احساس peckish و یا با داشتن یک حزب ؟ ورود سفارشات خود را در حال حاضر!

ابر آشپزخانه — از eateries که سفارشات آنلاین و لازم نیست که یک ناهار خوردن-در تسهیلات — باید منجر به رشد مبتنی بر خانه سرآشپزها که تهیه کردن به گروه های کوچک از مردم است.

در حالی که مترو باید چرخید و این به pop-up تجارب ناهار خوری و غذا کارگاه های آموزشی در شهرهای کوچکتر مانند Tiruchi قبل از سفارش پخت و پز است که بیشتر مورد کاوش غذاهای که عجیب و غریب و در عین حال ساده در طعم و مزه.

“من آشپزی برای به اشتراک گذاشتن شادی من در به خوبی ساخته شده مواد غذایی با دیگران می گوید:” Asma مريم, که, با, پسر, Armaan سالک شرکت تاسیس Facebook مبتنی بر شرکت مريم را دو سال پیش. “این سود و یا کسب و کار, آن, فقط شادی خالص از مواد غذایی خوشمزه است که ما را نگه می دارد رفتن.”

برای Edamalaipattipudur ساکن Aarthi Rani Venkatesh که به توصیف خودش را به عنوان یک سرگرمی بیکر-تقدیر-خانه دار فانتزی, کیک, باید به او کمک کرد برای پیدا کردن یک تو رفتگی در دیوار مشتریان در این شهرستان است. M آشا که یک بار ساخته شده و به بازار عرضه شده خود ادویه مخلوط روشن است به قرار دادی برای پذیرایی از خانه اش در Shanmugha ناگار UKT Malai. همه این سرآشپزها نقد در این روند بیش از حد محلی پخت و پز در Tiruchi و در بسیاری از موارد نیز علاقه احیا شده و در دستور العمل های سنتی که در آشپزخانه های تجاری به مدت طولانی انجام دور با. همه آنها با تکیه بر خود کلیک تصاویر خود را در Facebook صفحه به جای رسمی تبلیغات برای حفظ وزوز رفتن.

ما نگاهی به زیرچشمی نگاه کردن به آنچه که در حال خدمت توسط این قبل از سفارش آشپز:

مریم در آشپزخانه

آشپزی: Mughlai, Chettinad مالابار

یک میراث خانوادگی از غذاهای کرده است در مفید آمده است برای Asma مریم یک معلم سابق که در حال حاضر با بهره گیری از یک شغل جدید به عنوان قبل از دستور سرآشپز از آپارتمان خود در کرافورد منطقه است. بسیاری از فرآورده های او منعکس کننده چند فرهنگی ریشه. “من بزرگ-پدر بزرگ صادر کننده چرم N M Khaja Miyan بود ازدواج چاق بانو, بنابراین ما هر روز منو تا حدودی Malabari و تا حدودی مغول-غذاهای سبک. تا 1950s ما صفحه اصلی دستور العمل استفاده می شود که شامل غذاهای مثل گوشت سرخ شده و پودینگ به تهیه کردن به مهمانان به دباغ خانه می گوید:” Asma.

مشتاق به او دو پسر چیزی خوشمزه و سالم برای خوردن Asma توسعه یک شور و شوق برای پخت و پز است که در حال حاضر شکوفا شده به یک خوراک شناس سازمانی.

شروع با امضای خود Mughlai بریانی (گوشت گوسفند و مرغ و ماهی) پسر او Armaan سالک دستیار استاد در جمال موسسه مدیریت و سرسخت foodie و همچنین کمک به مادر خود را استعداد به جلو با فرموله کردن یک منو از حدود 30 غذاهای دیگر است که ادای احترام به خانواده گسترده مخزن از دستور العمل های.

مریم آشپزخانه توابع از طریق Facebook صفحه با حداقل یک روز متوجه پیشرفت مورد نیاز برای بسیاری از ظروف. در میان دیگر موارد درخواستی در حال کوفته (شامی کباب), khorma (نا مشروع) و مواد غذایی مانند ماهی و کوکوی. منطقه ای ظروف ساخته شده در خانواده, دایره مانند ‘دهلی نو خورش و Thaali Salna نیز در منو است.

در حالی که روزهای هفته معمولا کمی آرام, بریانی سفارش را پر کنید تا آخر هفته برنامه.

“حتی اگر Tiruchi را از eateries باید کف فروش این بریانی ما هنوز هم احساس می کنم ما متفاوت است چرا که ما سعی می کنیم و بیرون آوردن تغییرات منطقه ای بیشتر به وضوح می گوید:” Armaan که خانههای گلی خالی باز مستقل غذای آماده رستوران در آینده نزدیک. Asma سهام در ادویه جات ترشی جات عجیب و غریب مانند زعفران در طول سفر به دبی که در آن شوهر است و ترجیح می دهد برای حفظ یک مشتریان. “من اعتماد به نفس از خدمت تا 15 نفر است. سفارشات بزرگ می تواند سازش در طعم و مزه,” او می گوید.

قیمت (تقریبی): ₹399 و بالاتر برای 3-4 نفر

آنلاین: facebook.com/mariamshomefood

کیک Veedu

آشپزی: اخبار, کیک Thoothukudi macaroons و بادام زمینی چوب آب نبات

Aarthi Rani Venkatesh شده ‘کیک Veedu’ از خانه اش در استالین ناگار Edamalaipattipudur دو سال پیش بعد از دیدن چگونه آشپزخانه های تجاری بازی سریع و سست با قوانین در سلامت و بهداشت است.

“من معتاد به پخت بعد از دیدن بی حد و حصر آموزش های ویدئویی آنلاین. اما پس از تازگی عینک من تصمیم به تخصص در کیک که هر دو به نگاه خوب است و همچنین یک انتخاب سالم از مواد تشکیل دهنده,” او می گوید.

با توجه به اینکه بسیاری از مشتریان او هستند و فرزند جوان او ترجیح به استفاده از کرم تازه به جای ذوب رب برای شکر و تخم مرغ به حفظ سطح قند تحت کنترل است. “من سعی می کنم به استفاده از آلی ژل رنگ هستند که امن تر برای مصرف از مواد شیمیایی مواد غذایی, رنگ,” او می گوید. او همچنین اجتناب روغن و بکینگ پودر و جوش شیرین در کوکی ها.

Aarthi ساخته شده است که آن قطعنامه سال نو برای جلوگیری از پخت با آرد تصفیه شده (میده) و به جای سوئیچ را به طور کامل به گندم. “از آنجا که من نمی با استفاده از نرم شدن عوامل من کیک تمایل به متراکم تر و جویدنی. بهبود را کیک اسفنجی طعم مانند فوم تشک,” او می گوید.

در حالی که سفارشات کیک (حداقل 1 کیلوگرم) او را مشغول Tiruchi, Aarthi همچنین پزد و دارای کارگاه های آموزشی در Thoothukudi زادگاه او را. محبوب ترین درخواست Rasmalai کیک, دسر منحط که او باعث می شود همه اجزای شیر شیرین نیز هست. او بادام macaroons (که رفت و از طریق 40 آزمایشات قبل از او ترکیب مناسب از مواد تشکیل دهنده) و نی Kucchi Mittai (آب نبات چوب ساخته شده با بادام زمینی پودر و روغن و caramelised قند) بهترین فروشندگان وجود دارد.

قیمت (تقریبی): ₹800 (برای 1 کیلوگرم کیک) و به سمت بالا

آنلاین: facebook.com/pg/cakevillart

***

طعم و مزه از خانه

صفحه اصلی آشپزخانه

غذاهای سنتی تامیل غیر گیاهی

نرم-صحبت M آشا ذخایر آتش او برای ظروف مانند Vanjaram Meen Kuzhambu, Iluppur Podi Salnaو Graamathu Naatu Kozhi Kuzhambuکه او آشپز با مهارت های بزرگ در خانه.

پس از او آغاز شده و با Facebook مبتنی بر eatery چهار ماه پیش آشا مشغول بوده است ، “در هر صورت با توجه به برنامه پر مشغله خود را و یا سن بسیاری از مردم را متوقف کرده اند پخت و پز در خانه و حتی در شهرهای کوچک مانند Tiruchi. در همان زمان وجود دارد در حال رشد آگاهی در مورد نگهدارنده های مصنوعی و مواد شیمیایی در مواد غذایی رستوران. من آشپزی برای مشتریان من فقط به عنوان من می خواهم برای خانواده من – تنها تازه ترین مواد تشکیل دهنده و هیچ کلید های میانبر,” او می گوید.

پس از نزدیک به 15 سال از مشاهده او در ساخت بریانی Asha در نهایت آموخته است که چگونه به آماده سازی مراسم ظرف برنج را به خود او. “بریانی جذابیت خاص خود را دارد و یک وعده غذایی پر را در خود دارد. ما همچنین ارائه Khushka (با ظرافت چاشنی برنج سرخ شده) با انواع مخلفات و gravies می گوید:” آشا.

Asha gets the biryani going at her backyard kitchen. Photo: M. Srinath/THE HINDU

آشا می شود بریانی رفتن در حیاط خلوت خود ، عکس: M. Srinath/هندو

حداقل خدمت مقدار شروع می شود در 1 کیلو که در خدمت 10-12 نفر است. “حتی اگر هزینه های بالا به نظر می رسد بسیاری از مشتریان متوجه باشید که قبل از سفارش سرآشپزها در واقع ارائه یک کمی اضافی مواد غذایی را با توجه به اندازه جمع آوری شده است. این درست است به خصوص برای ماهی که در آن به کمک یک ثانیه در یک رستوران می تواند دو برابر هزینه می گوید:” آشا که او نیز فراهم می کند آرد گندم rotis و parathas به صورت فله. او طول می کشد سفارشات تا 80 نفر است.

آشا امیدوار است برای باز کردن یک ظرف غذا برای دفتر را برانگیخت و حرفه ای به زودی. “طعم خانه چیزی است که همه آرزوی پس از یک روز پر مشغله در محل کار. من امیدوارم که من قادر خواهید بود برای تحقق این رویا به زودی.”

قیمت (تقریبی): ₹1000 و بالاتر برای 12-15 مردم

آنلاین: facebook.com/Homekitchen

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>