دنبال علم از گیاهان در حال رشد

با مردم ماندن در خانه در طول قفل پایین, در حال حاضر زمان مناسب به افراط در برخی از باغبانی است. و این کاملا صحیح است اگر شما لازم نیست که زمینه های نورد خردل به پرورش سبز خود را شست. تراس خود را خوب است بیش از حد. کشاورزی دانشمندان Vishwanath Kudur و راجندرا Hegde می گویند اگر شما به دنبال علم از گیاهان در حال رشد شما خواهد بود موفق شهری کشاورز.

Kudur و Hegde انجام کارگاه های آموزشی در تراس باغبانی. به عنوان این جلسات متوقف شده با توجه به COVID-19, Hegde پاسخ به سوالات در رسانه های اجتماعی و انجام جلسات آنلاین.

Follow the science of growing plants

Hegde به دنیا آمد و در Honnavara به کشاورزی خانوادگی دارای دکترای حشره شناسی کشاورزی از دانشگاه علوم کشاورزی Dharwad. او صرف 15 سال کار با کشاورزان برای کمک به آنها را رشد محصولات کشاورزی با اتخاذ استراتژی های مناسب برای مدیریت آفات. به عنوان هماهنگ برنامه در منابع غیر دولتی, کشاورزی, انسان, محیط زیست پایه (AMEF) او آموزش داده است ديم به کشاورزان در شیوه های پایدار.

“زمانی که من ملاقات Vishwanath در سال 2004 او در حال حاضر تبلیغ تراس باغبانی. ما انجام سمینارهای ملی به انتشار پایداری رشد محصولات کشاورزی در ظروف می گوید:” Hegde که او نیز مشغول به کار کشاورزی ارگانیک بال Vittal Mallya تحقیقات علمی بنیاد. او تاسیس BRICS LLP در سال 2015 به دوباره فکر می کنم و در ساخت آفت شیوه های مدیریت شهری foodscapes.

Hegde می گوید او و Vishwanath, تاسیس شهرستان باغ کشاورزان برای ترویج آلی تراس باغبانی در سال 2011. “در یک محل مانند بنگلور اگر مردم می باید سالم و باغ و این یک مزیت است. پس از یک در حالی که مردم نا امید به عنوان آنها نمی دانند که چگونه برای مدیریت آفات است که حمله خود را از گیاهان است. یکی نیاز به کشتن حشرات آنها را مدیریت کند. درست مثل انسان, گیاهان بیش از حد نیاز سلامتی برای دفع حملات حشرات.

در طول قفل-پایین Hegde تلفن و ایمیل هولناک و سوالات در مورد چگونه برای شروع یک سالم باغ. “اینها اصول اولیه مردم نیاز به دانستن در مورد مدیریت کلی سلامت گیاه.”

Follow the science of growing plants

دانه

برای سالم گیاهان پرمحصول دانه باید بزرگ آفات رایگان و قابل دوام Hegde می گوید. “هیچ چیز وجود دارد به نام دانه های آلی. دانه دانه یا مواد کاشت و هیچ چیز وجود دارد آلی یا معدنی در مورد آن. ایده پشت باغ شهری است که به ترویج بومی یا محلی که انواع تکامل یافته در محیط محلی است. رشد محصولات کشاورزی مانند این بهتر از ارقام که نیاز به شرایط مختلف به رشد است. یکی از نیاز به منبع دانه به صورت محلی از طریق باغبان و یا تامین کنندگان بومی دانه تنها برای اولین بار. سپس یک می توانند یاد بگیرند به تولید و جمع آوری دانه های زنده با ترک اولین میوه به در گیاه است. حذف دانه ها و خشک کردن آنها را در سایه برای حدود یک هفته است. انتخاب دانه های بزرگ و ذخیره آنها را در یک کاغذ پوشش یا بطری در یک جای خنک و آنها را برای یک سال است.

نهال و جوانه زنی

کوچک و متوسط و بزرگ دانه ها به کار گرفته می شود متفاوت است. سبزی های برگ دار مانند amaranthus, گشنیز, اسفناج, methi و خردل دارای دانه های کوچک و می تواند کاشته شده در ردیف با فاصله باریک. انبوه سبزیجات مانند گوجه فرنگی و بادنجان و فلفل و فلفل دلمه ای و کلم و گل کلم چشم-چشم را اندازه متوسط دانه ها. آنها مطرح در مهد کودک در سینی فنجان قهوه و یا شیر را پوشش می دهد در یک نرم متوسط در حال رشد و پیوند. Bhindi ریج تنبل تنبل تلخ, خیار, دانه بزرگ و دانه کاشته شده باید به تنهایی (دانه dibbling). آنها می تواند یا به طور مستقیم مطرح شده است.

ظروف

“ظروف هستند نه به عنوان مهم به عنوان آنچه می رود به آنها می گوید:” Hegde. شما باید برای انتخاب اندازه بسته به آنچه که شما در حال رشد است. شیر را پوشش می دهد, شکسته, سطل, گندم, برنج, سیمان و یا پلی پروپیلن ساخته می شود که ظروف. گلدان در گل و لای نارگیل الیاف سخت و زبر و گونی فیبر همچنین می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اشعه ماوراء بنفش-تثبیت رشد کیسه های آخرین اضافه شده در بازار است.

برای انبوه محصولاتی مانند گوجه فرنگی و بادنجان و فلفل و یک فوت مکعب ظرف را انجام خواهد داد.

برای خزندگان/کوهنوردان/انگور مانند ریج/تلخ/مار/خاکستر یا بطری کدو خیار, chow chow 1.5×1.5×1.5 پا دارنده خوب است. برای محصولات چندساله مانند برگ کاری آهک sapota و بتها ا, ترش, یا, گل یاس, یک 2x2x2 پا ظرف حداقل مورد نیاز است.

رشد متوسط

این خواهد بود ساخته شده از سه قسمت کمپوست و یک قسمت خاک. کمپوست باید ترکیبی از 40 درصد کود دامی (گاو یا اسب سرگین بز یا گوسفند گلوله) 40 % کمپوست حيوانی و یا زمین کرم; پنج درصد کارخانه کیک (چریش hongamia خردل یا بادام زمینی); 10 % کوکوپيت/برگ پودر; چهار درصد سنگ فسفات (موجود در کشاورزی ورودی باغ یا مغازه ها و یا کودکان) و یک درصد زیستی کود/هومیک اسید گرانول آلی مکمل های اولیه و ثانویه مواد مغذی مانند نیتروژن, فسفر, پتاسیم, کلسیم, منیزیم و گوگرد است. کود را می توان با جایگزین, در خانه, خیس-زباله کمپوست.

قرار دادن گلدان

نور مستقیم خورشید مهم تر است برای نزدیک به 50 نوع از محصولات غذایی. پراکنده نور از دو طرف به اندازه کافی خوب است برای بسیاری از محصولات از جمله به عنوان برگ سبزی از هر نوع از جمله کاهو. “هنگامی که شما توزیع گلدان عاقلانه آن است که یک گام در مسیر درست است و نیاز به برنامه ریزی کامل.”

خاک کمتر از متوسط

در حالی که خاک کمتر رسانه می توان آنها را عرضه تمام اسیدهای آمینه مورد نیاز. این است تفاوت بین غذای سالم (surakshita aahara) و مواد غذایی تابعی (poushtika aahara).

یک کارگاه آموزشی مدیریت آفات شهری foodscapes خواهد بود در Facebook live on May 2 در 11 هستم و یک کارگاه آموزشی کشاورزی پایدار در مارس 3. برای کسب اطلاعات بیشتر و نمایش داده شد به ایمیل راجندرا Hegde در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>