قلاب دوزی: هنر و صنعت است که ما رو در به در مستند

به عنوان مستند تمدید می شود, ما را کشف کرده اند که صنایع دستی می تواند کمک به ما در مقابله زیرا در حالی که هیچ چیز مهم تر از عمل از انجام کاری با دست یکی. به علاوه آن را به ما می دهد و خانه نشین زنبور کارگر یک استراحت از خیره شدن بیش از حد طولانی در صفحه نمایش کامپیوتر. این است که دیگر در مورد اتفاقی سوزن دوزی پروژه های انجام شده به تصویب امتحانات مدرسه اما در مورد پیدا کردن یک تعادل درونی از طریق مراقبه عمل شمارش و تکرار بخیه به شکل یک الگوی. و پیدا کردن یک آرام بخش زیبایی در یکنواختی.

قلاب دوزی با آن نیازهای ساده — یک توپ از نخ یا پشم و یک قلاب به جلو و یک کوک از طریق دیگر — به نظر می رسد با بهره گیری از احیای میان زنان در هند است. آیا به عنوان یک وسیله شخصی بیان فرصت های کسب و کار و یا اجتماعی آن است که تعدادی از طرفداران قلاب. خوب قبل از این مستند crafters در حال حاضر شروع به جمع آوری آنلاین. به عنوان مردم در خانه مانده و کشف جدید سرگرمی جوامع شروع به گسترش است. در Instagram, #crochetersofinstagram دارای 4 میلیون پست و شمارش.

“ما از 6000 عضو در سراسر جهان است که همکاری در انجام پروژه می گوید:” Subashri Natarajan بنیانگذار مادر هند قلاب دوزی ملکه (MICQ) یک گروه است که دارای 2018 رکورد گینس برای بزرگترین نمایش قلاب دوزی مجسمه در چنای است.

تیم برای شادی

  • ‘خوشحال موضوعات’ (HT) و توابع در میان Dawoodi Bohra جامعه تحت ‘Supermoms4u’ سازمان های غیر دولتی که مقر آن در Surat, Gujarat و بیش از 700 زنان صنعتگران در سراسر کشور است.
  • HT شبکه صنعتگران مستقر در ماهاراشترا گجرات تامیل نادو مادها پرادش و کارناتاکا و تلاش ها برای افزایش عضویت در سال های آینده می گوید تسنیم Sabuwala بازاریابی ،
  • “در حالی که ما در ابتدا متمرکز بر Dawoodi Bohra زنان ما در حال حاضر تمدید آموزشی ما به دیگر جوامع و سازمان ها. خوشحال موضوعات دعوت شده بود توسط Chattisgarh مهارت Upgradation بخش برای ترویج کارگاه های آموزشی در مدت کوتاهی قبل از مستند” او می گوید.
  • زنان با پایه سوزن دوزی مهارت های آموزش دیده توسط HT را به پروژه های (بیشتر مو لوازم جانبی, لوازم التحریر, کلید, زنجیر, اسباب بازی های نرم و آویختن دیوار و زیر لیوانی) که درجه بندی شده و فروخته شده به صورت آنلاین و خرده فروشی در رشته های.

به عنوان یک مستند ابتکار MICQ آغاز شده ‘165 بخیه در 165 روز’ پروژه در مارس 1 که در آن اعضای قلاب دوزی مربع های کوچک روزانه با استفاده از بخیه های مختلف. “هر کسی می داند که کوک به خوبی می تواند تبدیل به کلاس رهبر آن روز. هنگامی که این پروژه به پایان می رسد کاربران می توانند با استفاده از مربع به ایجاد موارد دیگر می گوید:” Subashri. “علاوه بر این ما درگیر در حداقل شش پروژه های خیریه به منظور مانند بافندگی و روسری برای ارتش ما jawans و ponchos برای کودکان در شمال شرق هند” او می افزاید.

به عنوان مستند برطرف حیدرآباد بر اساس قلاب دوزی هنرمند و کارآفرین Himabindu Manchala در حال برنامه ریزی برای جشن نخ بمب گذاری روز (11 ژوئن) با تزئین ماشین با قلاب دوزی و سپس draping در نزدیکی خیابان مبلمان با قلاب بافی نخ پروژه ها.

“قلاب دوزی را می توان مورد استفاده برای ایجاد متحرک هنر تاسیسات علاوه بر wearables و اقلام تزئینی. در طول مستند ما تشویق مردم به ماندن در خانه و انجام نخ بمب گذاری با خیال راحت می گوید:” Himabindu که retails خلاقیت خود را از طریق Instagram رسیدگی crochetnow.در.

Journalist and crochet lover Ishita Russell showcases projects suitable for young mothers through social media and online tutorials. Photo: Special Arrangement/THE HINDU

روزنامه نگار و قلاب دوزی عاشق Ishita راسل ویترین پروژه های مناسب برای مادران جوان از طریق رسانه های اجتماعی و آموزش آنلاین. عکس: آرایش ویژه/هندو

“این می تواند خسته کننده هنگامی که شما در حال یادگیری آن شما را از اشتباهات. اما هنگامی که شما از آن آویزان شما می توانید فقط آن را از خود می گوید:” Jyotsna Gokhale دهلی-بر اساس لباس بافتنی طراح است که اضافه شده است قلاب دوزی لوازم جانبی به او Instagram محصول مبتنی بر خط ‘Artistree1970’.

کوک در زمان

کاملا بر خلاف هنر و صنعت خود را قلاب دوزی تاریخچه بسیاری از سست به پایان می رسد با آن منشأ گفته می شود در ایران از چین و یا آمریکای جنوبی است. اما هنر و صنعت به خود آمد تنها زمانی که آن را تبدیل به محبوب در اروپا در قرن 19. اسکاتلندی مبلغان اعتقاد به ارمغان آورده اند دوزی به هند در اوایل قرن 20 و قدیمیترین آن استفاده شد در اسلام نماز, فرش و کلاه.

به عنوان بازتابی از راج بریتانیا فرهنگ قلاب دوزی به زودی مورد استفاده قرار گرفت به زینت دادن لباس با ظریف edgings یا یوغ پانل و همچنین برای ایجاد مبلمان نرم مثل دستمال و سفره. اما مانند آن پسر عموی بافندگی و قلاب دوزی بود به زودی تنزل به چیزی که تنها زنان از سن خاصی را به عنوان کارخانه ساخته شده کالا در زمان بیش از پس از استقلال هند است.

اما در حال حاضر در دسترس بودن گسترده ای از آموزش های آنلاین و انجمن ها منجر به محبوبیت آن در میان جوانان و زنان شاغل است که صنایع دستی به عنوان یک راه سریع برای استراحت.

Ishita راسل, مالی, روزنامه نگار, ویترین قلاب دوزی پروژه های در یوتیوب, Instagram و Facebook تحت شلوغ مامان molly quinn’ رسیدگی است. غذا برای مادران جوان مانند خودش, Ishita ویترین اسباب بازی های نرم, نوزاد, لباس و ظروف ذخیره سازی برای کودکان و نوجوانان’ لوازم. مادر سه فرزند جوان, Ishita می گوید قلاب دوزی به او این قدرت به مقابله با بارداری پس از مسائل. “هنگامی که شما در حال شمارش بخیه, شما در خود منطقه. سطح استرس خود را گرفته مراقبت از. گاهی اوقات در یک روز بد من تنها دستاورد خواهد بود که کمی قلاب دوزی گل که من ساخته شده,” او می گوید.

A doll made by crochet artisans of Happy Threads. Photo: Special Arrangement/THE HINDU

یک عروسک ساخته شده توسط قلاب دوزی صنعتگران مبارک موضوعات. عکس: آرایش ویژه/هندو

کویمباتور مبتنی بر مدرسه Geetanjali Goswami می شود شبیه حس موفقیت هنگامی که او او کامل قلاب دوزی پروژه ها.

“من وقت آن را همزمان با مناسبت های خاص به طوری که من می تواند یک هدیه دست ساز آماده,” او می گوید. “دانش آموزان من گرفته اند به قلاب دوزی در یک بزرگ راه — برخی از آنها حتی لباس و شال و تا به حال به اندازه کافی برای نگه داشتن یک بازار کریسمس در مدرسه” او می گوید. مدرسه کلاس چهارم دانش آموزان قلاب دوزی به عنوان بخشی از خود را دست کاری ماژول در حالی که 15 دانش آموزان که تمرین آن را به عنوان بخشی از صنایع دستی ،

تریواندروم ساکن میرا Radhakrishnan آموخته قلاب دوزی حاضر و پس از آن شروع به برگزاری کارگاه های آموزشی. کار او را می توان در Facebook و Instagram دسته ‘crochettalesbymeera’. “ما ایجاد یک جامعه به نام “هند نخ دایره’ به اتصال فیبر هنرمندان سراسر کشور. از آن خواهد شد کمک به مبتدیان یادگیری قلاب دوزی به راحتی می گوید:” میرا.

امروز, haute couture ترویج قلاب دوزی در یک بزرگ راه با طراحان لباس به آن نشاط چرخش در قالب بریدن تاپ و lacework لباس های سال گذشته است. آن را همچنان به تکامل با دانه های سیم و طول پارچه. اما خیلی قبل مرسوم totes به ‘koodai’ (سبد) قلاب بافی با پلاستیکی نازک سیم شده است به طور منظم و لوازم جانبی برای بسیاری از خریداران به خصوص در مناطق روستایی جنوب هند.

با ورودی از Saraswathy Nagarajan

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>