Covid-19: داده های تقویت گروه های اجتماعی محروم ترین آمار از دست دادن شغل

دهلی نو: بحران اقتصادی است که به همراه covid-19 اپیدمی بی سابقه است. مرکز و دولت در حال حاضر صورت وظیفه فراهم کردن اشتغال برای کارگران مهاجر یکی از سخت ترین ضربه بخش از جمعیت است.

کارشناسان بر این باورند که بدترین ضربه ناپدید شغل اجتماعی ضعیف تر بخش به خصوص مردم متعلق به برنامه ریزی طبقات و برنامه ریزی قبایل.

در حالی که هند نرخ بیکاری در 2018-19 کاهش به 5.8% از 6.1 درصد در سال قبل داده ها از دوره ای نیروی کار سنجی (PLFS) نشان می دهد که کسانی که متعلق به گروه های اجتماعی محروم از جمله برنامه ریزی طبقات و برنامه ریزی قبایل به ویژه در مناطق شهری در زمان بزرگتر آمار با توجه به افزایش بیکاری.

منتشر شده در هفته گذشته داده ها نشان می دهد که نرخ بیکاری در مناطق شهری برای SCs افزایش یافته و به 9.3 درصد در 2018-19 از 8.8 درصد در 2017-18 در حالی که برای STs آن شاهد یک پرش به 11.5% 7.1%.

به شکل کلی و بدون روستایی-شهری تمایز نیز افزایش یافت هر چند حاشیه به 6.4 درصد از 6.3% برای SCs و 4.3 درصد به 4.5 درصد برای STs. اما دیگر عقب کلاس (OBCs) نشان داد حاشیه ای کاهش از 6 درصد در 2017-18 به 5.9 درصد در 2018-19.

“Extrapolating SC و ST بالاتر نرخ بیکاری در 2019-20 و covid-19 دوره آن را نمی خواهد یک ماده از تعجب اگر این طبقات اجتماعی به طور کلی و روزانه دستمزد حقوق بگیران در خاص شده اند بدترین تحت تاثیر قرار. آنها بیشتر احتمال دارد به کار به عنوان قرارداد کارگران یا روزانه شرط گفت:” K R Shyam Sunder یک کار اقتصاددان و استاد در XLRI – خاویر موسسه مدیریت جمشدپور.

داده ها نسخه قابل چاپ مهم است زیرا کارشناسان احساس می کنم این روند را ادامه داد و از طریق 2019-20 و به تشدید کرده اند در سه ماهه گذشته با بیش از دو ماه ملی مستند. گفتند: آن را تقویت مفهوم گروه های اجتماعی محروم است که در صورت “تبعیض سیستماتیک” می تواند بیشترین تاثیر را در طول بحران مانند یک جریان است.

میزان این مشکل می تواند سنجیده از این واقعیت است که بیش از 7 میلیون مهاجر کارگران ساخته شده اند به مکان های مادری خود را فقط در چهار ایالت اوتار پرادش, Bihar, Jharkhand و Madhya Pradesh – بیش از چند هفته گذشته. چالش این است که به ویژه مهم برای حاکم Bharatiya Janata Party (BJP) و ملی خود را اتحاد دموکراتیک (NDA) همکاران به دلیل چهار بدترین آسیب دیده متحده حاکم ترکیب است که در قدرت و در سه.

این مستند را دیده است lakhs از کارگران مهاجر در بازگشت به خود بومی متحده به عنوان از دست دادن شغل خود را تهدید بقا. کارشناسان بر این باورند که در حالی که کسانی که از بازگشت به مناطق روستایی ممکن است به راحتی از 100 روز شغل طرح عدم وجود چنین برنامه ای در مناطق شهری می تواند آن را بدتر می کند.

“بازار کار نیروها در یک سال گذشته به خصوص در طول covid-19 دوره تحت تاثیر منفی و به مراتب جدی تر از گروه های اجتماعی آسیب پذیر. آنها رنج می برند از سه نوع بی عدالتی – اشتغال و دستمزد و ثروت است. به عنوان یک نتیجه وجود یک تبعیض سیستماتیک علیه آنها به طوری که آنها سقوط در ته گودال رسمی بخش” Sunder اضافه شده است.

اشتراک در خبرنامه

* ایمیل معتبر وارد نمایید

* با تشکر از شما برای عضویت در خبرنامه ما.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>