از پلا به ولگا

From Pala to Volga

در دهه 1960 کوچی غذا خوردن صرفا aspirational. آن را استثنا بود; نه هنجار و افراد از خانواده محترم ” هرگز خوردند ، به این محیط آمد KC متیو با یک ایده خیلی مدرن و رادیکال او می دانست که زادگاه خود پلا نمی خواهد بود قادر به آن را.

بنابراین او باز یکی از کرالا اولین “سبک غربی” رستوران ها در کوچی و آن را به نام ولگا. واقع در کرمل ساختمان در Banerji جاده آن را جلوتر از زمان خود را در هر راه. یکی مجبور به پوشیدن یک دست کت و شلوار بود و اجازه ورود آن را در خدمت چینی, قاره و Mughalai کرایه که عجیب و غریب به این بخش از جهان و مشروب بود, فانتزی و خارجی است. یک گروه زندگی می کنند و یک کاباره اضافه شد برای اثر.

From Pala to Volga

یک بانکدار حرفه ای که موفق دهلی شعبه پلا بانک مرکزی (متعلق به خانواده مادری او) یکی از اولین بار در کشور بخش خصوصی, بانک ها, Mathew تا به حال هیچ تجربه قبلی در حال اجرا یک هتل. در عین حال او به طور کامل سرمایه گذاری در این پروژه است. او سفر انجام تحقیقات در راه خود فرستاده و مردم را به سر شکار ولگا آشپزخانه و زد آن را مانند یک حرفه ای. “Appachan می خواستم آن را به چیزی در این شهرستان تا به حال هرگز قبل از دیده می شود می گوید:” متر الکساندر, Mathew پسر ارشد و شریک مدیریت از ولگا و گردشگری صفحه اصلی.

متیو در آورده سرآشپزها که تا به حال تجربه کار در شهرهای بزرگتر و او تضمین دکور شکاف بالا. “این درب ها به تنهایی بودند و موضوع بحث است. ساخته شده از چوب بلسان بنفش آنها سنگین و منبت کاری شده با برنج. آنها باز به یک راهرو بزرگ که منجر به رستوران با یک استادانه مزین سقف کاذب یکی از اولین از نوع خود در آن زمان می گوید:” الکساندر. باز در سال 1967 ولگا بود و در واقع صحبت از شهر. “هنگامی که یک چند از پلا نشان داد تا در موندوس, آنها اجازه ورود. Miffed من فکر می کنم آنها برگزار می شود آن را در برابر Appachan برای مدت زمان طولانی” الکساندر reminisces.

From Pala to Volga

معلوم نیست چگونه Mathew وارد به نام چند. “او ممکن است الهام گرفته شده اند ولگا روسیه بزرگترین رودخانه” الکساندر می گوید. “یا شاید او را در سراسر هتل با همان نام جایی” ارائه می دهد Mathew الکساندر, Mathew نوه شریک ولگا توریستی خانه و کارآفرین است.

گردشگران ساخته شده تا بسیاری از ولگا مشتریان. آن را حتی تا به حال یک سرویس شاتل که تقبل قایق از آب عبور گردشگران از بندر به هتل و برگشت. در سال 1970 سه سال به وجود آن ولگا زد به بار مشکل است. پس موضوع را با اتحادیه هتل به طور موقت تعطیل. اما آن را دوباره باز چند ماه بعد برش چند از آن زواید از جمله حجاب است. اما آن را هنوز هم جلب تجار از نقاط مختلف کشور ساخته شده است که آن را یک نقطه به نقطه توقف در کوچی به بازدید ولگا. این میزبانی یک حزب پس از یک جایزه فیلم جشنواره برگزار شد و در سال 1967 بود که Sharmila Tagore و سونیل دات, در علاوه بر این به بالا ستاره Malayalam سینما شرکت.

From Pala to Volga

ولگا Appachan به عنوان Mathew شد از روی علاقه به تصویب رسید در سال 1992. ده سال بعد در سال 2002 ولگا زد به مشکل دوباره. ضد liquour کمپین مجبور به تعطیل کردن نوار. هتل عمل بدون بار تا 2006 اما به تدریج خاموش شد. هنگامی که آن را بازگشایی در Kadavanthra به عنوان ولگا گردشگری, صفحه اصلی, قابل توجه, ساختمان, در, سفید, ولگا تا به حال تنها آن میراث غنی ساخت. کوچی رشد کرده بود فوق العاده و دیگر بازیکنان امن جای پای خود را در F&B بخش. ولگا توریستی خانه هنوز هم تا به حال مجموعه ای از کاربران که دیده بود آن روز در آفتاب کاهش یافته است که در به طور منظم, به طور عمده برای آن زنجبیل میگو.

به عنوان ما نشسته خانههای گلی خالی بیش از ولگا را شطرنجی تاریخ Satheesh Shinilal آشپز پیاده روی در تحمل یک بشقاب تاریخی خود را ظرف — زنجبیل میگو. ظرف را بدون تغییر باقی می ماند پس از آن برای اولین بار ساخته شده توسط Shinilal در هتل تقریبا 50 سال پیش است. “هنوز یک اختصاص داده شده مجموعه ای از طرفداران” اعلام Mathew الکساندر. زنجبیل مرغ و زنجبیل میگو که پیر ولگا خدمت کرده بود و چیزهای فانتزی.

Arun, بازیگوش دارای دندان گراز

زمانی که یکی از Appachan مدیران رفت و به بنگلور او اتفاق افتاد به خوردن در هتل که در آن Shinilal بود آشپز. تحت تاثیر ظروف او طعم مدیر پرسید: اگر Shinilal می خواهم برای آمدن به کوچی و پیوستن به ولگا و او با کمال میل موافقت کرد. “ارتباط با ولگا آغاز شد که در 70s همچنان به این روز می گوید:” Shinilal. “ولگا بود که شماره یک آن روزها به دنبال Oberoi و سپس Sealord” او می افزاید. Shinilal نیست به اشتراک گذاری دستور العمل, اما چه چیزی باعث می شود خود را ظرف مجزا است که theprawn همیشه تازه او صرفا. الکساندر برادر و Appachan دوم پسر متر پالسون (Pappachan) مدیریت شریک تضمین می کند که ماهی و گوشت خریداری شده تازه باشد.

ولگا است که در حال حاضر دو ستاره ملک دارای یک نوار در زیر زمین و یک رستوران خانوادگی با یک پشت بام خوردن در منطقه نیز هست. و غذاهای دیگر که تیک سمت راست جعبه نوار اسنک کرالا کباب گوشت خوک را BDF (گوشت گاو خشک سرخ) و kozhi idichathu.

هنوز بسیاری از ممکن است آگاه از آن تاریخ اما به عنوان Mathew الکساندر می گوید: ولگا یک نام است که هنوز هم طنین انداز با یک تایمر در Kochi.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>