شرکت در سراسر جهان منتقل شده اند به کار از خانه حالت برای جلوگیری از گسترش این کوروناویروس. اما برخی از هتل ها و استراحتگاه در داخل و اطراف Kovalam وسوسه انگیز هستند و مشتریان به کار از راحتی از یک beachside اتاق. امکانات ارائه شده در نرخ تخفیف شامل مواد غذایی است.

نرخ تخفیف

نیوتن Neelakanta بوتیک ساحل رفت و آمد مکرر وعده به ارائه یک air-conditioned co-فضای کاری. “آن گروه از چهار نفر و نرخ ₹900 هر فرد را پوشش می دهد که ناهار و بطری آب. آنها می توانند با استفاده از اتاق از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر. آنها را به ترتیب به صورت Wi-fi به دلیل امکانات ما نمی خواهد به اندازه کافی برای حمایت از یک شرکت کار فضا می گوید:” Ajish Nambiar, اجرا می شود که رفت و آمد مکرر.

و آن اضافی است ₹1,100 هر شب برای دو نفر اگر آنها قصد اقامت در رفت و آمد مکرر. “ویژه نرخ برای این دوره خاص. کسب و کار ما شده است به شدت ضربه توسط گسترش ویروس. ورود گردشگران خارجی تا خشک شده و ما را متوقف کرده اند مصرف داخلی مهمانان نیز هست. بنابراین ما نیاز به پیدا کردن یک جایگزین برای نگه داشتن رفت و آمد مکرر در حال اجرا است. این که چگونه ما با این ایده آمد. ما شده اند تماس گرفتن خودروی مورد امکانات. ما به دنبال در گروه های کوچک است که باید به عنوان یک تیم کار, اما نمی توانید به رفتن به دفتر خود را,” او اضافه می کند.

Uday Samudra اوقات فراغت ساحل هتل و آبگرم می آیند تا با یک ماه بسته برای کسانی که می خواهند به کار از هتل. “ما باید خود را کنار بگذارند 20-25 اتاق برای این منظور و در حال حاضر دو مشتریان هر دو کار در قرنی. به جای معمول ما نرخ ₹ 1.35 لاخ یک ماه در هر سر ما در حال دادن اتاق برای ₹45,000 هر کسی که می آید به ₹1500 در روز است. برای دو نفر ما در حال شارژ ₹59,000 پس از تخفیف می گوید:” Rajagopaal Iyer مدیر عامل این هتل است.

او اضافه می کند که مهمانان همچنین می توانید انتخاب کردن برای کار در فضای باز به خصوص از فضاهای مانند کافی شاپ. وجود خواهد داشت بدون محدودیت در زمان. این هتل تنها پایه Wi-fi امکانات. اما ترتیبات ساخته خواهد شد به ارائه بهتر شبکه او می افزاید.

علاوه بر این وجود دارد که 50 درصد تخفیف در صبحانه, ناهار, شام, ماساژ آیورودا و رایگان استفاده از استخر و سالن ورزش است. “ما در خانه دکتر که در دسترس است round-the-clock برای ارائه هر گونه مراقبت های پزشکی برای مهمانان” Rajagopaal می گوید.

هر دو آنها تاکید کنیم که از کارکنان هتل خواسته شده است برای اطمینان از حداقل تماس با مهمانان است. “ما همچنین انتظار مهمانان به اقدامات احتیاطی لازم می گوید:” Ajish.

منو

در حال حاضر بسیاری از gourmets باید روشن به طبخ آن را به خودتان حالت. هر چند رستوران احساس خرج کردن بیش از سه برابر اثرات ناشی از محدودیت های اعمال شده حاوی بیش از گسترش Coronavirus آنفلوآنزای پرندگان ترساندن بود که قبلا گزارش شده در بخش های شمالی کشور و خروج از مهاجر کارکنان بسیاری از آنها خوش بین در مورد تبدیل یک گوشه به زودی. محمد Shakeer صاحب Thaqwa رستوران در Enchakkal می گوید که وجود دارد این است که اندکی سنبله در takeaways از کسی که شام میخورد. “گوشت گاو و گوسفند غذاهای داشتن بیشتر داوطلبان از غذاهای مرغ می گوید:” Shakeer.

Sukil Ram از Poomaram – Ram آشپزخانه در نزدیکی Akkulam کردن Kazhakkuttam بزرگراه می گوید تمرکز در حال حاضر در حال حاضر بیشتر در وعده های غذایی و غذاهای گیاهی و ماهی, البته,” او توضیح می دهد. با قابل ملاحظه تعداد کارکنان در این صنعت نقطه از کشور در برخی از هتلداران صورت وظیفه متقاعد کردن کارکنان خود را در برابر “جعلی اخبار و اطلاعات نادرست” در مورد گسترش ویروس. اما کاملا چند سیم کرکره پس از چند تن از کارکنان خود تصمیم به بازگشت به خانه. با وجود گریم چشم انداز رستوران می گویند که آنها ترجیح می دهند برای دیدن شیشه به عنوان نیمه پر و امیدوارم که همه چیز خواهد بود در مسیر بازگشت به زودی

Harikumar JS

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im