جشن در هات داگ در تاو زمین

چیزی است که وجود دارد در مورد کلمه “تاو’. من یک خواهرزاده کوچک که با من تماس تاو, و هنگامی که من در حال رشد بود که کلمه ما استفاده می شود برای بزرگان روستا و به طور کلی همه دورویی مردان است. من نمی شنیدن کلمه چقدر این روزها — و به همین دلیل زمانی که یک دوست به من گفت که در مورد یک رستوران به نام گرسنه تاو من همه گوش.

من به نام صاحب, Anmol Rampal, و متوجه شد که این رستوران دارای سه رسانه در Gurugram و در حال برنامه ریزی برای باز کردن یک در دهلی نو (گاهی اوقات در ماه ژوئن). بزرگترین — که می تواند صندلی 40 نفر یا بیشتر — در Gurugram را DLF فاز 1 (D144 مرکز خرید Arjun Marg) و قرار بود در ماه دسامبر. دو نفر دیگر در بخش 15 و سیکندرپور. آن را نیز ارائه مواد غذایی به مسافت 5 متر (شماره تلفن: 9650507267 و 0124430911).

جوان Anmol بود که آن پسر در نیوزیلند قبل از او نقل مکان کرد و به عملیات و پس از آن آموزش دیده به عنوان یک آشپز است و با توجه به ظروف ویژه, لمس, ساخت بهترین از غرب و شرق. منو کاملا التقاطی و شامل چینی و هندی مورد علاقه های شما. اما خوب وجود دارد برگر و هات داگ بخش بیش از حد.

من عاشق هات داگ و به یاد داشته باشید خوردن اولین هات داگ در یک محل کوچک به نام شیر نوار در کننوقت جای برخی از 50 سال پیش است. تاو را هات داگ منو شامل مرغ چراغ پیشانی مدل Tikka هات داگ (₹99) و هالاپینیو و پنیر, هات داگ (₹99). من تا به حال کلاسیک هات داگ (₹119) — که تا به حال یک لایه از شیر و پنیر همراه با سس گوجه فرنگی و یک مرغ چاق و چله فرانکفورتر nestled در بین دو نان.

من لذت می برد خود را امضا تاو مخصوص پیتزا (₹149). پوسته ضخيم اما ترد و پایه سس پخته شده در خانه با گوجه فرنگی, پونه کوهی, تکه های فلفل و سیر در صدر بود با کت Amul پنیر موزارلا و پنیر فلفلی با jalapenos گوجه فرنگی و پیاز. چه می دهد پیتزا خود را پیچ و تاب است این واقعیت است که سبزیجات در بالا هستند بوداده در تنور وام برشته عطر و طعم به غذا.

در میان همبرگر در ارائه مرغ Peri Peri برگر (₹99) Aloo Tikki برگر (₹59) و پنیر برگر (₹89). این منو شامل سیب زمینی سرخ کرده با پنیر و فلفل دلمه ای (₹139) و سزار سالاد (₹99). هند بخش است ظروف مانند Matki مرغ دام بریانی (₹319) و سبزی دام بریانی (₹229). من لذت می برد امضا تاو ویژه مورگ Mussalam (₹189) — وجود دارد keema در استفاده نا مشروع بوده و طعم با رنده مک میخک و دارچین.

من دوست دارم keema و خواسته بود برای Keema Pao Peri Peri (₹99). Anmol به من می گوید که آنها اضافه کردن سرکه و آب لیمو به گوشت چرخ شده — خدمت با نان نرم — آن طعم و مزه مزه تند. من, اما, پیدا keema یک کمی اندکی بیش از حد دارای مزه تند.

اما من قطعا نگاه به جلو به تاو را در دهلی نو اولین بار در این تابستان. مواد غذایی پخته شده تازه با هر سفارش خاص طعم و آشپز سحر و جادو. و از آن خواهد شد خوب بعد از این همه سال قادر به تماس کسی — حتی اگر آن را در یک رستوران — تاو.

نویسنده چاشنی غذا منتقد

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>