از ماکارو paav به پیتزا paav: یک دنباله از پودرهای سوخاری

اگر شما بزرگ شده در بمبئی از 80s, شما می دانید اصطلاح maca paav. آن استفاده می شود (ذهن شما در یک ماده از حقیقت راه با هیچ کینه توزی در نظر گرفته شده) برای توصیف هر فوتبال دوست churchgoing Goan دختر یا پسر که اقامت در هر نقطه از Mahim نهر به لبه های بیرونی سانتا کروز است. چه چیزی یا چه کسی maca برگزار شد هیچ علاقه ای برای ما است. آن ‘paav’ بخشی که ما مجذوب.

شما ببینید در حالی که بقیه از ما خوردند chapatis یا برنج در هر وعده غذایی شایعه بود که این شانس بیابان و lasses که بزرگ-عمو و پدربزرگ نقل مکان کرده بود از به بمبئی گوا همراه با نان-ساخت مهارت خوردند paav با همه چیز. Paav با املت paav با سیب زمینی bhaaji, paav با گوشت گوسفند کاری paav با سوپ paav با قیمه ی, paav با rassa, paav سرخ شده با میگو paav با کتلت. شما نام آن را و آنها sopped آن را با paav خیلی به ما حسادت.

ما در ‘ghaati’ خانواده (یکی دیگر از بمبئی نام مورد برای مردم محلی از Ghats غربی), paav جیره بندی شد. نه به خاطر آن گران بود (در 25 paise برای laadi یا دال از 6 نبود) اما از آنجا که مادر بزرگ من در نظر نمی آن را مناسب مواد غذایی است. برای یک زن که lugged به 5 کیلو از choicest زمین سبوس دار و آرد گندم از آسیاب و تبدیل آن به قوی قهوه ای-بهمراه رگه chapatis این paav ساخته شده از بی مزه آرد سفید مطلق بی حرمتی.

او را به جای ما خوردند batate poha برای صبحانه, اما واقعیت این است که ناهار برای officegoers در خانواده تا به حال به آماده برداشت می شود در 8.45 صبح توسط dabbawallah به معنای هیچ وقت به طبخ صبحانه. بنابراین با یک pained نگاه و بسیار clucking از زبان او استعفا داد و خودش به تماشای او “junglee’ نوه سقوط بیش از خود را به paav که به او خدمت کرده است را با یک پت از او, در خانه, کره و یک فنجان اضافی شیری چای خود را برای جبران کمبود معاش. به عنوان شما ممکن است حدس زده اند, ما عاشق paav. و چه به عشق ؟ سفید و رنگ قهوه ای در بالا. ما می تواند آنها را خورده توسط ده. ما هر دو برای صبحانه. به عنوان یک انگیزه پسر عموی که به نوبه خود آن را برای بیدار شدن در 5.30 صبح به بهانه paavs اجازه داده می شود یک paav. هنگامی که نوبت من آمد من می خوردن من اضافی paav در راه بازگشت, پاره شدن مشتاقانه به آن گرم, شورتی, داخل.

بیکر دن

نانوایی که در آن ما به انتظارنشسته بودند تا در سپیده دم بود و فقط در سراسر جاده. کوچک shopfront با هیچ لوحه آن تا به حال دوده-لادن دیوار و سوسوی چراغ های حلق آویز از سقف ترک خورده. صورتی و سبز نماد نوزاد عیسی میخ به دیوار پشت و آرد را پوشش بسیاری از cherubic صورت و بدن. در واقع آرد آلوده با بسیاری از ضد آلومینیومی سینی و منظمی چیده ورق روزنامه های قدیمی. تحت عزیزم عیسی تماشای یک غار تاریک که از آن یکی دیگر از پسر و واحد نیز تحت پوشش در آرد پاپ خواهد بود و ضربت پایین زیادی سینی چاق و چله paavs. انسان در مقابله خواهد فشار تغییر شما قرار می گیرد در مقابله به باز کردن کشو جدا کردن paavs قرار دادن آنها را در یک روزنامه و چخ شما دور است.

در آن زمان هیچ کس تا به حال کوره در خانه چه رفت و در داخل آن سیاه چاله تحریک بسیار زیاد کنجکاوی. آن را شایع است که مستان استخدام شدند به مخلوط کردن خمیر از طریق شب و که آنها عجين آن را با پا. هنگامی که آن را به نظر می رسد یک کودک باقی مانده بود به تماشا و او ورزیده ،

اما اغلب ما دغدغه با paav زندگی داستان. چگونه آن را کرک شبیه به این ؟ ما تا به حال شنیده زمزمه برخی از میکروب ها به نام “مخمر” که تغذیه شدند ، ما همچنین می دانستم که وجود دارد ‘bhatti’ که به آن چوب تا به حال به طور مداوم تغذیه می کند. درخواست ما برای دیدن bhatti بودند هرگز جدی گرفته شود.

بیشتر به نان

بعد از آن به عنوان اصلاحات آغاز شده trickling در آمد ساندویچ نان. بر خلاف paav این نمی نیاز به خرید تازه روزانه و شما نمی نیاز به صف در سپیده دم برای آنها. آن را طولانی نیست قبل از نانوایی روبروی خانه ما تعطیل و خشک تمیز کردن فروشگاه در جای خود.

به زودی ما بزرگ شده و به کالج رفت. و سپس یک نوع جدید از نان وارد زندگی ما که آواره ما عواطف هنوز دوباره. این دست span اندازه دیسک به ضخامت نان سفید فروخته شد در twos برای نه شاهزاده مقدار. در پوشش پلاستیکی نوشته شده بود ‘پیتزا پایگاه’ اما برای طولانی ترین زمان ما می دانستیم که آن را به سادگی به عنوان پیتزا paav شد و رنگارنگ تصویر از آنچه شما می توانید با آن انجام دهید هنگامی که شما آن را در زمان خانه.

بنابراین ما در زمان آن را به خانه و دوباره تصویر صادقانه. در بالای پیتزا paav ما را تکان داد یک بطری سس گوجه فرنگی تا سطح آن پوشیده شده بود در حباب. سپس یک لایه پیاز حلقه ای یک لایه از فلفل دلمه ای حلقه یک لایه از گوجه فرنگی حلقه.

بیش از این پشته از متعادل سبزیجات بودند رنده شده دو حبه پنیر رگه دار stringy بیت رندر تمام سطح سفید. این لرزان انگشت شست به بالا تنظیم شد و با ظرافت منتقل گرمایش tava و پوشش داده شده با یکی دیگر از بزرگ روبترقی کشتی تا پنیر ذوب شده به طور کامل. برای آینده 15 کثیف دقیقه یا تا آن زمان ما به بلعیدن آن ما در raptures. ما در نهایت می دانستم که آنچه امریکا طعم مانند.

این امر می تواند یکی دیگر از 10 سال قبل از من در سفر به ایتالیا و در نهایت می دانم آنچه یک پیتزا طعم مانند. و یکی دیگر از 10 سال قبل از من می اوری شجاعت برای خرید فر و سعی کنید دست من در نان ساخت.

اما هنگامی که آن را به پخت خود من نان را به من به من به ارث رسیده بود مادر بزرگ من بی اعتمادی “آرد سفید”. میده فقط نمی خواهد انجام دهد. خوب, آموزش درست کردن نان از chakki-زمین غلات کامل عطا آسان نبود. این نیاز به یک مقدار مشخصی از naïveté صبر و خانواده که stoically قرار داده تا با مکرر بلایای طبیعی است.

یک دهه و هزاران قرص بعد وجود دارد درس های بسیاری برای به اشتراک گذاشتن. اولین و مهمترین واقعی نان نیاز به هیچ میده بدون شکر, بدون روغن, بدون بهبود است. نان فقط غلات و آرد و نمک و مخمر و آب. و اطمینان است که نان ساخت است مانند هر چیز دیگری که ما در زندگی انجام دهد. نان تبدیل وحشتناک در اول آنها بهتر و بهتر با تمرین تا در نهایت یک روز می آید زمانی که قرص نان خود را می خواند این پوسته کراکل و خانواده خود را نمی تواند معده فروشگاه خرید نان هرگز دوباره.

یکشنبه, دستور العمل

Failproof نان

Photo: Getty Images/ iStock

عکس: گتی ایماژ/ iStock

مواد تشکیل دهنده

3 فنجان گندم عطا ترجیحا زمین با آن پوسته

1 قاشق چایخوری نمک

1 قاشق چایخوری مخمر فوری و یا فعال)

2 لیوان آب + چند قاشق بیشتر

روش

1. مخلوط کردن آن با اضافه کردن 2 فنجان آب است. (اگر با استفاده از فعال مخمر برای اولین بار اثبات آن را به عنوان در هر دستورالعمل بسته و سپس اضافه کردن آن به آرد.) خمیر خواهد شد چسبنده پس از ریختن چند قاشق غذاخوری آب در یک بشقاب است. در حال حاضر شیب های مهم خود را کف رو به پایین در آب آن را بلند و لرزش بیش از حد آب. با استفاده از مرطوب کف بازگشت به کار با خمیر خواهد شد که رفتار بهتر در حال حاضر. هر زمان که شروع به تبدیل شدن به مهم دوباره مرطوب کف دست خود را دوباره در بشقاب و مخلوط کردن آن است. وقتی که می آید با هم به یک توپ و انگشتان دست خود را پاک از تمام چسبندگی خمیر شما آماده است. نگه داشتن آن را در یک کاسه بزرگ و پوشش با ورق.

2. دوباره پس از 90 دقیقه و بررسی بر روی خمیر. آن را در اندازه دو برابر شد. را مشت و کشیدن آن را به آرامی داخل کاسه. در حال حاضر شکل آن را به آرامی به یک توپ و یا مستطیلی بسته به شکل خود نان تابه. رسیدگی به آن را مانند یک کودک. گریس تابه با کره و رها کردن خمیر در تابه. قرار دادن تابه نان سرد فر برای دور دیگری از افزایش و دوباره پس از 50 دقیقه.

3. را از نان تابه. پیش گرم کردن خالی فر توست (بالا و پایین میله در حالت به 250ºC برای 10 دقیقه. در حال حاضر تغییر تنظیمات به 220ºC 30 دقیقه و پخت (پایین راد در) حالت. نگاهی به یک جفت قیچی و با یک دست با سرعت 3 فاصله قیچی روی سطح خمیر قرار داده و در تابه نان مرکز رک.

4. پس از 15 دقیقه در فر را باز درب و روشن کردن نان در اطراف. پس از 15 دقیقه بیشتر حذف نان از تابه و دست کشیدن در پایین آن است. آن را باید یک صدای تو خالی; که به معنی نان انجام شده است. اجازه دهید آن را سرد به مدت 4-5 ساعت قبل از خدمت

نویسنده زندگی در بنگلور با خودش یک شوهر و یک دختر و یک اجاق گاز.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>