چگونه به خود متصدی بار در طول مستند

“میوه های خانواده مرکبات ارائه گزینه های بی پایان برای اضافه کردن عطر و طعم به کوکتل. چه می شود که از تازه-آب فشرده برای اضافه کردن یک مزه و پا زدن خود را به کوکتل و یا با استفاده از پوست یا برش به عنوان چاشنی زدن. خود جین و تونیک خواهد شد طعم و مزه لذت بخش با یک تکه از گریپ فروت صورتی به خارج کردن طعم آن مرکبات قلب می گوید:” Evonne Eadie, Diageo سفیر نام تجاری (غرب) از طریق ایمیل.

به عنوان مورد علاقه ما حفره های آب باقی می ماند و از رسیدن به طول مستند چرا از نو خلق کردن برخی از زیاده روی در خانه ؟ Evonne تعدادی از ایده ها برای خانه bartending: منابع محدود بدون نوار.

“یکی دیگر از مورد علاقه من راه هایی برای استفاده از میوه به عنوان چاشنی زدن به اب چیزی را گرفتن برش های نازک. پرتقال و آناناس مناسب برای این کار است. برش برش نازک بر روی یک سینی پخت و پاپ در فر در حرارت کم برای چند ساعت. میوه را به تدریج خشک کن در طول زمان به طوری نگه داشتن چشم در آن” او اخطار می دهد.

How to be your own bartender during the lockdown

منجمد دلخوشیها

با نزدیک شدن به تابستان اوج خود, زمان مناسب برای منجمد کوکتل. Evonne مشاوره است که به “شلاق خود را در ماشین مخصوص مخلوط کردن.” او جزء اصلی تابستان میوه انبه یا هندوانه و یک فنجان از آن او blitzes با 120 میلی لیتر خشک جین 50 میلی لیتر آب آهک 50 میلی لیتر شربت شکر و یک فنجان یخ تا صاف.

متصدی بار Avinash Kapoli دوست دارد به نگه داشتن آن ساده است. در حالی که خود را Bacardi Homebar سری شده است نمایشگاه تازه مخلوط در Instagram, تنظیمات شخصی خود را محدود به mojito و درختچه و نوشابه.

“من معمولا به ‘درختچه’ با میوه های تازه و ذخیره آن در یخچال. برای یک سبک ساده من ترکیب سفید و یا تیره رم (60 میلی لیتر) با درختچه (60 میلی لیتر) در یک لیوان بلند با یخ و بالای آن را با نوشابه و آن را هم بزنید. مورد علاقه من نوع BACARDÍ Carta بلانکا رم با یک درختچه آناناس و نوشابه.”

لایه های میوه برای شب خود را می نوشند

  • Avinash Kapoli را تغذیه کننده dermo Saccharum دستور:
  • هنگامی که میوه ها به طور کامل فشرده به جای دور انداختن پوست قرار داده و آنها را در یک ظرف شیشه ای, اضافه کردن شکر (حدود نیمی از این مقدار از لایه برداری) و درهم و برهم کردن آنها را با استفاده از وردنه و یا گشاد, نوجوانی
  • مهر و موم درب یخچال به مدت 24 ساعت و سپس اضافه کردن آب گرم. آن را هم بزنید تا شکر حل فشار و ذخیره در یک بطری شیشه ای در یخچال.
  • این می تواند مورد استفاده برای ایجاد کوکتل و یا ساده لیموناد با نوشابه و یا حتی مخلوط با چای سیاه و یخ به آل مرکبات چای سرد.

درختچه توضیح می دهد Avinash است سرد راه “حفظ آب میوه های تازه مانند هندوانه و پرتقال یا آناناس با اضافه کردن مواد نگهدارنده طبیعی مانند شکر و سرکه سیب. استاندارد اندازه گیری 10 قسمت تازه-آب فشرده دو قسمت شکر و یک قسمت سرکه سیب.”

یکی دیگر از روش او نشان می دهد که تغذیه کننده dermo Saccharum: “ترکیبی که در آن لایه برداری از میوه های خانواده مرکبات مانند لیمو و پرتقال و یا mosambi, در حال مبهم [به آرامی له شده] با شکر و سرد مورد استفاده قرار گیرد در کوکتل یا lemonades.”

Evonne توصیه می کند قبل از بچینگ, “ایده این است که شما را چند خدمت از یک کوکتل در پیشبرد و ذخیره آن در یخچال یا فریزر (بسته به نوع کوکتل). قوی تر کوکتل های قدیمی از مد افتاده و مارتینی در درجه اول روح, بنابراین بدون نیاز به نگرانی در مورد آنها رفتن.”

راز شربت

“هنگامی که شما تسلط این توانایی را به یک قند ساده شربت شما می توانید با مخلوط کردن آن با تعدادی از طعم می گوید:” Evonne. “ساده ترین است برای جایگزین آب برای طعم چای. من دوست دارم به استفاده از چای ترش (ارگنکن برای پنج دقیقه) که به شما می دهد یک رنگ زیبا را در خود کوکتل. ارل گری یاس و بابونه نیز کار می کنند.”

استاندارد قند شربت یک به یک نسبت: 200 گرم شکر 200 گرم آب او می گوید: “اما اگر شما لازم نیست که مقیاس به سادگی استفاده از 1 فنجان را به 1 فنجان. برای پایه شکر شربت, ترکیب شکر سفید و آب گرم را در یک لیوان مخلوط تکان دهنده تا شکر حل شده. فروشگاه در یخچال است.” او می گوید: می توان با استفاده از بیش از دو هفته است.

Avinash می فرستد در سراسر جذاب, زنجبیل, عسل, شربت, دستور العمل: “بجوش و خروش آمدن 100 گرم زنجبیل رنده شده را در 200 میلی لیتر آب روی شعله کم به مدت 10 دقیقه اضافه در 100 گرم عسل و بجوش و خروش آمدن برای دو دقیقه. فشار و سرد آن است. فروشگاه در یک بطری شیشه ای.”

امکانات بسیاری هستند. به عنوان Evonne می گوید: “فکر می کنم از کوکتل مانند مایع پخت و پز. طعم و مزه و یا بینی پایه روح و سعی کنید به منزوی کردن طعم. سپس فکر می کنم از آنچه که طعم کار با آن است.”

How to be your own bartender during the lockdown

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>