Hasiru Ratha همچنان به مراقبت از درختان

Manya Nagaraj بازنشسته دستیار مدیر کل بانک دولتی میسور هرگز تصور کرده اند که او را یک روز منجر سبز ابتکار در بنگلور. او گیاهان و حفظ درختان در بنگلور طریق Hasiru Ratha (سبز ارابه).

زمانی که او بازنشسته چهار سال پیش Nagaraj اختصاص بخشی از حقوق بازنشستگی خود را برای یک ون به گیاهان آب. از آن آغاز شده به عنوان یک ماموریت اما به زودی به حال بسیاری از داوطلبان است. “شور و شوق خود را به بنگلور سبزتر شد الهام بخش و بیش از دو سال از 80 نفر — ترکیبی از افراد بازنشسته و کار حرفه ای پیوست این ماموریت می گوید:” عضو موسس آناندا Thirtha یک مدیریت مواد زائد جامد ،

Hasiru Ratha continues to care for trees

Hasiru Ratha با این نسخهها کار از 6 صبح تا 8 صبح هر روز. “ما در چهار حوزه پوشش Jayanagar 6 و 7 بلوک VV Puram کرون جاده Yediyur, Basavanagudi, تاتا, ابریشم, مزرعه, NR مستعمره Banashankari و بخش هایی از Padmanabhanagar. مرکز شد Yediyur به آرامی حاشیه رو به گسترش است. در حال حاضر ما در یک شعاع از چهار به شش کیلومتر” متحده Nagaraj.

جدا از این حرفه ای بانکداران و وکلا داوطلبان شامل ثانیه Shanbhag (بازنشسته مدیر کل Canara Bank), Rajashekar (بازنشسته دستیار کمیسر آداب و رسوم), Dr Beeresh (یک متخصص قلب و عروق) و رامش ( عمده فروشی نقره ای تاجر).

Hasiru Ratha پرچم در روز جهانی محیط زیست 5 ژوئن 2017 است و همانطور که در حال حاضر کاشته آبیاری و نگهداری 800 نهال. آنها همچنین آبیاری و مراقبت از 1500 نهال که BBMP کاشته شده. “BBMP به ما می دهد نهال رایگان از هزینه. ما همچنین خرید انواع خاصی از جنگل های بخش. ما کاشته اند pongamia چوب ماهون burlu دارویی گیاه jamun khas khas درخت sampige و نیم درختان” سهام Nagaraj که می افزاید که خاص درختان کاشته شده اند در برخی از مناطق برای جذب پرندگان. “این Jamun درختان در RV جاده شکل یک بلوار و جذب پرندگان. میوه khas khas درخت نیز جذب پرندگان مهاجر در حالی که burlu و نیم درختان در DVG جاده نگه داشتن هوا و محیط زیست پاک است.”

Hasiru Ratha continues to care for trees

پرورش سبزی

صحبت از نگهداری از نهال و درختان بالغ می گوید: آناندا “گرمای سوزان از فوریه تا مارس خواسته های آبیاری روزانه. ما نهال تنها در طول فصل بارانی با خاک و کمپوست از Hasiru Ratha. بقیه ماه ما نظارت بر آنها را برای سلامت خود آنها را شناسایی و آنها آب درآمده است.”

Hasiru Ratha باعث می شود گیاه سپاه پاسداران به نگه داشتن آنها را ایمن از آفات و گاو. قفل پایین را تحت تاثیر قرار نمی آبیاری گیاهان آناندا می گوید. “این است که ما دارما به گیاهان آب. ما آب آنها را در شب بدون اخلال به دیگران و جلوگیری از تماس انسان.” همه کار کاشت و نگهداری, کار, اما, باید صبر کنید.”

در مورد آب مورد نیاز Nagaraj می گوید “300 لیتر در روز در تابستان و حدود 600 لیتر در ماه در غیر ماه های تابستان”. منابع آب همواره یک چالش است. “بسیاری وجود دارد خیر که خواسته اند ما را به استفاده از آب خود را. ما باید اجازه از بیت کالج در کرون جاده را آب از محل خود. خانههای ییلاقی در DVG جاده ارائه می دهد ما نیز رایگان عرضه از برخی از آپارتمان ها و از معبد جین. ما با استفاده از تانکر آب” سهام Nagaraj که مثبت است در مورد بودجه. “من هیچ مسائل. همه ما نیاز به داوطلب هستند.”

Hasiru Ratha continues to care for trees

Nagaraj که آورده شد تا در Chikkamangalur حال کاشته 50 گیاهان در محله است. “من می خواهم آب در روروک مخصوص بچه ها و آب آنها را.” خواندن در مورد Saalumarada Thimakka در سال 1985 بود که نقطه عطفی در زندگی او بود. “تا سپس آن را به یک شور و شوق اما پس از خواندن در مورد Thimakka و همسرش, Bikkala Chikkayya کاشت 8,000 درختان در 80 سال و در هر درخت به عنوان فرزند خود الهام بخش من است.”

Hasiru Ratha واتساپ گروه پست جزئیات کار انجام شده در هر روز برای کمک به داوطلبان. “این روزها ما دریافت تماس از ساکنان با درخواست برای نهال کاشته می شود در محله” نشان می دهد Nagaraj. “هر کسی که در دسترس ما می پیوندد می گوید:” Nagaraj اضافه کرد که درخت دکتر ویجی Nishanth به تازگی به عضویت Hasiru Ratha در Basavanagudi.

تماس 98459 04630 برای جزئیات بیشتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید