دانشجویان مهندسی ایجاد زمینه های مناسب برای کشاورزی پایدار

Ramlal, بهارات کومار و راجو کومار شده است کشاورزی در Goyla لبنی بیرونی حومه دهلی نو برای چندین دهه است. و تا ژوئن 2018 وضعیت این سه نفر بود که بسیاری از کشاورزان در مقیاس کوچک در این urbanised ایجاد کرد. خود تولید — گل کلم, بادنجان, بامیه, گوجه فرنگی, اسفناج شنبلیله و خربزه و جردس — نبود یک قیمت خوب در بازار است. بدتر به عنوان کشاورزان که زمین خود را ندارد آنها تا آنها واجد شرایط دریافت یارانه ها و کمک در طرح های اعلام شده توسط دولت است. با وجود آن که منبع درآمد برای بیش از 80 درصد از هند جمعیت روستایی و مشارکت 16 درصد به 18 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور در کشاورزی اقتصاد گرفتار سرمایه گذاری اولیه بالا و پایین عملکرد محصول مرکب بیشتر با آبیاری ناکافی منابع است.

اما از ماه ژوئن سال 2018 پروژه Aahar اجرا شده توسط 18 نفر از دانشجويان Netaji Subhash University of Technology (NSUT) در دورکا شده است در تلاش برای کمک به 14 کشاورزان در مقیاس کوچک در Goyla لبنی و شرق دهلی Yamuna-Khadar مناطق با تمرکز توجه خود را بر پایدار و خاک کمتر کشاورزی است. این پروژه بخشی از کارآفرینی اجتماعی برنامه برای دانش آموزان تحت پوشش جهانی غیر انتفاعی Enactus.

یک جایگزین مناسب

این “قهرمان” در این داستان این است که غنی از مواد مغذی رشد متوسط به نام CVP. شامل coco-ذغال سنگ نارس (نارگیل الیاف پنبه) همراه با ورمیکولیت (یک hydrous phyllosilicate معدنی است که گسترش می یابد هنگامی که گرم می شود) و پرليت (آمورف آتشفشانی شیشه ای که نسبتا محتوای آب بالا), CVP پدید آمده است به عنوان یک جایگزین برای کشاورزی مرسوم خاک.

“ما متوجه شد که مشکل اصلی کشاورزان با آن مواجه هستند عدم وجود یک مولد چرخه محصول. آبیاری کود و آفت کش ها هزینه زیادی دارد اما این محصول با کیفیت فقیر باقی مانده است. بنابراین ما شروع به ترویج استفاده از CVP در خاک (در نسبت 3:1) زیرا به آن نیاز دارد تنها یک بیستم مقدار آب نسبت به خاک معمولی و مقاوم به آفات حملات. افزایش وجود دارد 1 به 1.5 برابر در عملکرد کشاورزان پس از شروع به استفاده از CVP می گوید:” Ritvik Nagpal مدیر پروژه Aahar و دوم – سال دانشجوی مهندسی کامپیوتر در NSUT.

مرحله اولیه CVP محاکمه ها برای پرداخت پروژه دانشجویی تیم. آنها منبع خشک کوکو-ذغال سنگ در پنج کیلوگرم آجر (حدود ₹120 در هر قطعه) از محلی فروشگاه لوازم کشاورزی و آب مصرف آن قبل از آماده سازی در حال رشد متوسط. “هنگامی که مرطوب حجم coco-ذغال سنگ نارس گسترش پنج برابر شده است. پس در واقع ما در حال پرداخت ₹120 برای 25 کیلوگرم coco-ذغال سنگ نارس که باعث می شود آن را مقرون به صرفه می گوید:” Sarthak گوپتا دوم سال کنترل و ابزار دقیق مهندسی دانش آموز از NSUT که همچنین در ارتباط با پروژه Aahar.

کشاورز بهارات کومار که رشد می کند 10 سبزیجات از طریق سال می گوید: CVP شگفتی های کار کرده در عملکرد. “برای یک ‘kyaari’ (یک قطعه از زمین های زراعی) من برداشت 40 کیلوگرم methi (شنبلیله) در این روش از کشاورزی است. در حال حاضر من گرفتن 55 تا 60 کیلوگرم از همان طرح می گوید:” 29 ساله.

A farmer working under Project Aahar gets his crop ready for sale. Photo: Special Arrangement/THE HINDU

یک کشاورز کار تحت پروژه Aahar خود محصول آماده برای فروش. عکس: آرایش ویژه/هندو

این دانش آموزان همچنین راه اندازی یک ابتکار به نام مزرعه تا چنگال کمک می کند که خود کشاورزان به فروش محصولات خود در مجتمع های مسکونی در مجاورت. “به آگاهی در مورد مواد غذایی مغذی در حال رشد است ما متوجه باشند که این مهم است که برای کشاورزان برای دریافت متصل به طور مستقیم به مصرف کنندگان خود را. ما باید اجازه از انجمن های رفاه مقیم از جوامع دردار در دورکا و Goyla لبنی اجازه می دهد تا این کشاورزان به راه اندازی دکه در ترکیبات. این به طور خودکار با واسطه و کشاورزان دریافت قیمت بهتر برای خود تولید می گوید:” Sarthak. علاوه بر این پروژه Aahar نیز به فروش می رساند nutrient film technique (NFT) هیدروپونیک باغبانی کیت به جمع آوری کمک مالی برای کشاورزی منابع.

گنج از زباله

استفاده مجدد از زباله های تولید شده توسط کشاورزی تبدیل به کلیدی برای کاهش آلودگی و پیدا کردن با محیط زیست جایگزین کشاورزی سنتی می گوید: R Selvakumar دانشمند از موسسه تحقیقات کشاورزی (IARI) دهلی نو است که هدایت پروژه Aahar دانش آموزان. “به تازگی به عنوان 25 سال پیش به عنوان در بسیاری از جنوب هند نارگیل پنبه استفاده می شود و دور انداخته شده در کنار جاده در شهر من Singampunari در سیوگنگا منطقه. اما از آن زمان شده است repurposed به عنوان یک نوآوری کشاورزی” او می گوید. اما CVP مبتنی بر ماژول رو به رشد انجام شود بهتر است در یک حفاظت محیط زیست می گوید Selvakumar. “کشاورزان ما نمی توانیم به کشاورزی مرسوم به طور کامل; این بهترین ترکیبی از فن آوری های به تعادل رشد است.”

یک مزیت بزرگ از CPV هزینه پایین آن است. پس از کاشت, موفق, متوسط می تواند برای سه سال بدون تغییر است. در متعارف کشاورزی ورودی های جدید باید به آن اضافه شود و سال به سال به حفظ کیفیت خاک می گوید: دانشمند.

علاوه بر IARI, Krishi Vigyan Kendra (KVK) و کشاورزی راه اندازی BonFarmo, Hydroagro و Khetify نیز در ارتباط با پروژه Aahar.

برنامه های آینده

رو با موفقیت اولیه NSUT-Enactus تیم در حال برنامه ریزی برای گسترش دامنه این پروژه به بیشتر کشاورزان در سراسر دهلی و اگر نیاز بود در شهرهای دیگر هنگامی که مستند برداشته شده است. “ما بال تحقیق و توسعه در حال کار در آب های عمیق فرهنگ هیدروپونیک, که در آن ما به حالت تعلیق در ریشه گیاه در یک راه حل از مواد مغذی غنی از اکسیژن آب. ما امیدواریم که برای رسیدن به دانش آموز دیگر سازمان ها برای مقابله با اعداد بزرگتر از کشاورزان می گوید:” Ritvik.

کشاورزان شرکت کننده در پروژه Aahar را شروع کرده اند با استفاده از درآمد اضافی برای تنوع بخشیدن به دامداری و فرعی فعالیت های کشاورزی. اما وجود دارد یک مطلب ارزشمند نتیجه می گوید Ritvik. “همه ما کشاورزان را به یک لبخند بر روی چهره خود را هنگامی که ما آنها را از ملاقات این روز است. که رضایت بخش ترین بخش این پروژه است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر