ولع مصرف باقلوا یا babka? دریافت این و بیشتر در نورد Scones

چیزی که جلب Siddharth Parmar و Shruti Dwivedi هم بود که عشق به سفر و مواد غذایی است. این در حالی بود جشن Shruti تولد در ونیز که آنها تجربه نقطه عطف: tiramisu که ذهن خود را منفجر. در بازگشت خود را به بنگلور, زن و شوهر که متاهل شده است به مدت سه سال در حال حاضر شکار بالا و پایین اما مشابه مزه tiramisu ثابت گریزان.

“این دسر که شما ممکن است اصطلاح خوراک شناس نیست به راحتی در دسترس است. وجود یک شکاف در بازار است. ما فقط در مورد آن صحبت کرد اما ما فکر نمی کنم ما را در واقع انجام هر چیزی در مورد آن. اما به آرامی Siddharth شروع به پخت و پز و تجربه می گوید:” Shruti که با این نسخهها کار به عنوان یک تحلیلگر در Flipkart.

و بنابراین در زمان کریسمس در سال 2018 نورد Scones متولد شد (این نام می آید از Siddharth عشق برای یک گروه خاص). در ابتدا اداره از خانه خود را در وهیتفیلد به عنوان سفارشات رفت تا Siddharth منتقل عملیات به یک آشپزخانه خارج عامل بر روی یک مدل تحویل.

در منوی 16 غذاهای از سراسر جهان از جمله babka (لهستان) باقلوا (ترکیه), pasteis د ناتا (پرتغال) تیره شکلات کیک لایه ای (بلژیک) pavlova (نیوزیلند), کرم brulee و mille feuille (هر دو از فرانسه) Tarta د سانتیاگو و کیک میوه (هر دو از اسپانیا) فیالبداهه و البته تیرامیسو (هر دو از ایتالیا).

Craving baklava or babka? Get this and more at The Rolling Scones

می گوید: Siddharth که مدیریت همه چیز را بسیار خود را از پخت و پز برای تحویل “من شروع به پخت و پز نسبتا در اواخر عمر در حدود شش یا هفت سال پیش. این ترجمه به تلاش دست من در پخت با شروع با یک پیتزا و سپس در نهایت حرکت به دسر.”

همانطور که برای دسر است که از آن ساخته شده به منو او می گوید: “من باید هر یک دسر حداقل پنج بار قبل از قرار دادن آن وجود دارد. این طول می کشد بسیاری از آزمایش و توزین مواد لازم برای دریافت حق و مزه و قوام. برای مثال تیرامیسو است که چیزی که به قلب ما (ما هنوز یاد در مورد آن) من ساخته شده آن بیش از هشت بار قبل از قرار دادن آن در منو است. به طور سنتی ساخته شده با زرده تخم مرغ نپخته اما که نمی خواهد کار در هند است. بنابراین من تا به حال به آزمایش های زیادی برای انجام دور با تخم مرغ در دسترس نباشد.”

در چه برنامه های آینده خود هستند, او می گوید: “برخی از خوب روز پنج یا شش سال از در حال حاضر من می خواهم به در یک موقعیت که در آن من یک کافه در بنگلور. من اساسا نسبت به آن است. من نمی خواهم به آن عجله; من که بسیار آهسته اما مداوم است. من در استخدام کسی چون من نمی خواهم به تنزل کیفیت محصولات است.”

قیمت شروع در ₹180 برای خدمت تک tiramisu و به ₹800 برای 750 گرم کیک (eggless). سفارشات نیاز به قرار داده می شود حداقل یک روز در پیش است. بازدید therollingscones biz خود Instagram صفحه و یا تماس 8884808612. صفحه اصلی تحویل در دسترس است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>