چگونه یک مرد را تسهیل پولوما انتحاری انفجار

دهلی نو:
در دستیابی به موفقیت بزرگ برای امنیت و سازمان های اطلاعاتی ملی تحقیقات آژانس (NIA) در روز جمعه بازداشت یک کلید عمل در پولوما انتحاری مورد.

بیش از یک سال پس از جیش-e-Mohammad عمل عادل احمد در سقوط یک RDX لادن خودرو به یک کاروان مرکزی نیروهای شبه نظامی در پولوما کشتن 40 پرسنل این سازمان دستگیر ساز و برگ نظامی را overground کارگر فولادوند بشیر Magrey.

آژانس گفته است که Magrey که صاحب یک فروشگاه مبلمان, “ارائه سرپناه و دیگر کمک های لجستیکی به خودکشی-بمب افکن عادل احمد Dar. او معرفی شد به عادل احمد Dar در اواسط سال 2018 توسط یک پاکستانی تروریستی محمد عمر فاروق و او کامل شد-زمان جستجو رو از JeM.”

تحقیقات نیا نشان داد که در طول Magrey اولیه بازجویی “او فاش کرد که در موارد متعدد او جمع آوری شده و تحویل اسلحه و مهمات و پول نقد و مواد منفجره به JeM تروریست ها از جمله کسانی که در پولوما حمله کند.”

Magrey نیز نشان داد که او تا به حال harboured عادل احمد در و تروریستی پاکستان محمد عمر فاروق در خانه خود را از اواخر سال 2018 تا حمله در ماه فوریه 2019 و کمک به آنها در آماده سازی بمبهای دست ساز که بعدها مورد استفاده در این حمله.

“مغازه خود واقع در نزدیکی Lethpora پل و به عنوان توصیه شده توسط محمد عمر او شروع به انجام شناسایی از جنبش CRPF کاروان در Jammu-سرینگر بزرگراه در ژانویه 2019 و آگاهانه محمد عمر و عادل احمد در مورد آن. بیشتر او همچنین درگیر در اصلاح Maruti Eeco ماشین و اتصالات بمب در آن در اوایل فوریه 2019,” the نیا گفت: در شب جمعه است.

بعد از حمله نیا رمزگشایی را مدل و شماره ماشین را از طریق پزشکی قانونی بررسی کوچک باقی مانده از خودرو از محل انفجار در Lethpora.

“این بوده است تایید توسط متهم فولادوند بشیر Magrey. مواد منفجره مورد استفاده در این حمله مشخص شد به آمونيوم نيترات نیتروگلیسیرین و RDX از طریق پزشکی قانونی بررسی است. تحقیقات نیز تایید هویت بمب گذار انتحاری به عادل احمد Dar طریق DNA و تطبیق آن با پدر خود” آژانس گفت که “دیگر کلید تروریست های درگیر در این حمله شده اند یافت می شود Muddasir احمد خان (JeM را بخشی فرمانده جنوب کشمیر کشته شدند در یک عملیات توسط نیروهای امنیتی در 11-03-2019) و تروریست های پاکستانی محمد عمر فاروق و بمب متخصص کامران (هر دو کشته در 29-03-2019) صاحب خودرو مي باشد. Sajjad Ahmad Bhat r/o Marhama, Anantnag (کشته 16-06-2019) و قاری Yassir JeM فرمانده برای کشمیر (کشته 25-01-2020).”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>