COVID-19: سالانه ترشی-ساخت آداب و رسوم به چپ چپ به دلیل مستند

تابستان نوید آغاز مراسم از ساخت ترشی و vadiyalu (کراکر برنج) در اکثر تلوگو خانوار. اغلب خانواده ها بستگی دارد یک متخصص در یک خانواده اچ تی معمولا یکی از بستگان نزدیک مانند مادر بزرگ یا عمه سالمندان — که کمک می کند تا با گلی توصیه برای آماده سازی.

با مستند بازديد از کارشناسان این را باید از دست رفته است. معنا به ترشی یک دست در این سال ؟

می گوید Deepthi Naveen خصوصی, معلم مدرسه, سکس “با مستند من به صرف زمان بیشتری را در خانه. هر روز صبح من ایستاده در بالکن و نگاهی به درخت انبه را خارج است. شاخه های درخت شده اند رکوع تحت وزن از انبه و همه من می توانم از فکر می کنم ترشی. دو هفته قبل متوجه شدم یک فروشنده برداشت از mangoe. کنجکاو من او را خواسته آنچه او برنامه ریزی شده به کار با آنها. ‘Avakaya’ او گفت: یک یادآوری از ترشی فصل است که بی سر و صدا وارد شدند.”

تنظیم به هنجار جدید

مطمئن باشید avakaya/انبه ترشی تنظیم خواهد شد برای سال داده می شود که هر خانوار در پیدا کردن راه و روش برای انجام آن است. می گوید: Sampath T یک تاجر “مهم نیست که چگونه بسیاری از فیلم های یوتیوب شما از آن هرگز نمی تواند مطابقت ammammas’ (مادربزرگ مادری’) avakaya طعم و مزه. هر خانواده نیز مشخص شده است عطر و طعم به آن ترشی. ساخت avakaya بخشی از غذا سنت است. مقادیر ممکن است متفاوت باشد اما شور خواهد شد در jaadis (سرامیک شیشه). ما معمولا منبع ما ترشی سهام برای رستوران از یک خانواده در ویجیاوادا. آنها شده اند ساخت ترشی برای ما هر سال از آنجایی که من یک کودک بود. ما دست خود را, ترشی اما خوشبختانه مادر من با من است. زمانی که انبه بودند در بازار, او تضمین برخی از انبه برای ترشی آمد. معمولا آنها را تمیز و خرد شده در بازار خود را توسط فروشندگان. در این برهه از زمان با این مستند این است که امکان پذیر نیست بنابراین من وظیفه داده شد از سفت. این یک بازی سرگرم کننده در جلسه. من انبه خرد شده را با گوشت ساطور و آنها را تنها راه مادر من آن را می خواستم. خوشبختانه همسر من خریداری کرده بود آوا-podi, nuvvula هیچ کس (روغن کنجد). پس از آن بود که همه ما مخلوط داغ برنج در ظروف که در آن ترشی ساخته شده بود و تا به حال یکی از کمک به هر یک. آن زمان من پایین خط حافظه.”

برای چند نفر دیگر بیش از پایان فرآیند آن آماده سازی و فضای جشن را در هوم . “ما معمولا نگاه رو به جلو در این زمان به یک خانواده با هم است. در این سال خواهد شد که از دست رفته می گوید:” Rajeshwari کومار, یک خانه دار است.

آنچه در مورد نسل جوان که عشق خود را به ترشی اما هنوز مجموعه ترشی خود به خود ؟ Swapna کومار یک کسب و کار-زن می گوید: “من مادر در قانون ترشی متخصص. حتی اگر او نمی مانند بازدید از حیدرآباد از غرب Godavari چقدر به او می آید فقط به مطمئن شوید که ما باید ترشی ما آماده است. بیش از ترشی او می خواهد نوه او به دانستن از غذا سنت است. به گفته او آنها ممکن است یاد بگیرند اما حداقل می دانم که آنچه می رود به ترشی و روزی ممکن است نشان می دهد علاقه به آنها است. ما اجازه نداد که آرزوی او رفتن زباله های ما برنامه ریزی شده WhatsApp, تماس تصویری sat ترشح بزاق و تماشای مخلوط ادویه جات ترشی جات با انبه قطعات. او همه چیز را مانند یک حرفه ای; او تا به حال تمام مواد آماده برای نسخه ی نمایشی. زمانی که ما خواسته در مورد آمادگی او اعتبار پخت و پز نشان می دهد.”.

نویسنده کتاب آشپزی با عنوان معتبر Godavari Non-veg Recipes, Vijaya Murthi می گوید او نمی تواند صبر کنید برای این مستند به پایان رسیده است. “شعار من این است که vadiyalu و ترشی در زمانی که خورشید می درخشد. من می خواهم برای دریافت سهام تازه برای همه چیز و فراموش تابستان من روال با نوه من.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>