از شهرهای کوچک به شهرهای آمریکا بزرگترین تظاهرات در عین حال برای عدالت نژادی

واشنگتن/لس آنجلس:
تظاهرات برنامه ریزی شده در سراسر ایالات متحده روز یکشنبه به تقاضا نژادی عدالت پس از جورج فلوید مرگ در مینیاپولیس بازداشت پلیس با آخر هفته تظاهرات گسترش به جوامع کوچکتر از جمله شرق شهر تگزاس پس از یک پناهگاه برای Ku Klux Klan.

آمریکا راهپیمایی نیز با الهام از ضد نژادپرستی تظاهرات در سراسر جهان به عنوان تظاهر کنندگان از بریزبن و سیدنی در استرالیا به لندن و پاریس و دیگر شهرهای اروپایی در آغوش سیاه زندگی موضوع پیام.

در واشنگتن دهها هزار نفر از مردم شعار “نمی توانم نفس بکشم” و “دست ها بالا نمی شلیک” بسیج در یادبود لینکلن و سپس راهپیمایی به سمت کاخ سفید روز شنبه در بزرگترین اعتراض در عین حال در طول 12 روز از تظاهرات در سراسر ایالات متحده پس از فلوید درگذشت.

یک پیام مشترک از روز تعيين تبدیل به خشم شده توسط Floyd مرگ در ماه گذشته به گسترده تر جنبش به دنبال گسترده اصلاحات به آمریکا سیستم عدالت کیفری و درمان آن از اقلیت.

“احساس می کنم به بخشی از تاریخ و بخشی از مردم که در حال تلاش برای تغییر جهان برای همه” گفت: Jamilah Muahyman یک مقیم واشنگتن معترض در نزدیکی کاخ سفید است.

این گردهمایی در واشنگتن و ده ها تن از دیگر شهرهای ایالات متحده و شهرهای کوچک شهری و روستایی به طور یکسان – نیز قابل توجه برای یک به طور کلی پایین تر از سطح تنش و اختلاف از دیده می شد در بسیاری از آخر هفته.

وجود موارد پراکنده در برخی از شهرستانها از معترضان در تلاش برای جلوگیری از ترافیک. و پلیس ضد شورش با استفاده از فلش-انفجار نارنجک در رویارویی با تظاهرکنندگان در سیاتل.

اما تا حد زیادی آن را صلح آمیز ترین روز اعتراضات پس از فیلم ظهور نشان می دهد فلوید, گزارشی مرد در دستبند, دروغ چهره را در یک خیابان مینیاپولیس در 25 مه به عنوان یک افسر پلیس به زانو در گردن او برای نزدیک به نه ساعت.

این ویدئو موجب غلیان احساسات خشم به عنوان تظاهرات در مینیاپولیس گسترش به شهرهای دیگر مربوط توسط قسمت از آتش سوزی غارت و خرابکاری است که مقامات و فعالان سرزنش تا حد زیادی در خارج از آشوبگران و جنایتکاران.

گارد ملی و نیروهای فعال در چندین ایالت و پلیس با توسل به سنگین دست تاکتیک در برخی از شهرستانها به عنوان آنها به دنبال اجرای حکومت تحمیل شده به سرکوب مدنی اختلالات که به نوبه خود گالوانیزه تظاهرکنندگان و حتی بیشتر.

شدت اعتراضات در طول هفته گذشته شروع به فروکش روز چهارشنبه پس از دادستان در مینیاپولیس بازداشت چهار افسر پلیس دخیل در Floyd مرگ است. درک چوین افسر دیده سنجاق فلوید به زمین به عنوان فلوید بارها و بارها تشکر “من نمی توانم نفس بکشم” شد به اتهام قتل درجه دوم.

در صبح روز یکشنبه شهردار نیویورک, بیل د Blasio اعلام کرد او بلند بود citywide مقررات منع رفت و آمد در اوایل.

هنوز خشم در مینیاپولیس باقی مانده شدید. شهردار این شهرستان فرار یک دستکش بلند از قهر jeering معترضان در روز شنبه پس از گفتن آنها او مخالف خواسته های خود را برای د-بودجه اداره پلیس شهر.

معترضان در روستایی در شهر تگزاس

شاید جایی بود, در حال تحول, چند نژادی بعد از تظاهرات مشهود تر از کوچک و شرق تگزاس شهر ویدور یکی از صدها آمریکایی جوامع شناخته شده دهه پیش به عنوان “غروب آفتاب در شهرهای” از آنجا که سیاه پوستان بودند ناخوشایند پس از تاریک.

چند ده سفید و سیاه و سفید معترضان حمل “Black Lives Matter” علائم نشان داده شده در روز شنبه در ویدور یک بار بدنام به عنوان یک Ku Klux Klan دژ برجسته حوزه تجدید خواستار برابری نژادی انعکاس در سراسر کشور پنج ماه قبل از نوامبر. 3 انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده.

در جای دیگر در جنوب, در Floyd را زادگاه Raeford کارولینای شمالی صدها نفر صف در یک کلیسا برای ادای احترام خود را در یک مکان مشاهده از بدن خود را قبل از خصوصی یادبود برای اعضای خانواده.

فلوید مراسم تشییع جنازه برای برنامه ریزی روز سه شنبه در هوستون که در آن او زندگی می کردند قبل از نقل مکان به منطقه مینیاپولیس است.

اشتراک در خبرنامه

* ایمیل معتبر وارد نمایید

* با تشکر از شما برای عضویت در خبرنامه ما.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>