از خاک برای خاک: Padma شری awardee Chintala Venkat ردی

آن آفتابی است در حیدرآباد. هنوز نسیم در پوست خود را احساس می کند چند درجه خنک تر از دیگر نقاط شهر است. ایستاده در یک مزرعه انگور در Keesara همه من می تواند برای آرزو بود و امام جواد و برخی از شراب چیزی است که برهم زدن آرامش و سکوت. Chintala Venkat Reddy, صاحب, انگور, مزرعه گسترش بیش از چندین هکتار و یک Padma شری awardee این سال برای خود نوآوری تکنیک های کشاورزی می گوید: “بیا در مه و شهامت انگور; شما شاهد انگور برداشت.”

متولد در یک کشاورز خانواده در Alwal, سکوندربد, Chintala Venkat ردی یا CVR که او از روی علاقه خطاب کشاورز, جامعه, همیشه می دانستم که او خواهد کشاورزی را پس از تکمیل مطالعات خود را. حتی به عنوان یک کودک او شده بود کنجکاو در مورد کشاورزی, او recollects.

او هیجان زده به دریافت این افتخار, البته, اما شور و هیجان خود را می داند هیچ مرزهای زمانی که او می شود یک فرصت برای بحث در مورد تئوری های خود را در کشاورزی. “Padma شری جایزه آمده است در حال حاضر, اما من دریافت جوایز هر روز در قالب پیام از کشاورزان که به اشتراک گذاری داستان های موفقیت خود را پس از با استفاده از ایده ها و روش های کشاورزی. من نزدیک به 35 کشاورز گروه از سراسر کشور که در آن کشاورزان مورد بحث و به اشتراک گذاری نمایش داده شد خود را با من” او لبخند می زند.

تئوری های خود را درخواست تجدید نظر به کشاورزان چون فرض این است که “راه حل از خاک است از خاک’. 69 ساله کشاورز می گوید. “آیا همه ما می دانیم هنگامی که یک مشکل وجود دارد در یک داخلی راه اندازی, راه حل نهفته در خانواده خود را ؟ به طور مشابه هنگامی که عملکرد از خاک رضایت بخش نیست و خاک است که دارای یک مشکل است به طوری که این راه حل نیز هست. در طول سال کشاورزان سقوط طعمه به استفاده و پس از آن استفاده بیش از حد از آفت کش ها به امید افزایش عملکرد محصول و کاهش محصول خسارت آفات ، من همیشه می گویند: “به دنبال راه حل درون”. این چیزی است که من البته پس از سقوط طعمه به روش های مدرن و شکست مفتضحانه. هنگامی که ما معرفی عوامل خارجی به ما محصول در قالب مواد شیمیایی و ما نه تنها آسیب رساندن به محیط زیست و در نهایت ما نیز مصرف تمام کسانی که مواد شیمیایی است.”

Chintala Venkat Reddy at his vineyard in Keesara, the wheat cultivation with

Chintala Venkat ردی در تاکستان خود را در Keesara گندم کشت با

هر چند پیروان خود را از روی علاقه و آدرس او را به عنوان یک ‘دانشمند’ در واتساپ CVR اصرار دارد او تنها یک کشاورز. “من یک کشاورز بنابراین من باید بدانید خاک و یادگیری از محیط اطراف است. آیا تا کنون فکر که چرا ما را متمایز رایحه ای از زمین تنها در طول طلسم باران ؟ اعتقاد من آن است که چون خاک طول می کشد مواد مغذی از آفتاب و محیط زیست و آب باران عمل می کند و به عنوان آخرین عنصر به خاک غنی تر” او لبخند می زند.

روش ها و تکنیک های

پس از موفقیت در آزمایش با روش ها و تکنیک رشد گندم و برنج و ذرت و نیشکر و سبزیجات و دیگر انواع تخمه CVR شد کلید عامل ملی بذر شرکت (شورای امنیت ملی) برای تقریبا 10 سال است.

چه چیزی باعث CVR روش منحصر به فرد است هوشمند ترکیبی از مدرن و شیوه های بومی که متولد شد از ایده های خود را و تجربه است.

با استناد به یک مثال از یکی از آزمایش های خود CVR می گوید: “حمله حشرات و گیاهان و میوه ها و گل ها از آنجا که آنها می توانید بر روی آنها شکار. ما تا کنون شنیده ام از حشرات حمله به ریشه? به ندرت. همچنین این را در نظر بگیرید: همانطور که کودکان ما گل خوردند. حیوانات بیش از حد لیسیدن خاک اما همه از آن است که از بدن دفع می شود. که به معنی وجود یک مکانیزم در بدن ما است که طول می کشد مراقبت از خاک/گل هنگام بلع. که مکانیزم کبد و ریه ها به بیرون راندن گرد و غبار است که ممکن است ما استنشاق. بنابراین من تبدیل شده به گوگل در گوشی های هوشمند برای دیدن اینکه آیا حشرات دارای کبد است. معلوم است که آنها نمی! از آن پس من تجربه های پاشش نور آب گل آلود (ساخته شده با مخلوط کردن خاک با آب) در گیاهان است. در دو روز حشرات مرده و گیاهان انگور نشان داد رشد قابل توجه. پس از من متقاعد شده بود در مورد من پیدا کردن من استفاده از آن در دیگر محصولات به همان اندازه با نتایج خوب است.”

HYDERABAD, 25/02/2008: Chintala Venkat Reddy, a commercial cultivator resting under his vineyard in Alwal. He created a record by allowing weeds to grow all over the cropped area to increase productivity. He resorted to the age old practice of crop diversification. Photo: Mohammed Yousuf

حیدرآباد 25/02/2008: Chintala Venkat ردی تجاری کشتکار استراحت خود را تحت تاکستان در Alwal. او ایجاد یک رکورد با اجازه دادن به علف های هرز به رشد بیش از همه بریدن منطقه برای افزایش بهره وری است. او با توسل به سن در عملکرد محصول و تنوع. عکس: محمد یوسف | عکس های اعتباری: Mohammed_YOUSUF

جدا از پاشش آب گل آلود آلی کشاورز همچنین مجموعه کنار خاک سطحی برای خشک کردن در نور خورشید و به تدریج منتقل شده به خاک از دیگر محصولات به صورت دوره ای برای دوباره پر کردن آن. “من یکی را به شما معرفی آبیاری قطره ای, شیوه های آلی در حال رشد و انگور و خاک و برگ و دمبرگ و تحلیل مبتنی بر تغذیه اواخر هرس تکنیک ها و آب و هوا بر اساس بیماری و آفات مدیریت در تولید انگور,” او اضافه می کند.

در حال حاضر بسیاری از تولید کنندگان انگور دنبال مشاوره خود را برای مقابله با بیماری ها آفات حملات و برای مدیریت بهتر سلامت خاک و هرس و آموزش های جوان گیاهان انگور و غیره.

CVR بسیاری از اختراعات خود را تحت نام او در حال حاضر اعمال می شود برای ثبت اختراع یک تکنولوژی است که می تواند به طور طبیعی افزایش ویتامین D در برنج و گندم است. به من یک تور از خود گندم, مزرعه CVR را نشان می دهد محصولات است که در شیر دانه دولت است. “این ها همه به طور طبیعی حاوی ویتامین d اگر کشاورزان می توانند اتخاذ من تکنولوژی تصور کنید که چگونه نسل های آینده بهره مند شوند و بدون توجه به Vit D داروها و غذاهای غنی. پس از من دریافت حق ثبت اختراع من آن را به رایگان برای همه به استفاده از تمام روش های دیگر است. من معتقدم در های برای کمک به کشور و کشاورزان بهره مند شوند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>