به منظور تهیه غذا هوس و عشق خاص, ظروف یک تعداد انگشت شماری از هتل های پنج ستاره معرفی شده اند جمع و جور دور منوها. منو که عمدتا شامل هند و آسیایی راحتی مواد غذایی هستند که شوربا توسط دوستداران مواد غذایی که cooped در خانه برای مدت طولانی. پارک Somajiguda است غذاهای که مناسب برای وعده و ارائه برای تحویل در عرض پنج کیلومتر شعاع. این منو شامل غذاهای مانند kathi رول, ساندویچ, رشته فرنگی, یک انتخاب هم بزنید سیب زمینی سرخ کرده و خانه به سبک هندی, ادویه کاری.

“ما در حال کار با یک هیات کوچک در آشپزخانه. بنابراین ما ذکر شده اند چند ظروف. ما در حال نگه داشتن منو ثابت است. پاسخ خوب است. مراقبت از تحویل مدیران نیز مسئولیت ما است. ما اطمینان حاصل شود آنها به درستی محافظت شده با ماسک و دستکش و پاکسازی دست خود را در فواصل منظم به غیر از نگه داشتن خود را هیدراته” توضیح می دهد که اجرایی آشپز Thimma.

ایمنی و پاکیزگی در ذهن

همه باید از مواد غذایی که از آشپزخانه های هتل ها. بسیاری از دوستداران مواد غذایی در Sainikpuri-Yapral خوشحالیم که آنها روی آشپزخانه برای سفارش غذا. آجی روی یک آشپز خانه, اعلام خاص منو کوچک برای روز نگه می دارد و مواد غذایی آماده برداشت می شود تا قبل از شب مستند. “مشتریان من می آیند و انتخاب مواد غذایی از یک فاصله امن. آشپزخانه من و کار منطقه است تمیز نگه داشته و sanitised پس از هر جلسه. من خشک سهام در باز قبل از مصرف آن را در داخل. من این کار را برای خودم ایمنی در نتیجه حصول اطمینان از ایمنی از مشتریان من می گوید:” روی.

Roy باعث می شود یک وعده منو برای کودکان و بزرگسالان و همچنین به انتخاب طرف. “زمانی که من سهام می شود بیش از من به سادگی یک ‘یک هیچ غذایی امروز’ اطلاعیه در گروه واتساپ” می افزاید: Roy.

نگه داشتن در ذهن نیازهای غذایی از ساعت پارک هایت تپه Banjara اعلام کرد یک وانت منو. آنها بیش از حد در حال کار بر روی یک اسکلت کارکنان به طوری که آنها درخواست مشتریان خود به جای مواد غذایی خود را سفارش یک ساعت در پیشبرد. “ما یک تعیین شده انتخاب کنید تا منطقه است. این است که برای اطمینان از حداقل تماس انسان در حال حاضر. هنگامی که غذا آماده است, می توان آن را برداشت تا از این نقطه می گوید:” سرآشپز اجرایی Yogendra رفیق.

همه مهمان نوازی بازیکنان انجام می دهند خود را کمی برای نشان دادن عشق خود را برای مشتریان خود. برای برخی از, آن است که در مورد به اشتراک گذاری امضا دستور العمل از سرآشپزها استاد. ITC هتل ها تصمیم گرفته اند به تعامل با مشتریان خود را در یک راه کاملا متفاوت. به جای ساخت مواد غذایی و تحویل و یا چیدن آنها تصمیم گرفته اند برای کمک به کسانی که در خانه با ایده های مواد غذایی. هر روز یک آشپز از ITC هتل سهام گروه یک دستور در Instagram و facebook. آن است که هر یک نوشیدنی یا یک ظرف را با چیزهایی که معمولا در دسترس در صفحه اصلی.

این ابتکار توسط ITC هتل به نام #FoodForThought که به تشریح فعالیت های است که بسیار آسان و سازنده انجام دهد از راحتی از خانه. پست اشاره می کند که ITC هتل های مشترک دو جلد از این مجموعه تا کنون در رسانه های اجتماعی وب سایت ها و برنامه ریزی شده اند کاملا چند در روزهای آینده.

بسیاری از رستوران ها نیز تمدید شده خود را تحویل شعاع برای دیدار با درخواست از مشتریان خود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im