COVID-19 بحران: چه چیزی در فروشگاه برای صنعت مهمان نوازی?

چه اتفاقی می افتد ؟ راستش هیچ کس نمی داند.

یک هزار نفر از جمله سرآشپزها رستوران و روزنامه نگاران به تازگی متصل بیش از یک زوم کنفرانس به میزبانی باسک آشپزی, مرکز به بحث در مورد آینده خوری: تنها برای پیدا کردن که هیچ کس پاسخ.

در عین حال با وجود سابقه عدم قطعیت COVID-19 آورده برای صنعت مهمان نوازی با هزاران نفر از کارگران از دست دادن شغل یک شبه خلق و خوی یکی از چابک عزم به اقامت مربوطه در جهان است که نیاز خوری: شاید در حال حاضر بیشتر از همیشه.

“ما در یک, سیاسی و اقتصادی بحران. در کشوری مثل برزیل آن است که غیر ممکن است برای قفل کردن favelas — مردم بیشتر نگران شغل خود را از ویروس ها می گوید:” آشپز دیوید هرتز صحبت از ریو دو ژانیرو در برزیل است. دیوید تاسیس Gastromotiva یک سازمان غیر دولتی است که سبب اجتماعی-آسیب پذیر جوامع از طریق آشپزخانه آموزش فنی و حرفه ای.

David Hertz

بحث در مورد چگونه سرآشپزها در سراسر جهان در حال حاضر با استفاده از منابع خود و مهارت های لازم برای خوراک آسیب پذیر او می افزاید: “از آن زمان به تمرکز بر ملزومات و تمرین سخاوت. همبستگی آشپزخانه — این است که پاسخ ما به COVID-19. ما به درگیر شدن در حال حاضر بیش از همیشه است.”

دیوید توضیح می دهد که در برزیل, رستوران ها pivoting به ماندن مربوطه توسط مردم مسکن و تغذیه گرسنه در محلات. “هر کس از ترس است. ما نمی دانیم که چه می آید بعدی. اما این جنبش از سرآشپزها مبارزه برای تغییر است که نیاز به ساخته شده است به طوری رستوران می توانید زنده ماندن.” Gastromotiva نیز کمک به دانش آموزان که در محله های فقیر نشین به طبخ وعده های غذایی مغذی برای جوامع خود را از خانه های خود را با اتصال آنها را به بانک های مواد غذایی که به نوبه خود بودجه توسط کمک های مالی. “ما هرگز تا به حال بسیار انسان دوستی در برزیل می گوید:” دیوید.

از San Fransisco, آشپز, نویسنده و مشاور آنتونی می گوید: این بیماری همه گیر است و نشان داد که چگونه سیستم غذایی است و اساسا شکسته. حاکی از این است که مدل اقتصادی فعلی برگ کارگران آسیب پذیر و سازگار با محیط زیست مخرب او می گوید: این بیماری همه گیر به یاد صنعت در مورد نیاز به “ترکیب انعطاف پذیری و مسئولیت اجتماعی به مدل های کسب و کار.”

Elijah Amoo Addo

در غنا هم COVID-19 در معرض شکنندگی صنعت مهمان نوازی. آشپز الیاس عمو Addo, اجرا می شود که مواد غذایی به صورت تمام آفریقا و جامعه حمایت غذایی مرکز سیاهههای مربوط از آکرا به تاکید است که این بیماری همه گیر است “ثابت کرده اهمیت آنچه ما شده اند صحبت کردن در مورد مواد غذایی زنجیره تامین برای پنج سال گذشته.” ماموریت خود است برای پیدا کردن راه هایی برای توزیع مجدد سهام بیش از حد از کشاورزان و تولید کنندگان و رستوران ها به یتیم خانه ها و بیمارستانها و مدارس و سپس قطار آشپز برای ایجاد وعده های غذایی خوشمزه از این نتیجه جلوگیری از ضایعات مواد غذایی.

“در غنا بیش از 40 درصد از نیروی کار است که در مهمان نوازی. وقتی از رستوران ها بسته شده و ما خودمان را تغذیه کسانی که هفته پیش تغذیه شدند دیگران: سرآشپزها پیشخدمت ظرف واشر… این است چگونه شکننده صنعت ما است. و از آن زمان تنها یک هفته پس از این مستند می گوید:” الیاس.

او اضافه می کند که تامین کنندگان و مزارع در حال حاضر کمک آشپز و رستوران ها است که به آنها کمک کرد.

“به عنوان سرآشپزها ما معمولا خوراک کسانی است که می تواند پرداخت هزینه برای مواد غذایی و مهارت های ما,” او می گوید و اضافه میکند: “به اعتقاد من زمان آن است که ما متوجه است که یکی از اصول حرفه ما این است برای خدمت به جامعه به عنوان به خوبی با مهارت های ما.”

Silvia Rozas getting gourmet meals ready for delivery to hospital staff

سیلویا Rozas گرفتن وعده های غذایی لذیذ آماده برای تحویل به کارکنان بیمارستان | عکس های اعتباری: Birraria La Corte

با انجام این کار مردم در این صنعت در حال پیدا کردن کار دوباره و حرفه ای آشپزخانه در حال تکان دهنده به زندگی, به عنوان با نفوذ سرآشپزها پیدا کردن راه هایی برای اتصال به خیر و تولید کنندگان و کشاورزان و آشپز به خوراک مردم نهفته این بیماری همه گیر.

آشپز دیگو Guerrero که در رستوران مادرید DSTAgE دو ستاره میچلین مثلا همکاری در جهان آشپزخانه مرکزی, پروژه, است که پشتیبانی از کوچک و رستوران ها مستقل هستند. پروژه کار با آنها برای تامین وعده های غذایی به مواد غذایی ناامن خانواده جدا سالمندان و کارکنان بهداشت و درمان در COVID-19 نقاط. کمک های مالی حمایت از این وعده های غذایی و همچنین به عنوان آشپز و کارکنان که آنها را با هم.

دیگو بسته شده است DSTAge و قرار دادن انرژی خود را به کمک به داوطلبان: مهارت های حرفه ای خود حیاتی برای آبکاری تا هزاران غذا با مواد اولیه ساخت آنها را خوشمزه و مغذی است. “این یک وضعیت اضطراری است,” او می گوید و اضافه کرد: “من مطمئن هستم که سلیقه در غذا است تحول بالقوه است. در شرایطی مانند این مواد غذایی ضروری است.”

در ضمن در ونیز سرآشپزها سیلویا Rozas و مارکو Zambon در حال کار با تولید کنندگان و کمک به آنها حفظ برداشت با ساخت محصولات است که می تواند مصرف شود بعد مثل ترشی و مربا.

سرمایه گذاری خود را آغاز کرد و زمانی که آنها پخته شده سه وعده غذای برای 50 کارگران در San Giovanni e Paolo بیمارستان در ونیز در عید پاک یکشنبه, الهام بخش آنها برای پیدا کردن پایدار راه برای کمک به. “سرآشپزها و رستوران ها باید توانایی برای نفوذ در جمعیت عمومی می گوید:” سیلویا اضافه کردن “این است که نقش ما به بازیابی سنت و فرهنگ محلی با ارائه خوشمزه و در عین حال مواد غذایی سالم است.” این دو با استفاده از یک قایق به حرکت تولید از کشاورزان و ماهیگیران برای رستوران ها در تلاش خود را به “یک پل.”

می گوید سیلویا “نکته مهم برای ما بوده است و به فعال باقی می ماند و برای ادامه مبارزه به طوری که ما با هم می تواند به جلو حرکت کند.”

آشپزی جایزه

  • نامزد باز هستند تا ژوئیه 1, چهارشنبه, برای سال 2020 باسک آشپزی جهان, جایزه, جشن سرآشپزها که تبدیل جامعه از طریق سلیقه در غذا. در این سال جایزه شامل خواهد شد قابل توجه تمرکز بر سرآشپزها که خطاب به تاثیر این بیماری همه گیر در صنعت پخت و پز و گسترده تر جامعه است. نامزد باید از طریق https://www.basqueculinary worldprize.com/

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>