تاریخ تاکو: یک ظرف است که تکامل یافته در سراسر مرزهای

شما می توانید غذا خوردن یکی با carne asada و چیپس ذرت در شرق لس آنجلس و یا یکی با آرد و گودال-گوشت خوک کبابی شناخته شده به عنوان al پاستور در دالاس. مسافران می توانند با انتخاب چند تا خارج از برلین سچنفلد فرودگاه قبل از سوار شدن به یک پرواز و یا گرفتن یک با albondigas و collard greens در ممفیس ،

در هر مکان شما می توانید طعم های اجتماعی و جهانی تکامل از تاکو با توجه به Josş R Ralat.

برخی از tacos ترکیب تاثیر آسیایی, یا غذاهای یهودی. دیگران انجام بهترین خود را به ماندن درست به سنتی تاکو ارتدکسی — اگر چه هیچ کس نمی تواند توافق بر سر چه چیزی است.

Ralat جدید تاکو سردبیر در تگزاس ماهانه (که خود عنوان) نوشته شده است یک کتاب جدید کاوش چگونه این غذای ساده با ریشه های گسترش یافته و تبدیل شده از سن آنتونیو به توکیو به دست آوردن طرفداران و جرقه برخی از خشم در میان purists.

مادام العمر پروژه آمریکایی Tacos — یک تاریخچه و راهنمای (University of Texas Press) می آید از Ralat را به سفر در سراسر ایالات متحده و بررسی یک ظرف است که به فراتر از مرزهای موانع و گلوله.

“هیچ کس صاحب تاکو” Ralat در مصاحبه ای گفت:. “این یک زندگی, مواد غذایی, و من می خواستم برای دیدن چگونه آن را در حال تغییر است که ما تغییر کند.”

متولد چه در حال حاضر مکزیک تاکو یک ایجاد ‘برخورد’ — جلسه اسپانیایی و مردم بومی در قاره آمریکا. این جلسه در نهایت منجر به نان ذرت مکزیکی ذرت در آینده همراه با گوشت و حبوبات و سبزی.

پس از آمریکا و مکزیک جنگ از سال 1848 ایالات متحده برداشت نزدیک به یک سوم از مکزیک, northern territory, تبدیل برخی از قومی مکزیکی ها به آمریکایی های مکزیکی و ایجاد یک جدید در مرز جنوب غربی. تاکو شمالی از خط در حال حاضر خود را در آن در حال تحول برای نسل بر اساس منابع موجود از مصرف کنندگان خود است.

مرکز توجه

به لس آنجلس تایمز نویسنده Gustavo Arellano مشخص شده در سال 2012, کتاب, تاکو, ایالات متحده آمریکا- چگونه مواد غذایی مکزیکی را فتح آمریکایلاتین آمریکایی در تگزاس بودند مجبور به استفاده از پنیر زرد, تولد دادن به آنچه ما تماس بگیرید Tex-Mex. جدا, جدید مکزیک استفاده می شود قرمز و فلفل سبز را در خود tacos. کالیفرنیا همیشه در حال تغییر متنوع جمعیت اضافه شده خود طعم.

تاریخ چیزی است که مجذوب Nuyorican مطرح Ralat زمانی که او شروع به کاوش چگونگی تحول جمعیتی و مهاجرت دسته جمعی تغییر کرده تاکو. او در بر داشت Indo-Mex و یا انجمن-Tex tacos در هوستون با رستوران ها با استفاده از aloo tikki, saag پنیر و ادویه کاری. در اورگان و فلوریدا او تصادفا K-Mex tacos که استفاده Asian fusion به معرفی کره ای, مرغ سوخاری یا bigeye تن sashimi.

Ralat یافت حلال tacos در لس آنجلس و بروکلین ساخته شده با تند کباب گوشت سینه pastrami سوخته با سالسا سبز. “دلی-Mex” چیزی است که برخی نام آن را Ralat می نویسد. اما البته Ralat در بر داشت قلب, مکزیکی, Americana برگزاری درست و دفاع از تاکو ارتدکسی.

“سن آنتونیو می کند بهترین خود را به باقی می ماند آنچه در آن معتبر” Ralat گفت. “و یکی می تواند استدلال می کنند که هم مورد نیاز است.”

در رسانه های اجتماعی تاکو طرفداران بحث است. Ralat برس که, گذشته, اما, به عنوان نشانه ای از تجربه محدود. “من همیشه به گوش مردم می گویند” خوب که نه راه مادربزرگم آنها را ساخته’,” Ralat گفت. “شما می دانید چه ؟ شاید مادر بزرگ خود را داشت بد طبخ.”

استیون Alvarez, استاد زبان انگلیسی در دانشگاه در کوئینز نیویورک و خالق یک “تاکو سواد” دوره گفت: Ralat کتاب می آید به عنوان Latinos زندگی می کنند در سراسر ایالات متحده از ماساچوست به آیداهو. “برای درک یک نفر شما را مجبور به درک مواد غذایی” آلوارز گفت. “بیشتر مردم می آیند و بنابراین مواد غذایی است.”

این غذا یک وسیله نقلیه برای ایجاد حس جدید برخورد. “اگر شما در جستجوی معتبر ترین تاکو, شما به زودی پیدا کردن آن است که یک بی ثمر جستجو” آلوارز گفت. “شما هرگز آن را پیدا کنید.”

در عوض, شما کشف خواهید کرد که تاکو نقل مکان کرد Ralat گفت.

امروز شما می توانید لذت بردن از انگلیسی fusion تاکو در لندن لاتین-تحت سلطه فیل و قلعه منطقه در حالی که گوش دادن به انگلستان روح خواننده Dayo Bello کمربند از یک عشق ballad. شما می توانید لذت بردن از tacos در پاین ریج هند رزرو در داکوتای جنوبی که در آن اعضای Oglala لکتا ملت شوخی بگویید بازدید کنندگان آنها آوردن تاکو بازگشت به بومی آن ریشه است. شما می توانید مزه مرکزی آمریکا را تحت تاثیر قرار تاکو در شرق بوستون با مهاجران است.

“تاکو است مکزیک را هدیه ای به جهان” Ralat گفت. “و جهان پاسخ دهد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>