پس از نیم ساعت از آن-است-ساخت-me-عصبی پرواز, Mi-17 به آرامی فرود می آید. بسیاری از پرواز شده است و بیش متراکم جنگلی کوه های پراکنده مستمر سفید حلقه از Dihing رودخانه پیچ در پیچ راه خود را در سراسر چشم انداز مانند یک مار غول پیکر. ما توشه انباشت اشیاء بدست آمده در مرکز هلی کوپتر; نیمکت در امتداد هر دو طرف باید مسافران بسته به صندلی های خود. بسیاری از آنها سربازان از آسام تفنگ هند قدیمی ترین گروه شبه نظامی, بازگشت به پست خود.

مشابه از پنجره شلاق باد موهایم را به یک لانه پرنده پیدا کنم لکه سبز تبدیل به سربازان ایستاده با پشت خود را به سمت helipad باد از هلی کوپتر تیغه های خود را ساخت فلیپ فلپ مانند طرفداران unfurling از جوراب خود را. در مطرح برامدگی در سطح صاف نشستن را مردان و زنان و کودکان نیز با پشت خود را به helipad محافظ خود را از باد انفجار.

یک خوشه کوچک کلبه می ایستد شجاعانه در متروک چشم انداز است. روستاییان جمعیت در اطراف هلی کوپتر و برخی در حال انتظار برای تقبل قایق از آب عبور پشت دیگران فقط کنجکاو به ببینید که چه کسی آمده است. من گفته شده برای حمل بسته های نمک به عنوان هدیه برای سربازان قدیمی اما واضح شادی که با آنها از قبول آن به من می گوید چقدر با ارزش است.

یک محل آرام

احاطه شده توسط میانمار روز سه طرف Vijaynagar است که از راه دور پایان Changlang منطقه در آروناچال پرادش. تسخیر جنگل های حفاظت شده به نام Namdapha پارک ملی ساکنان توسط حیوانات وحشی آن را احاطه کرده است. داستان می رود که در اوایل دهه 1960 هند دریافت گزارش های نگران کننده ای از چینی ingression به آروناچال. تصمیم بر آن شد که سربازان از آسام تفنگ باید تشویق به حل و فصل کردن در اینجا برای تضعیف خارجی ingression. دو اعزامی گرفته شد. سربازان از یک ثانیه به رهبری سازمان به عنوان Guraiya بازرس کل آسام تفنگ تقبل قایق از آب عبور مواد و احداث یک فرودگاه وجود دارد و در ارتفاع نزدیک به 5000 پا.

Aboard the Mi-17 to Vijaynagar

روی Mi-17 به Vijaynagar | عکس های اعتباری: Manoj Rawat

این فرودگاه شد Vijaynagar پس از Guraiya را Vijay. به زودی پس از یک Kalinga هواپیما فرود آمد وجود آوردن 100 آسام تفنگ سربازان که تاسیس یک شرکت پست آغاز شده و مرز-حفاظت از وظایف. به آرامی پیر بازنشسته سربازان و خانواده شروع به پیوستن به آنها را با تعداد رو به افزایش به 240.

خندان, پیر Savitri Damai به من می گوید که او فقط 27 وقتی شوهرش تفنگدار Sanman Damai پذیرفته شده دولت را در سال 1971. زن و شوهر, همراه با سه فرزند خود را بر روی هواپیما از Mohanbari فرودگاه. این اولین بار بود او را به یک “hawai jahaj” و او خیلی ترسیده بود او می گوید:. او در انجام آغوش او جوانترین پسر او بود که فقط دو ماه و بصورتی پایدار و محکم برگزار شد دست او شش سال. شوهر او برگزار پسر دوم خود را در حالی که همچنین ایجاد توازن میان یک کارتن با سوراخ قطع به آن برگزار شد که خانواده با ارزش ترین اختیار — چربی و اشتباه مرغ clucking در دلخوری. هنگامی که هواپیما فرود آمد در Vijaynagar, Savitri قلب غرق شد. این فرودگاه در وسط یک جنگل انبوه. اما او و دیگر سربازان بیرون کشیده خود را khukris و مجموعه ای در مورد پاکسازی جنگل به کلبه. او به زودی کشف کرد که در حالی که زمین های حاصلخیز و می تواند به رشد بهترین گوجه فرنگی لای patta (یک نوع خردل) برنج و ذرت وجود دارد هیچ کس وجود دارد به فروش آنها نمک و شکر و ادویه جات ترشی جات و یا روغن. این تنها زمانی بود که شوهرش رفت و در مرخصی که او را به این کالاها که او را با دقت جیره تلاش خود را به آنها را تا زمانی که او می تواند.

پژواک از گذشته را فراموش کرده

Savitri پسر تفنگدار Sunil Damai متولد شد و در Vijaynagar در خانه تحویل کمک زنان مسن تر. “وجود دارد که به سختی هر گونه مطالعات در مدرسه ما از معلمان نمی آمد به Vijaynagar. بیشتر ما موفق خود ما و به کمک ابزار کشاورزی. گاهی اوقات ما می, نور, فانوس, اما پس از نفت با ارزش بود مادرم را طبخ در ورود به آتش است. ما می خوریم در آن نور و رفتن به خواب هنگامی که آن را تاریک کردم. ما می توانید هلیکوپتر در آینده هر هفته که سرگرمی می گوید:” سونیل اضافه کرد: “من تا به حال هرگز دیده می شود یک ماشین و یا سالن سینما و یا حتی نور لامپ تا من راه می رفت 150 کیلومتر به Miao به کلاس من X امتحانات. آن هفت روز پیاده روی. ما بازگشت با کوله پشتی پر شده با مواد غذایی.”

The airfield at Vijaynagar

دیدار من با Naik Zachhinga Ralte یک 80 ساله سرباز بازنشسته از 1 آسام تفنگ بود که پرواز به Vijaynagar در مارس 1969. پیر و خم او است که هنوز هم قابل ملاحظه ای مناسب است. “من در نوشته شده بود ایزوال زمانی که ما روزانه رول تماس اعلام شده بود که دولت به دنبال داوطلب برای حل و فصل کردن در Vijaynagar. کسانی که داوطلب می توانید تمام امکانات و یک قطعه زمین. شش نفر از ما داوطلب و داکوتای ما به ارمغان آورده اینجا” Ralte به یاد.

من نیز در دیدار با دکتر Gumlat میو, 32, دولت دکتر که نوشته شده بود به Vijaynagar در ماه ژوئن 2017. محل نداده دکتر برای 10 سال. “من شوکه شده بود که جای هیچ جاده ها و یا برق و یا دارو در بیمارستان,” او می گوید.

تفنگدار Jagan سینگ تاپا نیز به Vijaynagar در سال 1969. “من 30 شد و سپس” او می گوید: “در اینجا من با 18 سال لاکشمی که پدرش یک سرباز بازنشسته. ما متاهل و دارای سه پسر و دو نفر از آنها در حال خدمت در آسام تفنگ.”

وجود دارد یک چشمک زدن در قدیمی خود را کم رنگ چشم. دوست داشتم به صحبت کردن با او بیشتر اما chackk-chak-chak از هلی کوپتر به من می گوید از آن زمان به ترک. چند مغازه را باز کرده اند در Vijaynagar در طول سال اما قیمت کالا و گزاف از مواد غذایی است که باید انجام شود به عنوان سر بار از Miao. نمک به فروش می رساند در ₹150 کیلوگرم و قند و شکر در ₹250 کیلوگرم است.

Assam Rifles bandsman performing at Namdapha Eco Cultural Festival, Miao

آسام تفنگ bandsman انجام در Namdapha فرهنگی اکو, جشنواره, Miao | عکس های اعتباری: گتی ایماژ/Istock

دیگر از بارگیری در این هفته بازدید از Mi-17s هواپیما دیگر زمین در Vijaynagar. این فرودگاه که در آن Savitri و خانواده اش فرود آمده بود را شکست طولانی برگشت. در حالی که یک گل آهنگ وجود داشت از Miao به Vijaynagar. اما به زودی جنگل بلعیده است که بیش از حد.

در فوریه 2013, بنیاد 157 کیلومتر جاده است که برای اتصال Miao به Vijaynagar تحت نخست وزیری گرم Sadak Yojana بود گذاشته شد. فقط 15 کیلومتر از جاده ساخته شد و پس از آن که بیش از حد کاهش یافت و به خرابی است.

Vijaynagar همچنان به زمین قفل شده است و در زمان و برای همیشه لطفا برای.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im