خرما شکر زرد و شیرینی بنگال زمستان

زمستان است که به خوبی در راه خود را در حال حاضر و ما در حال زني تا آخرین رنگ قرمز روشن زمستان هویج و رنگ پریده سبز نخود فرنگی تازه. برای ما زمستان همیشه به معنای دو چیز — ma ‘مرگ’ نخود kachori و khejurer گور. از شیرینی ساخته شده در ماکار سانکرانتی به ضخامت خامه پایش و روزمره مواد غذایی راحتی از doodh-bhaat (شیر و برنج), khejurer گور درآورده و تحت فشار قرار دادند شکر سفید از کسب و کار و افزایش دنیوی. من شکستن قطعه از نرم, عمیق کارامل گور قرار داده و آن را بر زبان من و مزه پیچیده شیرینی به آرامی در دهان من. آن را مانند یک قطعه کوچک از شیرین گرما. من هنوز هم فکر می کنم این بهترین راه برای خوردن آن. Ma حال منابع قابل اعتماد که تهیه و ارائه به کیفیت خوب khejurer گور از بنگال به آسام نرمتر از آنهایی که برای استفاده فوری و سخت تر roundels به آخرین سال با خیال راحت جمع شده در ظروف مهر و موم شده در داخل یخچال و فریزر. من و خواهرم به این صفت و ما برای تحقق آن هر سال مثل یک خانواده مراسم.

Khejurer گور یا خرما شکر زرد که بسیار باارزش فصلی تولید و اشغال یک محل از غرور در بنگال در حال حاضر انجام شیرین-تاریخ ساخت. به عنوان دور برگشت به عنوان قرن 4 قبل از میلاد پانینی نوشت Gurasha auang desho gouraکه به معنی Gour محل گور. با این حال دشوار به دانستن دقیقا همان زمانی که khejurer گور محبوب در بنگال. در برخی از منابع را می توان از تاریخ Joynogorer معا. قدیمی Pundra Bardhan در تقسیم نشده بنگال در حال حاضر بگرا در بنگلادش شناخته شده به عنوان Gour برای آن با کیفیت بالا و گور تولید شده از نیشکر. در آن زمان Mitraganj معروف بازار در Joynagar است که در حال حاضر در بنگال را South 24 Parganas منطقه. بازار هفتگی یا haat برگزار شد و در روزهای دوشنبه و جمعه در آن ایجاد کرد که در آن مردم از روستاهای مختلف آمد به فروش گور. خوب کیفیت خرما jaggery فروخته شده در این haat است به صورت شفاهی و مستند در Piruli آهنگ از فرید Pir و همچنین در اشعار عامیانه از Dakshin Kalikapur ایجاد کرد. به همین دلیل رسمی تر, ‘Sanskritised’ مستندات منشاء khejurer گور است که در دسترس است به این دلیل که Siulis – صنعتگران — متعلق به طبقات پایین تر.

عشایری صنعتگران

امیر شیخ و برادر کوچکتر خود را تغییر صفحه اصلی از نادیا به Adityapur روستا در Burdawan منطقه برای سه تا چهار ماه هر زمستان. این به این معنی اقامت موقت در کلبه دور از خانواده های خود و موجودی تسلی. چند کیلومتر دورتر در نزدیکی Kopai رودخانه در بلپور, صابر باقی می ماند با خانواده اش از چهار نفر از جمله دو نوزاد. این خانواده ها همه فصلی عشایر Siulis که تخصص در بهره برداری شیره خرما درخت و ساخت khejurer گور.

این Siulis عمدتا متعلق به برنامه ریزی طبقات و یا قبایل و یا به Mahishya و جامعه مسلمانان و آنها در حال گسترش در سراسر چهار-پنج عمده گور تولید مناطق بنگال — نادیا, North و South 24 Parganas, مورشیدبد و Malda. در حالی که تقاضا برای khejurer گور به طور پیوسته افزایش یافته در طول سال هیچ کس واقعا نمی داند زیادی در مورد آن منحصر به فرد و آب و هوا-حساس تولید و یا در مورد جامعه ای که تولید آن است. در صورت عدم وجود این ارتباط ، Siulis مردانی که به مقیاس خاردار درختان برای جمع آوری شیره تقریبا هرگز اذعان کرد.

اخذ sap نیاز به مهارت. این بهره برداری به طور کلی در شب انجام می شود و با دخالت یک دوره استراحت برای درخت. این Siulis بالا رفتن از درخت در غروب پایان گل آذین (گل خوشه ای) و چسبیدن به یک ظرف سفالی از آن ترک آن را یک شبه به گرفتن چکیدن sap. درخت را نمی توان شنود گذاشته اگر هوا مه آلود drizzly یا گرم به عنوان sap را تبدیل به کدر و ترش. آن این است که باعث می شود این گور بسیار حساس به شرایط آب و هوایی. تازه شیره از خرما شیرین و معطر و به عنوان روشن به عنوان آب آشامیدنی. غنی از ویتامین ها و آهن و با 12-15 درصد قند آن است که خوشمزه تسکین دهنده عطش.

این تخمیر به سرعت همراه با طلوع خورشید به نوبه خود به مشروبات الکلی tariبنابراین Siulis شروع کار قبل از سپیده دم. گلدان ها را پایین آورده از درختان و جمع آوری شیره فیلتر شده است و ریخت و باز فرورفتگی. این آب قرار داده و سپس به بجوشانید تا Brix ارزش می رسد 118-120 درصد محاسبه که تجربه Siulis مانند امیر را فقط با دید و لمس تنهایی و بدون هر گونه ابزار مدرن.

بسیاری از گونه های

خرما jaggery خورده می تواند به عنوان nolen گور — نرمتر طلایی رنگی گور به نام پس از رفعیا لوله استفاده می شود که برای جمع آوری شیره و از clojure معنای جدید. و یا به عنوان jhola گور این مایع چسبناک گور ساخته شده با کاهش sap اما توقف کوتاه از تبلور.

Jhola می آید از بنگالی واژه برای ‘دار’ — راه گلدان آویزان هستند. Jhola گور کم است عمر مفید بالا اما عطر و استفاده می شود به معروف Joynagarer معا. پس از آن وجود دارد poyra گور از کلمه poila یا ‘اول’ برای گور ساخته شده از شیره این فصل است. این اعتقاد بر این است به بهترین تنوع به دلیل طویل دوره استراحت که درخت می شود.

این jhola گور ساخته شده از sap به نام jiren jhola گور — ‘jiren بودن کلمه برای استراحت. این jiren گور است و تقریبا شفاف است. شیره کاهش بیشتر روی حرارت کم و ریخت قرمز مایل به قهوهای قالب به عملکرد مستحکم patali که دارای بالاترین عمر مفید حدود هشت ماه است اما بیشتر به خطر بیافتد در عطر و طعم.

Khejurer گور در حال حاضر بخشی از, ناهارخوری زیبا و الهام بخش چندین تصفیه شیرینی اما اولین jhola گور هر فصل هنوز هم تداعی خاطرات یک زمستان خاص بنگالی صبحانه از luchi و jhola گور. و یا به عنوان شاعر معروف Sukumar ری به یاد می آورد, “kintu shobar chaite bhalo, pauruti عار jhola گور” — بهترین از همه این است که نان با jhola گور.

یکشنبه, دستور العمل

Jhola گور diye moong-narkoler ichhamura

(شیرین croquettes از moongbeans-نارگیل خدمت با jhola گور)

Date palm jaggery, and the sweetness of Bengal winters

این را در بنگالی pithe ichhamura که می شود نام خود را از شکل مستطیلی است که ظاهرا شبیه میگو ،

مواد تشکیل دهنده

1 1/2 فنجان jhola گور

روغن تصفیه شده برای سرخ کردن عمیق

برای خمیر:

150 گرم خرد شده و نارگیل

75 gms moong daal

200 گرم شکر

50 gms فرنی/ khoya

2 اینچ دارچین

1/4 فنجان آب

1 قاشق غذاخوری روغن حیوانی

2-3 قاشق غذاخوری میده

روش

1. را شکر و آب را در یک kadhai و روی حرارت متوسط قرار دهید. اجازه دهید آن را به جوش. اضافه کردن نارگیل مخلوط را روی شعله کم به مدت پنج دقیقه و اضافه کردن khoa. تکان دهنده نگه دارید تا آن را تبدیل به موضوع مهم و نارگیل براق است. حذف از آتش, انتقال به ظرف دیگر و اجازه دهید آن را سرد کمی تا شما می توانید مسئولیت رسیدگی به مخلوط.

2. کباب moong daal در روغن دارچین را اضافه کنید و بجوشانید فقط در آب به اندازه کافی به طوری که daal پخته شده و آب جذب شده است. حذف نیمی از چوب دارچین سرد و صاف خمیر را در یک مخلوط کن. دبستان daal مخلوط قبل از نارگیل.

3. مخلوط moong daal نارگیل میده و با هم و به شکل یک خمیر صاف.

4. یک قاشق غذاخوری از مخلوط و قالب به اینچ-طول مستطیلی croquettes. عمیق سرخ کنید تا طلایی رنگ قهوه ای در تصفیه نفت.

5. حرارت jhola گور در یک تابه قرار داده و ichhamura راست پس از تخلیه روغن به jhola گور. خیس کردن در حالی که برای و خدمت با قاشق jhola گور drizzled در بالا.

توجه داشته باشید: یک قطره کوچک خمیر به روغن و چک کنید اگر شما نیاز به بیشتر میده برای اتصال. آیا اضافه کردن مقدار به عنوان آن را خراب خواهد شد طعم و مزه. نه سرخ در لوله کشی روغن داغ آن را به عنوان قهوه ای خارج بیش از حد به سرعت و تاول آن را بیش از حد.

نویسنده پاره وقت آشپزی مورخ پاره وقت توسعه حرفه ای و تمام وقت قصه گو.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>