چگونه یک Mamallapuram دریاچه در حال احیا 23 محلی

زمانی که Seethalakshmi یک صندوقدار در خارج از کشور شعبه بانک در Mamallapuram شد با نزدیک شدن توسط یک گروه از مردم را به باز کردن یک حساب در سال گذشته او غافلگیر شد. این گروه به نمایندگی از Mallai آب بدن حفظ و حراست انجمن که نسبت به احیای شهر ساحلی 11 هکتار تازه آب بدن Chozhipoigai. “وقتی که من رفت و از طریق اسناد و مدارک خود را, من تصمیم به انجام کمی من برای پروژه و اهدا ₹10,000. من شده اند با نوشیدن آب از این زمین برای چندین دهه از آن زمان من به عقب. مشغول به کار در Mamallapuram برای 30 سال گذشته من را دیده اند این دریاچه رو به زوال. این پروژه برای بهبود نسل های آینده ما و این مهم است که ما از علل چنین می گوید:” Seethalakshmi که شاهد تغییرات مثبت پس از بازسازی آغاز شده است. “این بسیار تمیز در حال حاضر. ما در نهایت می توانید ببینید آب در دریاچه و به نظر می رسد ‘سالم’.”

Seethalakshmi است که در میان چندین نفر دیگر (عمدتا محلی) که به جلو برای کمک به این پروژه اولیه ₹23 لاخ صندوق. ابتکار زمانی شروع شد که hotelier Krishnaraj T تصمیم به کار نسبت به سپردن پشتیبانی محلی برای مرمت آن در اواخر سال 2018 است. در اوایل سال 2019 انجمن (متشکل از 20 عضو و سه دفتر حامل) تشکیل شد و V Kittu وزیر بود و کلام در گرفتن هر کس در هیئت مدیره. Krishnaraj به من می گوید که تا سه دهه پیش Chozhipoigai خدمت شد و نزدیک به 15,000 ساکنان و 60 هکتار از زمین های کشاورزی در منطقه است. “اکثر فعالیت های کشاورزی در Mamallapuram متوقف اواسط 90s. پدر من بیش از حد متعلق به جامعه کشاورزی و من را دیده اند دریاچه کوچک. برای بیش از 30 سال آن را تمیز و آب شده است کشیده شده از آن یا نه. آن را به حال تبدیل به یک مرداب — با پوشش بوته و cacti می گوید:” صاحب Mamalla ساحل رفت و آمد مکرر.

در Siruthuli Coimbatore

  • بیش از 10 سال گذشته موسس Vanitha موهان را کویمباتور سازمان مبتنی بر مجموعه ای از نزدیک به 750 سیستم جمع آوری آب باران در سراسر اماکن عمومی در شهرستان. “ما در حال کار بر روی راه اندازی چندین بیشتر به خصوص در panchayat و شرکت مدارس. کویمباتور نمایی رشد کرده و سریع concretisation کاهش می یابد فضاهای آب به دید به می گوید:” Mohan که در حال حاضر آماده سازی برای راه اندازی کاشت مشارکت پروژه.
  • “هدف ما در بستن با صنایع محلی به راه اندازی یک Miyawaki جنگل در محل خود را با جمع آوری آب باران و دفع زباله سیستم است.” برنامه نیز جریان را به نگاه به greywater بازیافت. “ما شده اند تحقیق در کم هزینه راه حل های برای درمان فاضلاب و استفاده از آن برای مصارف کشاورزی می گوید:” Mohan.

مداخله به موقع

The پروژه نیز آمد و در زمانی که Chennai شد و وضعیتی وخیم تحت بدترین بحران آب در سال است. “در طول بادهای موسمی آب اضافی تخلیه به Chozhipoigai می گوید:” Krishnaraj. کمیته دریافت مجوز از جمع آوری و سپس شروع به تخریب بخش: جمع آوری کمک های مالی. “ما با نزدیک شدن چندین شرکت ها اما هیچ یک توافق به صندوق ما. ما جمع آوری شده ₹23 لاخ — همه از Mamallapuram ساکنان و کار آغاز شده در ماه جولای سال 2019,” او می گوید.

A 2019 image of the restoration work

اولین گام درگیر پاکسازی مارش. “ما سپس به استخدام ماشین آلات و عمیقتر دریاچه (هشت پا) توسط desilting آن است. بین ماه های ژوئیه و نوامبر ما تقویت بانک ها و کاشته شده بیش از 200 محلی انواع درخت: nagapalam (jamun), athimaram (خوشه انجیر), puliyamaram (آلوچه) چریش درختان و غیره.”

چشم انداز بلند مدت برای بازسازی شامل احداث ورودی/رسانه های پا دیوار (برای جلوگیری از خط ساحلی را فرسایش), هموار گردشگاه در آوردن ماهی و همچنین جزایر کوچکتر در داخل دریاچه است. “ما می خواهیم برای ایجاد یک اکوسیستم طبیعی می گوید:” Krishnaraj اضافه کرد “ما در حال حاضر شاهد تغییرات بر روی زمین با بسیاری از پرندگان بازگشت به زیستگاه خود را.”

با یک نگاه به محیط زیست بنیاد هند چنای

  • شناخته شده برای بازگرداندن آب بدن در مناطق شهری و نیمه شهری مناطق در سراسر کشور داوطلبانه سازمان تاسیس شده توسط Arun Krishnamurthy خواهد kickstart کار خود را در مناطق روستایی این ماه است.
  • بیش از 20 آب بدن شناسایی شده اند در تیرووللور, کنچیپورم و Chengalpet مناطق و 21 نفر دیگر در سراسر Cuddalore, تیروپور, Coimbatore, Tuticorin و تیرونلولی. “کار در 45 هکتار Andipalayam دریاچه در چیدمبرم شروع این هفته خواهد بود و پس از این پروژه در Thattankulam در Ayapakkam امروز. کار در Ambattur را Selliamman برکه آغاز خواهد شد هفته آینده می گوید:” Krishnamurthy که تکمیل 108 پروژه در سراسر 14 متحده است.
  • جدیدترین پروژه های مرمت شامل Alli Kulam در ECR چنای Karimadom مستعمره برکه در تریواندروم نهرو نگر برکه در چنای و Chinna Cheruvu در ویجیاوادا. به داوطلب بازدید indiaenvironment.org

تماس برای بودجه

برای اطمینان از این پروژه به اتمام است, انجمن نیاز به یک بودجه ₹2.70 کرور. “اولیه کار انجام شده است و ما در حال حاضر نیاز به دولت و حمایت عمومی برای تکمیل آن و کمک به ایجاد این یکی دیگر از جاذبه های توریستی در Mamallapuram. طول اولیه بودجه دور مردم غافل بودند که آن را به آب آشامیدنی و ما سوال که چرا ما نیاز به قرار دادن در پول برای یک دریاچه است که مورد استفاده برای کشاورزی است. اما در حال حاضر مردم به دنبال کار بر روی زمین و درک چرا چنین پروژه هایی مهم هستند. وجود دارد حدود هشت تا نه دیگر آب بدن در Mamallapuram و اگر ما راه اندازی شبیه ترمیم برنامه های ما خواهد بود آب کافی” آمده Krishnaraj.

جزئیات: mallaineernilaigal @gmail.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>