شام در Ibnii Coorg را در حال حاضر برای پرداخت باقی مانده غذا

آنچه در آن است در مورد تعطیلات در Ibnii در Coorg است که مهمان های تصاویری از پاک کردن صفحات با یکدیگر و حتی پس از بازگشت ؟ در سفر پایدار, بنگلور, مبتنی, زن و شوهر, انگشت Chandran و Girish Balachandran مسلح با یک فلاسک استیل شیشه ای حتی در روزهای تعطیل — بازدید از رفت و آمد مکرر لوکس در ماه گذشته و در تعجب بودند. در هنگام ورود آنها مطلع شدند که آنها می تواند برای شارژ باقی مانده بر روی میز به عنوان بخشی از “وزن زباله تغذیه کودک’ ابتکار. “من شگفت زده شد در حرکت جسورانه می گوید:” Balachandran و اضافه میکند: “هزینه بسیار است [آنها به اتهام ₹100 در هر 10 گرم] اما این باعث می شود شما متوجه شما هستند که برای نام بی فایده بودن. ما واکنش فوری این بود که شروع به سفارش نیم و ربع بخش می گوید:” کارآفرین که خود را به اشتراک گذاری تصاویر خود را ‘پاک’ صفحات با همسر خود.

شاید این چیزی بود که شری سباستین رفت و آمد مکرر مدیر عامل با هدف شد که این ایده در مورد یک صبحانه نشست. این تیم متوجه مقدار فراوان مواد غذایی تلف شده توسط مهمان. “ما شاهد آگاهانه-غذا آماده بودن دور انداخته و به فکر بزرگ جمعیت که هنوز هم دچار سوء تغذیه. ما فیوز علم منطق و ریاضی و قلب به مطلوب با استفاده از منابع می گوید:” Shreya Krishnan, CSR و بازاریابی مشاور و اضافه کرد که تمام درآمد حاصل شده از این طرح می رود به یتیم خانه ها در Coorg.

چگونه کار می کند

به طور معمول در 123 هکتار اموال مهمانان پرداخت تعرفه (بین ₹15,000 و ₹20,000) که شامل تمام وعده های غذایی — به طور معمول منطقه ای و قاره ای مورد علاقه های شما مانند kuru کاری دست ساز راویولی و شکر زرد دسر. رفت و آمد مکرر است که باز در سال 2016 معتقد است در پشت سر گذاشتن حداقل کربن و تمام مواد غذایی به صورت محلی رشد کرده است منابع ارگانیک و بدون مواد افزودنی مورد استفاده در پخت و پز. “ما اجازه دهید همه چیز خود را در رشد سرعت و طبخ غذا به طبیعت به معنای آن بود می گوید:” کریشنان. در واقع مطالعات نشان داده است که 25 درصد از جهان آب است مورد استفاده برای تولید مواد غذایی است که هرگز خورده است.

Diners at The Ibnii Coorg will now pay for leftover food

مهمانان می توانید غذا خوردن تا آنجا که آنها می خواهند و را به عنوان بسیاری از پر کردن مجدد. اما هنگامی که غذا در بشقاب و خورده نمی شود و از آن خواهد شد وزن در مقابل آنها و مقدار اضافه شده به صورتحساب خود را. زمانی که این طرح راه اندازی شد, رفت و آمد مکرر در مواجه با بسیاری از سوالات. “حتی در حال حاضر ما فرد تحت عنوان مهمان احساس می کند که او/او می تواند ضایعات مواد غذایی به عنوان آن را برای پرداخت شده است. برخی از پرداخت تا آنجا که ₹8,000 نسبت به مواد غذایی هدر رفته در طول کل مدت اقامت. ما بهانه ای در مورد بچه ها به هدر رفتن مواد غذایی, اما ما باید به آموزش کودکان و تغییر نگرش نسبت به مواد غذایی مناسب است ؟ ” می پرسد کریشنان و اضافه میکند: “زمانی که مهمان به خانه برگشت و برای ما ارسال عکس از صفحات را تمیز و به ما بگویید که آنها را تغییر داده اند که چگونه آنها مصرف مواد غذایی آن را می سازد و این ارزشمند است.”

در زمین

از 14 سطل کمپوست (هر یک می تواند نگه دارید 550 کیلوگرم) از زباله های مواد غذایی — از جمله پوست سبزیجات, چای و قهوه, مانده, پوسته تخم مرغ و پوسته نارگیل — یک روز رفت و آمد مکرر آمده است را به یک بن در روز است. به عنوان مثال در فوریه 24, حدود 15.56 کیلوگرم پخته شده ‘زباله’ مواد غذایی فرستاده شد به روگرفت نسبت به 79-عجیب و غریب کیلوگرم هدر رفته در طول مدت مشابه در سال 2018 است. “این که مقدار بسیار زیادی از مواد غذایی ذخیره شده می گوید:” کریشنان بود که یک بار صورتحساب ₹90 به صورت یک تکه نان او کاهش یافته و در هنگام ناهار خوری در رفت و آمد مکرر.

در میان چیزهای دیگر, رفت و آمد مکرر به حال خود را به آموزش و خدمت کارکنان را از صمیم قلب قبول این تغییر است. “پس از آن آمد از بالا بریزد پایین آسان بود. ما آموزش دیده کارکنان ما برای برقراری ارتباط ایده بصورتی پایدار و محکم اما با مهربانی.” این حرکت شده است یک ضربه بزرگ در میان بازدید کنندگان و Twitterati گرفته شده توجه کنید. بسیاری از آنها در حال حاضر فراخوانی برای آن را به یک از ویژگی های اجباری در همه رستوران ها/تفریحی. Ibnii است بنابراین مایل به اشتراک گذاری به عنوان یک روش عملیاتی استاندارد’ (SOP) با دیگر بازیکنان در بخش مهمان نوازی. “بله مهمان نوازی است منطقه ای که در آن مهمان می آید اما شما همیشه می توانید با ارنج زدن آنها را به سمت درست انجام می گوید:” کریشنان.

Ambareen Junaid Sait اجرا می شود که سه استراحتگاه در Nilgiris تحت SerendipityO نام تجاری استقبال Ibnii ابتکار. “این جنایتکار به ضایعات مواد غذایی و این نظم و انضباط خوب است. بسیاری از استراحتگاه ها در مکان های غیر قابل دسترس و حتی گذر گاه مواد خام وجود تلاش طول می کشد. همیشه این احتمال وجود دارد که مهمانان که نمی به اشتراک گذاری نظر شما ممکن است پست منفی, بررسی, اما این چیزی است که ما باید در گشاد گشاد راه رفتن. ما مواجه چیزی شبیه زمانی که ما متوقف توزیع یک لیتری و یکبار مصرف و بطری های آب,” او می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>