سرگرم کننده برای استفاده از این فراموش شده تولید در یخچال خود را

هنگامی که آشپز Karishma Sakhrani یافت بیش از حد پیاز در یخچال در خانه اش در بمبئی او می خواست برای نجات قیمتی سبزی شناخت پیدا کردن آنها را دوباره مشکل خواهد بود در حال انجام lockdown. این MasterChef هند فصل 4 فینالیست آنها را قطع کردن و مسدود آنها در نتیجه آنها ارائه اجاره نامه جدیدی از زندگی, در حالی که همچنین اجازه دادن به خودش استفاده از آنها را زمانی که او نیاز به در آینده نزدیک.

راه ما ارتباط برقرار کردن با مواد غذایی و مواد تشکیل دهنده اتحادش را تغییر طول مستند: بیشتر صفحه اصلی-مواد غذایی پخته شده بیشتر OPOS (یک گلدان یک شات), پخت و پز دستور العمل های از دو یا سه مواد تشکیل دهنده سر-به-دم پخت و پز و در حال حاضر گسترش زندگی از مواد تشکیل دهنده برای به حداقل رساندن اتلاف مواد غذایی.

Karishma متحده انجماد یک هنجار جدید داده می شود ما نمی توانیم برای مواد غذایی اجرا می شود اغلب. “این یک راه بسیار خوبی برای حفظ تغذیه و گاهی طعم و بافت نیست بیش از حد آشفته است.”

نکات و ترفندهای…

Chef Karishma Sakhrani

عمر مفید زنجبیل بین چهار تا شش هفته در دمای اتاق “من را رنده کرده و با قرار دادن آن را به یک مینی سینی مکعب یخ و سپس demould آن قرار دادن آن را به یک کیسه ziplock بنابراین من باید کمی قبل از اندازه گیری حبه زنجبیل رنده شده به آن را به دال یا هر چیز دیگری من پخت و پز است.” همان را می توان با زنجبیل و سیر را. Karishma توصیه می کند این راه برای حفظ چیزهایی که با استفاده از یکی از بسیاری از قبیل آلوچه و خام انبه — و نه فقط در طول مستند.

بله تیس فصل از شاه میوه ها, اما با توجه به افزایش درجه حرارت و انبه تمایل به رسیدن کاملا به سرعت. Karishma اشاره می کند که کمی بیش از حد رسیده انبه (نرم به لمس در حالی که هنوز بوی تازه) هستند ایده آل برای مخلوط کردن با برخی از ماست و شکر برای صبحانه طرف یا quick pick-me-up. یکی همچنین می توانید برای lassi یا کلاسیک خانه ساخته شده aamrasاست که ایده آل برای تمام خانواده است و می تواند به سرعت مصرف بیش از حد.

حیدرآباد بر اساس آشپزی مربی Arundati رائو در حال گذراندن مستند زمان در یک مزرعه در Shankarpalli Telangana. او می گوید: زرد کدو تنبل — شایع در سراسر هند خانوار و به راحتی در دسترس از طریق سال در جنوب باارزش گیاهی برای, ادویه کاری, tangy gravies و یا به عنوان یک ظرف خشک. “اگر ختنه نشده, آن می تواند ذخیره شده برای ماه” او توضیح می دهد: “اما پس از برش به مانند خربزه آن غنایم سریع. بخار کدو تنبل و پوره سیب زمینی و سپس آن را می توان منجمد تا زمانی که سه ماه. این یخ پوره سیب زمینی را می توان به اضافه سس های پاستا ورزیده به roti doughs و یا حتی جایگزین در محل از موز یا سیب purée در مورد علاقه خود را دستور کیک.”

Converting tomatoes into a purée or pasta sauce helps sustain the ingredient’s usability for longer

تبدیل گوجه فرنگی به سوپ یا سس پاستا کمک می کند تا حفظ عنصر قابلیت استفاده برای دیگر | عکس های اعتباری: دنیس کلاین در Unsplash

خاص میوه شده است که در سقف خرید رسیده است که گوجه فرنگی که در این گرما می رسد و نرم به سرعت. “گوجه فرنگی یک مقدار زیادی از تطبیق پذیری” نظرات Karishma “هنگامی که آنها نرم و نگاه کمی کبود, شما می توانید یک پوره یا استفاده نا مشروع و یا شلاق تا یک دسته بزرگ از پایه سس پاستا. فر برشته گوجه فرنگی به ارمغان می آورد بسیاری از شیرینی ندارد و نیاز به مقدار زیادی از دست در زمان به عنوان فر حجم کار. یک بار بو داده, شما می توانید ترکیب آنها را به یک سوپ با دودی لمس است.”

متناوبا بیش از حد گوجه فرنگی را می توان به گوجه فرنگی خوشمزه, ترشی, به خورده با برنج سفید و یک خط تیره از روغن های حیوانی ایجاد یک کل جدید وعده غذایی را در خود دارد. این خانه ساخته شده chutneys در حال رفتن به گزینه های برای کسانی که مایل به بخشی با هنوز قابل استفاده تولید مانند ریج کدو و پیاز و زرد خیار.

تبرید هک

محصول رفتار گسترش زندگی از مواد تشکیل دهنده در حال تبدیل شدن بیشتر آشنا خود را با یخچال و یادگیری نحوه استفاده از آن را به پتانسیل کامل آن است. که قفسه مطلوب است که مواد تشکیل دهنده ؟ آنچه در مورد تغییرات دما? نکات اساسی شامل باز نگه داشتن مواد غذایی و یا مواد غذایی نزدیک به انقضای سمت مقابل یخچال سریعتر مصرف نمی ازدحام بیش از حد به اخلال در گردش هوای سرد و نگه داشتن unfrozen گوشت و ماهی در پایین به صورت مطلوب حفظ.

A vegetable lot

ما برگ سبزی تمایل به قهوه ای سریع به خصوص گشنیز و نعناع که روزانه کالاهای اساسی. Karishma می گوید: “من قرار دادن این سبزی در چسبیده-بسته بندی محکم و رول آن را به طوری که آن را با استفاده از فضای کمتر در سبزی کشو در حالی که نه افت ضخامت و بافت. آیا نگه داشتن این در درب یخچال خود را; آنها بیشتر در معرض ابتلا به خراب زیرا زمانی که یخچال به طور مستمر باز خود را در معرض نوسان درجه حرارت در سرعت اکسیداسیون. نگه داشتن کمتر مواد غذایی فاسد شدنی در یخچال درب.”

اما نه همه چیز را می توان ‘ذخیره’. حفظ نیاز نیست که همان ذهنیت وحشت-خرید; upcycle با اعتدال و نمی overpopulate فریزر خود را.

Arundati رائو کدو تنبل ادویه دار دستور کیک (یکی از هفت اینچ قرص نان)

از پیش گرم کردن فر را به 180 درجه سانتیگراد و گریس و خط, 7 اینچی کیک تابه

غربال کردن با هم زیر است:

3/4 فنجان آرد گندم کامل

1/2 فنجان میده

1 قاشق چای خوری بکینگ پودر

1/4 قاشق چای خوری جوش شیرین

1 قاشق چای خوری پودر دارچین (اختیاری: آن را ترک کردن اگر شما نمی خواهید طعم و مزه و یا اضافه کردن مورد علاقه خود را در تاپیک چای یا پودر هل و یا حتی خرج کردن زیادی پودر زنجبیل خشک)

1/4 قاشق چای خوری نمک

ماهوت پاک کن زدن همه از زیر تا شکر ذوب شده و مخلوط شده است و پر از کف.

4 قاشق غذاخوری کره ذوب شده یا روغن

1/4 فنجان شکر قهوه ای

1/4 فنجان شکر سفید

1/2 فنجان زرد کدو با پوره سیب زمینی

1/2 فنجان شیر

1 قاشق چای خوری اسانس وانیل

1 تخم مرغ و یا 4 قاشق غذاخوری ماست/شیر

دستورالعمل

اضافه کردن مخلوط آرد را در 3 بخش به مخلوط مرطوب بزنید با کاردک و آیا بیش از حد مخلوط خمیر.

به صورت اختیاری اضافه کردن 1/4 فنجان گردو/بادام یا چیپس شکلات به خمیر و هم بزنید. پور آن را به کیک آماده قلع ، روی ضربه بزنید چند بار روی میز و پخت برای 40-45 دقیقه یا تا یک خلال دندان وارد شده به این مرکز می آید پاک است.

سرد به مدت 15 دقیقه بر روی یک سخت بازپرسی کردن از سیم پوشش داده شده با یک حوله آشپزخانه تمیز قبل از ده-سوژه متحرک از روبرو. خلال تنها پس از به طور کامل سرد می شود.

اگر شما لازم نیست که یک کوره با استفاده از یک سنگین کف تابه را با یک اینچ از نمک trivet و پخت کیک برای 45 تا 60 دقیقه است. می توان با استفاده از همان خمیر (کاهش قند) را به پن کیک یا وافل.

Arundati رائو را Escapades آشپزی , استودیو, حیدرآباد را می توان در 09959202255 مجازی پخت/پخت و پز کلاس.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>