چگونه رستوران هندی تغییر خواهد کرد پست مستند

2020 قرار بود سال که بشریت colonised زهره یا مریخ, سفر در ماشین پرواز و یا teleported به حال مغز به طور دائم به اینترنت متصل و برخورد با خود تکرار روبات. به جای واقعیت به مراتب اهمیت بیشتری نسبت به هر علمی تخیلی. ما به ارمغان آورده زانو توسط یک ویروس سفر جهان آرمان دروغ تخلیه به زندگی و کسب و کار بازگشت به تخته رسم به بازنگری و بازسازی است.

به عنوان آتلانتیکعلم نویسنده اد یونگ اخیرا نوشت: ما باید از فکر کردن در این مستند به عنوان یک نوسان گذرا و پس از آن زندگی خواهد شد به حالت عادی بازگشت. ما باید آماده برای پیدا کردن طبیعی است. تغییرات دراز مدت خواهد شد و باید ساخته شود که چگونه زندگی می کنیم رفتار و بله معاشرت بیش از مواد غذایی و نوشیدنی. این begs سوال: چگونه به رستوران تغییر در آینده ای نزدیک ؟

ما ممکن است که مجازی استیک ماتریس-سبک فقط به عنوان رتبهدهی نشده است. اما ممکن است ما قطعا پیدا کردن خودمان نشسته بسیار بیشتر از هم جدا خدمت توسط کارکنان در ماسک و دستکش به عنوان جدید نقره ای و خدمات و خواندن منوها در خود ما دستگاه های شخصی و تقاضای ما وعده های غذایی آنتی اکسیدان ها را به جای اومامی. ارسال چنین عاقلانه ناهارخوری هواپیماهای بدون سرنشین ممکن است پاکسازی سطوح و موشکافانه.

AD Singh, founder and MD of the Olive Group of Restaurants

آگهی سینگ بنیانگذار و MD از روغن زیتون و گروه ها و رستوران ها

و یا ممکن است ما فقط در ادامه با زوم احزاب داشتن در دستور خوراک شناس مواد غذایی به صورت جداگانه.

به عنوان مصرف کنندگان ظهور افراد مختلف از کسانی که رفته بود به انزوای اجتماعی و رستوران ها خواهد شد و نیاز به رقابت با جدیدتر نیاز دارد و reimagine های مختلف مدل های کسب و کار. در اینجا برخی از احتمالات:

فضا و تکنولوژی

“تکنولوژی در رستوران خواهد بود بسیار مهم در اطمینان مشتریان و حصول اطمینان از ایمنی می گوید:” رستوران Ashish Kapur (Whisky, سامبا, شراب, شرکت), پیش بینی نیاز به تکنولوژی مانند دمای اتوماتیک چک برای کارکنان قابل حمل شویی سینک ظرفشویی و خودکار سطح sanitising. “بسیاری از آنها در حال حاضر در دسترس, اما برنامه های خود را در رستوران خواهد بود فوق العاده بحرانی” او می افزاید. مهمان-فن آوری مواجه است که حداقل تماس با ما — تلفن همراه کیف پول به جای پول نقد یا کارت های اعتباری منوها در دستگاه های شخصی — به این معنی است که غذای بیرون خواهد بود یک مطلب جدا شده تجربه.

تحویل با مراقبت

  • مواد غذایی تحویل عملکرد در طول این مستند ظاهرا زیر سخت پروتکل های ایمنی در آشپزخانه. برخی مانند Noshi آسیا تحویل اجرا توسط هند مهمترین وراج عروسی و رستوران Arsalan طولی رفته مایل اضافی. آشپزخانه در دهلی نو قرار دارد در یک شیشه ای-روبرو ساختمان وجود دارد و سختگیرانه است, تبعیض بین بخش های مختلف (سرد کباب تابه ای). مواد غذایی به کار گرفته شده است تنها توسط آشپز و بسته بندی شده در جعبه در داخل جعبه های انجام شده توسط سواران که برای شرکت کار می کنند و خود رسیده است. برخی از این چیزهایی که ممکن است به طور منظم ویژگی های هر چند این ممکن است سخت به اطمینان حاصل شود در موسسات کوچک تر.

شلوغ میله ممکن است چیزی از گذشته بیش از حد و یا حداقل برای دو سال آینده و یا تا یک واکسن برای Covid-19 یافت می شود و ترس از سرایت عقب رفتن. به عنوان رستوران تمرین های اجتماعی فاصله “آنها نیاز به کاهش تعداد کرسی و از بین بردن, برای برخی از زمان, بار, شب, احزاب و شلوغ آخر هفته که شد مهم درآمد ژنراتور”, اشاره رستوران آگهی سینگ.

رستوران ها نیز به احتمال زیاد به دریافت بیشتر هوشیار با ساکت تر, شاید جدی تر ناهارخوری در مد. Sandeep Tandon, مدیر عامل, پیر جهان مهمان نوازی است که صاحب دهلی لهجه هندی, مذاکرات در مورد نیاز به تغییر طراحی رستوران و یا حداقل جدول سرمایه گذاری. “در لهجه ما در حال حاضر در جدول قرار داده شده در یک لوکس فاصله به طوری که شما می توانید شنیدن دیگران صحبت کنید. ما باید به relook دادن برای برخی از ما دیگر رستوران, اما,” او می گوید.

Social distancing at a Hong Kong restaurant

بهتر است مواد غذایی بهتر منابع

رستوران در هند و نیاز به شفاف تر در مورد زنجیره تامین خود را. کار بر روی ویفر نازک حاشیه و به دنبال کاهش هزینه مواد غذایی است که می تواند تقریبا 25%-30% از درآمد بسیاری از در گاه به گاه ناهارخوری اواسط بخش بازار در قیمت به تنهایی — بر خلاف بازارهای بالغ مانند لندن که در آن حتی زنجیر مانند Pret a Manger یا Itsu تن به تن مواد غذایی خود را به عنوان تازه و سازگار با محیط زیست دوستانه و آلی است.

پست Covid-19 ناهار خوری صحنه ممکن است تغییر این. “شام خواهد بود بسیار آگاهانه تر از جایی که ما در حال گرفتن مواد تشکیل دهنده از رستوران ها باید بیشتر متوجه منابع” پیش بینی آشپز Manish Mehrotra از لهجه هندی. منوها خواهد بود relooked بر اساس نه تنها در دسترس بودن مواد تشکیل دهنده (وارداتی لوازم ممکن است سخت تر است حداقل در کوتاه مدت) اما در تغییر تنظیمات از شام. “برخی ممکن است به نوبه خود, گیاهی, دیگران ممکن است می خواهم به خوردن بیشتر مواد تشکیل دهنده سالم,” او می گوید.

Sharad Sachdeva, director of operations - L Catterton

Sharad Sachdeva مدیر عملیات – L Catterton

اما که در آن پول است ؟

بیشتر تکنولوژی کمتر شلوغ رستوران ها و کافه ها گران تر مواد غذایی و بهبود بهداشت به معنای هزینه قرار دادن که برگر و یا بریانی در بشقاب شما بالا خواهد رفت. را شام آماده به پرداخت بیشتر ؟ “مردم را به دنبال کیفیت بهتر و بهداشت, اما من مطمئن هستم که چه مقدار اضافی آنها باید پرداخت. من احساس می کنم مردم ممکن است thriftier می گوید:” Tandon. با اقتصاد در قتلگاه دو سال آینده به سختی به احتمال زیاد برای دیدن افزایش هزینه های مواد غذایی.

در یک راه این است که فقط مخالف از آخرین رکود اقتصادی جهانی. رستوران بودند تعجب آور سود اقتصادی در سراسر جهان در سال 2008 که در آن مردم نمی خواهید به صرف پول بزرگ در تعطیلات و هتل ها اما احساس خوب هزینه های کوچک “تجملات” مانند غذا خوردن. اما در سناریوی حال حاضر احتیاط شدید در بیش از اجتماعی فاصله همراه با عدم اطمینان در مورد امور مالی به معنی حتی ممتاز ممکن است کمتر تمایل به صرف در رستوران.

Restaurateur Ashish Kapur (Whisky Samba, The Wine Company)

رستوران Ashish Kapur (Whisky, سامبا, شراب شرکت)

در ‘گرم

  • در طول مستند نوشته است که به نظر می رسد واقعی تر از ساختگی درس های پخت و پز ما تراکم بالا برای سرگرمی
  • آشپز Ritu Dalmia به تازگی نوشته شده در مورد نه چندان خوشمزه rajma-آرد برنج او پخته شده در حالی که در مستند در گوا که در آن مواد سخت به آمده
  • Manish Mehrotra پست در مورد خرحمالی از سبزیجات سفت (انگشتان ضبط) همراه با دخترش زده وتر
  • همه ما می توانند اشتباه کنند. توماس Zacharias’ اعتراف است که او سوخته اش برنج (حتی حرفه ای آموزش دیده می تواند تا خیط و پیت کردن) تا به حال بسیاری از commiserating و اظهار نظر
  • انگلیسی, آشپز گوردون رمزی به تازگی حفره دار خود را در برابر یک تایمر به شلاق تا بزنید که نمی خواهد بیش از 10 دقیقه را از دبستان به آبکاری. بیش از 25k افراد وارد شده به IGTV

رشد در زنجیره کسب و کار با حمایت های سهام خصوصی در چند سال گذشته بدان معنی است که بسیاری از بازارهای اشباع شده بودند حتی قبل از بحران وجود دارد. افزایش اجاره فشار بر حاشیه ها و سیاست های نامشخص در حال حاضر در حال ویران کردن با خط پایین. در حال حاضر با شام محو از جداول بسیاری از رستوران ها به نابودی بیش از حد. “ما می بینیم برخی از تعطیلی بیشتر تحکیم و برخی از تصاحب هنگامی که بازده کسب و کار” می گوید: Sharad Sachdeva مدیر عملیات – L Catterton های سهام خصوصی بازوی فرانسوی کالاهای لوکس کنگلومرا LVMH. او اضافه می کند که هر زمان که یک بحران وجود دارد وجود دارد سقوط در ارزیابی از شرکت های که ممکن است زمان خوبی برای خرید سهام در این. این اتفاق ممکن است در رستوران کسب و کار بیش از حد, اما PE بودجه هنوز “انتظار و مشاهده وضعیت آن را به عنوان روشن است که زمانی که و چگونه به پایان خواهد رسید”.

در ضمن اجاره را به renegotiated و رستوران ها نیاز به نگاه در دو یا سه جریان مختلف درآمد. با تحویل خدمات مجاز در طول این مستند بسیاری از سرآشپزها و رستوران ها از جمله کسانی که در هتل های پنج ستاره شده اند به دنبال در تحویل مواد غذایی به عنوان یک منبع جایگزین درآمد. اما به اندازه بسیاری از این عملیات است که هنوز هم کوچک است. این قابل بحث است چقدر درآمد رستوران در واقع می تواند کسب درآمد از طریق این جریان به آن را ارزشمند به تماس در کارکنان. حتی پست مستند تحویل می توانید حساب فقط برای مدت محدود در صد از یک رستوران درآمد. و این می تواند به هیچ وجه در مقایسه با گفتن درآمد حاصل از فروش الکل است که بسیاری از رستوران ها در هند مورد استفاده بستگی دارد.

این است برای رفتن به یک سخت آینده برای رستوران مورد علاقه خود را. اما در پایان امیدوارم که همیشه وجود دارد به جزر و مد ما بیش از.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>