غذایی کوچک, کرم,” او توضیح می دهد. سنت نیز پرورش همزیستی با پرندگان است. “برای مثال زمانی که مادر و مادر بزرگ من استفاده می شود یک muram به پاک کردن برنج و حبوبات در این بیت کمی از دانه ها و کرم ها خواهد سقوط به زمین است. گنجشکها تغذیه بر روی آنها. در حال حاضر ما غلات آمده تمیز و بسته بندی کردن قفسه!”

خانه گنجشک ها از شاخص های تنوع زیستی او می گوید. “شایع استفاده از کودهای شیمیایی و آفت کش ها را پاک و دور از مواد غذایی مغذی حیاتی از گنجشک. تنها کشاورزی ارگانیک می تواند آنها را در اعداد بزرگ است.”

ساختمان های بلند نیز به دور محور پرندگان کوچک و دور از محله است. “مدرن سازه های بتنی جلوگیری از ارائه است که تشویق می کند تودرتو از پرندگان. ما را ساخته اند RWH اجباری به تصویب برای یک ساختمان جدید. ما باید تشویق برخی از فضا برای پرندگان به لانه بیش از حد. این مهم است که به معرفی این فرهنگ در میان مردم است. در طول زمان آن را تبدیل به یک عادت است که خوب است برای محیط زیست و پرندگان و انسان ها بیش از حد” او می گوید.

لانه گنجشک

به تازگی Dhanasekar رسیده به بیش از 1000 نفر که جمع آوری شده برای Kaanum Pongal جشن در Karattumedu روستا در نزدیکی Saravanampatti. “ما با قرار دادن آگهی در sparrow حفاظت و تا به حال یک Q& A با چرا گنجشک ناپدید شده اند از این منظره. ما نیز به یک نسخه ی نمایشی در مورد چگونگی ساخت لانه گنجشک با استفاده دور انداخته جعبه های کفش. ما باید به خاطر صحبت کردن به مردم به خصوص دانش آموزان است. آن است که در حال انجام چیزی که گسترش آگاهی. من هم خطاب جمع در تامیل نادو جنگل آکادمی جهانی جنگل در روز است. “

Dhanasekar توزیع بیش از 2000 گنجشک لانه ، ساخته شده از چوب آن طراحی شده است برای ارائه راحت تودرتو. می توان آن را نگه داشته و بر روی تراس, پنجره ها و ترکیب دیوار. “ما باید اطمینان حاصل شود که باز است فقط حدود 1.5 اینچ است. این متوقف خواهد شد و دیگر شکارچیان مانند mynas shikras و کلاغ از ورود به لانه.”

اطلاعات شما می توانید با استفاده از

  • به دانستن بیشتر بازدید Chittukuruvigal Arakkattalai صفحه را در Facebook و یا ارسال آنها را در chittukuruvigaltrust@gmail.com یا واتساپ در 97866-98433
  • دنبال chittukuruvigal.arakkatalai در Insta

گنجشک اغلب هاپ در اطراف سبز و باتلاقی بوته. “هنگامی که شما بیشتر گنجشک در خانه خود را نشان می دهد که شما زندگی می کنند در یک محیط سالم احاطه شده توسط زمین های کشاورزی و یک منبع آب. پرورش گیاهان بومی مانند گز و بامیه در حیاط خلوت خود را به آنها را به عقب.”

Dhanasekar خوشحال است که دانش آموزان و موسسات خواهید بود همراه با اعتماد است. این نیز منجر به بسیاری از زیر-سازمان هایی که بازگرداندن آب بدن ترویج سبز درایوهای با درختان بومی و در روند حفظ birdlife. “ما کار جمعی به سوی هدف مشترک حفاظت از. هر کس نگران است در مورد محیط زیست است. این یک سالم نشانه است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de