امید افغانستان دستاوردهای دو دهه گذشته حفظ شود: Jaishankar

هند روز دوشنبه گفت: در دو دهه گذشته از سود ساخته شده در افغانستان باید حفظ شود پس از خروج نیروهای آمریکا و امیدوار برای “پاسخ روشن” به ظهور در خطوط سیاسی جدید راه اندازی خصوص نقش طالبان در شورش-متصلب جنوب کشور آسیایی.

هند محافظت نظرات ساخته شده توسط وزیر امور خارجه S. Jaishankar هستند قابل توجهی به جامعه بین المللی در آینده به عنوان آنها فقط دو روز پس از آمریکا و شورشی طالبان یک قرارداد امضا شده است که اجازه خواهد داد که سربازان آمریکایی برای خروج از کشور پس از بیش از 18 سال است.

صحبت کردن در یک رویداد سازمان یافته توسط دهلی نو-بر اساس فکر می کنم تانک, Centre for Policy Research Jaishankar گفت: در حال حاضر “ما در حال صحبت کردن در مورد تنک کردن حضور خود و حمایت از دولت در کابل و ANSDF (ملی افغانستان در دفاع از خود نیروهای). چگونه است که نقش بدیهی است که زمان خواهد شد بگویید.”

او اشاره کرد که حال و روز افغانستان بود و نه آنچه در آن بود در 2000-01 زمانی که طالبان تحت فشار قرار دادند از کابل توسط US-led نیروها به عنوان بخشی از جنگ با تروریسم مبارزه است. هند اغلب هدف حمله تروریست ها در افغانستان تا به حال مخالف مذاکرات با طالبان بود و خواست ما بماند.

اما روز دوشنبه Jaishankar گفت: “18 سال را به ارمغان آورد در مورد تغییرات بزرگ است. پس…من را به یاد مردم این است که افغانستان از سال 2000 یا 2001. بسیاری از چیزهایی که اتفاق افتاده است پس از آن.”

“به ما و به غرب پیام ما این بوده است که از طریق دستیابی 18 سال گذشته آن است که در بهره جهانی که در آن دستاوردهای امن هستند و آنها محافظت آنها به خطر افتاده است با آنچه که ما می رویم به انجام. من فکر می کنم ما باید صبر کنید و ببینید چگونه این نقش…به نظر من واقعی مذاکرات شروع خواهد شد در حال حاضر” Jaishankar گفت.

در روز شنبه آمریکا و افغانستان امضا یک معامله است که کمک خواهد کرد که ایالات متحده آمریکا از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) متحدان به کاهش تعداد نیروهای نظامی در افغانستان است. آمریکا برخی از 13000 سرباز در افغانستان در حالی که ناتو و برخی از 16,000. آمریکا به دنبال پایین آوردن شماره آن به 8,600 در 135 روز از امضای این پیمان با طالبان فراهم خشونت به حداقل نگه داشته است. ناتو است که به پایین آوردن نیروهای خود را به 12,000.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>