سابق CJI Ranjan Gogoi نامزد به Rajya سبها

دهلی نو: رئیس سابق دادگستری Ranjan Gogoi نامزد شده است به عنوان یک عضو از Rajya سبها.

در اطلاع رسانی صادر شده توسط وزارت مورخ دوشنبه اعلام شد که رئیس جمهور رام نات Kovind است نامزدی Gogoi برای پر کردن جای خالی نشات گرفته به علت بازنشستگی از یکی از نامزد اعضای.

حداکثر قدرت Rajya سبها 250 نفر عضو که از 12 نامزد هستند توسط رئیس جمهور هند است.

نامزد اعضای معمولا در میان افراد با داشتن دانش خاص و یا تجربه عملی در ادبیات و هنر و خدمات اجتماعی است. نزدیک به یک پنجم از همه Rajya سبها صندلی در حال سقوط خالی و انتخابات برای آنها برگزار خواهد شد در 26 مارس. نتیجه این است که انتظار می رود تاثیر کلی را از خانه خواهد شد در همان روز.

Gogoi بود 46 رئیس دادگستری هند برگزار شد و در این پست برای کمی بیش از 13 ماه است.

در تصدی خود Gogoi گذشت کشت کلیدی برجسته قضاوت مربوط به دولت در مسائل دین و سیاست و کاربرد قانون به دفتر خود را.

مهم ترین در میان تمام شد این حکم در ایودیا زمین مورد اختلاف — یکی از قدیمی ترین موارد در حال بررسی و همچنین با بزرگ سیاسی و اجتماعی و مذهبی انشعابات. یک apex دادگاه نیمکت رهبری Gogoi, اعلام حکم نهایی در رم Janmabhoomi-ببری مسجد مورد در 9 نوامبر سال 2019 دهه پس از اولین کت و شلوار در این مورد ثبت شده در ژانویه 1950.

در 13 نوامبر 2019, Gogoi عنوان یک قانون اساسی نیمکت گذشت یک قضاوت دوباره تاکید کرد که هیچ کس بالاتر از قانون است. گسترش ambit از حق دسترسی به اطلاعات (RTI) برنامه های کاربردی دیوان عالی کشور تایید یک دادگاه عالی دهلی نو شد قضاوت اعلام رئیس دادگستری هند را به عنوان “مقام دولتی” است که می افتد تحت حق دسترسی به اطلاعات (RTI) عمل می کنند.

در یکی دیگر از حساس سیاسی حکم سه قاضی نیمکت رهبری Gogoi و متشکل از قضات S. K. کال و K. M. یوسف در 14 نوامبر را رد کرد و یک نقد و بررسی دادخواست ها در هواپيمايی مورد معامله. آن را نیز محکوم کنگره رهبر راهول گاندی برای اجرای حکم نسبت دادن “Chowkidar chor hai” سخن گفتن در برابر نارندرا نخست وزیر به دادگاه بالا. او همچنین رهبری این نیمکت که حکومت در ورود زنان به Sabarimala معبد.

Gogoi میراث محدود است فقط به امور قضایی. به عنوان رئیس اداره دیوان عالی کشور او نیز گذشت سفارشات در ساخت موجود بالا دادگاه قضاوت در هفت زبان از جمله انگلیسی و هندی.

عدالت Gogoi زمان تصدی به عنوان قاضی و به عنوان CJI مشخص شده بود توسط برخی از مجادلات شخصی و اتهامات اما هرگز در آمد راه خود را از کار قضایی.

Anuja کمک به این داستان

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>