ماهی قرمز و سبزی در جهان جدید

زمانی که دیا وینسنت کاربردی برای انفجار بزرگ انگلستان دانشمند جوان از سال 2020 با پروژه در microgreens رشد در یک آکواریوم در داخل خانه و بارور با ماهی قرمز مدفوع کمی او انتظار می رود به کیسه پول جایزه £2 ، 000.

“وجود دارد 1,000 متقاضیان در دور مقدماتی و این اولین تلاش من. از آن ساخته شده من عصبی هر چند من هیجان زده بود به من ایده از آنچه که من را دیده اند پدر بزرگ من در تریواندروم می گوید:” 12 ساله در یک مصاحبه تلفنی از بیرمنگام, انگلستان. “او یک حوض کوچک پر از رنگارنگ ماهی های کوچک در باغ خود خارج و در او رشد می کند اسفناج در آن,” او می گوید.

Diya, اما, بهینه سازی ایده و رشد microgreens در خانه آکواریوم با کمک برخی از حیوان خانگی خود را به ماهی قرمز. “من می خواستم به آن را کمی بیشتر به چالش کشیدن و همچنین اعمال علوم آموخته شده در مدرسه” او می گوید. البته لذت بخش بود و او برای خرید چهار goldfishes در مقرون به صرفه برای پروژه خود را.

دیا تلاش سه روش مختلف به رشد microgreens در داخل خانه. در ابتدا او با استفاده از unfertilised آب با محلول پرمصرف مانند phosporous نیترات و پتاسیم است. در دوم او استفاده می شود به طور طبیعی بارور شدن آب از یک آکواریوم با ماهی (گوپی و mollies) در آن است. ریشه گیاه جذب می شود و آب با کمک فتیله پارچه. در سوم او با استفاده از آب از طلا تانک ماهی و اجازه دهید آب سن برای یک هفته با ضایعات ماهی به آن را سرشار از نیترات. آب نگه داشته شد و در ادامه گردش با کمک یک پمپ آب کوچک طراحی شده توسط پانل های خورشیدی و لوله های پلی استایرن مورد استفاده قرار گرفت به رشد microgreens.

روش سوم شد سریعترین و تحویل یک برداشت از microgreens در عرض 10 روز. “شاهی و گندم رفت و مستقیما به خانواده ما کاسه سالاد و ساندویچ,” او می خندد.

از مقدماتی دور دیا شد شارت برای نهایی با 300 نفر از دانشجویان سراسر انگلستان است. اما در پنج ماه جهان تغییر کرده است. این prelims شد در ماه اکتبر برگزار شد و فینالیست شد قرار است به دیدار و ارائه پروژه های خود در مرکز نمایشگاه ملی در سلیهولل انگلستان در ماه مارس است. با COVID-19 اجتماعی فاصله و مستند دانشجویان شد و به جای آن خواسته را پنج دقیقه در مورد پروژه های فردی, نمایشگاه, انگیزه, روش ها و برنامه های کاربردی جهان واقعی. نتایج اطلاع داده شد از طریق ایمیل و اعلام کرد در یک ویدیو یوتیوب ماه گذشته رسید.

دیا یکی از جوانترین بالا برندگان جایزه تا کنون در انفجار بزرگ انگلستان دانشمندان جوان رقابت است که در سال برگزار می شود برای دانش آموزان مدرسه بین 12 و 18 سال سن. ملی مسابقه طراحی شده است برای تشخیص و پاداش افراد جوان دستاوردها در تمام زمینه های بنیادی (علم و تکنولوژی و مهندسی و ریاضیات) و کمک به آنها برای ایجاد مهارت.

دیا متوجه اهمیت پروژه خود را در این تاج زده روز. “Microgreens هستند یک راه ساده از جمله مواد تازه به پخت و پز روزانه خود. و شما می توانید رشد آنها را در راحتی از خانه خود را بیش از حد” او می گوید و امیدوار است افراد بیشتری را به تدریج آن را به عنوان در جدید-نرمال آن را شاید besafest به رشد خود را سبزی و خوردن آنها را بیش از حد.

در حال حاضر دیا می خواهد به رشد کاهو و اسفناج در ماهی قرمز آکواریوم. او قصد دارد برای اهدای جایزه خود را با پول به موسسات خیریه است که در حال رشد هستند و کمک به دیگران برای رشد ارگانیک تولید در انگلستان است. می گوید هفتم گریدر “بهتر است به خوردن آنچه شما رشد می کنند. به این ترتیب شما آماده برای هر وضعیت دشوار است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>