Coronavirus تاثیر: شرکت های چینی می گویند که آنها نمی تواند استطاعت به پرداخت کارگران در حال حاضر

تعداد فزاینده ای از چین شرکت های خصوصی را کاهش دستمزد, تاخیر حقوق و یا متوقف پرداخت کارکنان به طور کامل گفت که تلفات اقتصادی از coronavirus را ترک کرده است و آنها را قادر به پوشش هزینه های نیروی کار خود.

به سرعت گسترش ویروس که ادعا بیش از 2000 زندگی مقامات چینی و کارفرمایان را تشویق مردم به ماندن در خانه. مراکز خرید و رستوران ها خالی هستند; پارک های تفریحی و تئاتر بسته هستند; non-سفر ضروری است اما ممنوع است.

چه خوب است برای مهار شده است شپشو برای کسب و کار. با کلاس های لغو شده در برنامه نویسی و رباتیک مدرسه در Hangzhou کارکنان خواهد شد از دست دادن 30 درصد به 50 درصد از دستمزد خود را. این Lionsgate سرگرمی جهانی پارک در زوهای بسته است و کارگران گفته شده است استفاده کنید تا خود را پرداخت می شود, زمان تعطیلات و آماده برای مرخصی بدون حقوق.”یک هفته از مرخصی بدون حقوق بسیار دردناک است” گفت: Jason لام 32 بود که furlouhged از کار خود را به عنوان یک آشپز در یک high-end رستوران در هنگ کنگ Tsim Sha Tsui محله. “من نمی باید درآمد کافی برای پوشش هزینه های من در این ماه است.”

در سراسر چین, شرکت های در حال گفتن کارگران که هیچ پول وجود دارد برای آنها-و یا که آنها باید به پرداخت کامل حقوق به قرنطینه کارکنان است که نمی آیند به کار می کنند. آن را بیش از حد به زودی به می گویند که چگونه بسیاری از مردم از دست داده اند و دستمزد به عنوان یک نتیجه از شیوع اما در یک نظرسنجی از بیش از 9500 کارگران چینی استخدام سایت Zhaopin بیش از یک سوم گفت: آنها آگاه بودند این امکان بود.

حقوق یخ در حال شواهد بیشتر از آمار اقتصادی به چین فرار بخش خصوصی — سریعترین بخش در حال رشد جهان و دومین اقتصاد-و در میان شرکت های کوچک ، آن را نیز نشان می دهد که استرس را گسترش فراتر از خطرات بهداشتی به درد مالی است که همراه با کاهش شغل و حقوق و دستمزد بی ثباتی است.”Coronavirus ممکن است آمار مصرف چین سخت تر از سارس 17 سال پیش گفت:” Chang Shu رئیس آسیا اقتصاددان برای بلومبرگ هوش. “و سارس walloped مصرف است.”قانون شرکت باید با رعایت کامل چرخه پرداخت در ماه فوریه قبل از برش دستمزد به حداقل گفت: Edgar Choi یک شنژن مبتنی بر وکیل و نویسنده کتاب “قانون تجارت در یک دقیقه.” برای شرکت هایی که در حال ساخت به اندازه کافی برای پوشش حقوق و دستمزد آن را مجاز به تاخیر حقوق و دستمزد تا زمانی که کارکنان دریافت پول آنها بدهکار در نهایت.چوی گفت که او شنیده از هزار نفر از کارگران خارجی که می گویند پرداخت های خود را قطع شده است در نیمه این ماه و یا متوقف althogether. او گفت که غیر قانونی است. “بسیاری از این کارکنان خارجی هستند آنها نمی دانند که چینی,” او گفت:. “هر آنچه که رئیس خود را به آنها می گوید که آن را. آن را آسان برای آنها را اذیت کنید.”NIO, Inc., یک ماشین الکتریکی-ساز مستقر در شانگهای به تازگی با تاخیر حقوق یک هفته. رئیس شرکت ویلیام لی نیز تشویق کارکنان به قبول واحد سهام محدود به جای یک جایزه نقدی.

در Foxconn تکنولوژی گروه شنژن کارخانه و بازگشت کارگران از سال جدید قمری شکستن هستند قرنطینه در خوابگاه قبل از آنها می توانید از بازگشت به کار. آنها در حال گرفتن پرداخت می شود اما تنها حدود یک سوم از آنچه آنها می خواهم کسب درآمد اگر آنها مشغول به کار بودند.بدون کامل و منظم حقوق و چند مکان برای صرف آنها این روزها به هر حال مصرف کنندگان چینی می تواند کاهش هزینه های در برخی از دسته بندی ها به صفر گفت: بلومبرگ است شو. و آن را ممکن است به گزاف گویی: به عنوان مثال او گفت: اگر شما با جست و خیز خود را روزانه اسپرسو برای دو ماه شما به احتمال زیاد به را تشکیل می دهند برای کسانی که از دست رفته نوشیدنی بعد از آن در سال.

با ذخایر محدود و کمتر از راه دور فن آوری شرکت های کوچکتر است که زیر بنای چین گسترده بخش خصوصی به ویژه آسیب پذیر است. در میان تلاش گسترده تر برای کمک به شرکت های شناور ماندن سیاست گذاران باید به نام دولت-اجرای بانک ها به وام را در نرخ های ارزان تر برای کسب و کارهای کوچک به طور خاص است.

در مورد جزیره پرنس ادوارد Binfeng, co-founder از Hangzhou برنامه نویسی و رباتیک آکادمی وقوع آنها را مجبور به تعلیق تمام کلاس های حضوری برای دانش آموزان کودکستان تا کلاس 12. با از دست دادن درآمد شرکت خواهد کرد خودداری از 50 ٪ از حقوق و دستمزد برای مدیران کلیدی و 30 درصد برای کارکنان دیگر تا کسب و کار از سر گرفته است.”آنچه ما آموزش نیست و باید برای بسیاری از پدر و مادر, پس هزینه های مثل این معمولا اولین زمانی که همه چیز دشوار” گفت: جزیره پرنس ادوارد است.

ریک Zeng معاون مدیر کل در Lionsgate پارک در زوهای گفت: آنها بوده است تعطیل در دستور دولت پس از پایان ماه ژانویه است. شروع هفته آینده برخی از کارکنان شما نیاز به رفتن را در مرخصی بدون حقوق.

در جنوب شرقی شهر فوژو, مدیر رابرت ژانگ گفت: همه به جز دو یا سه نفر از 100 اتاق خالی به طور متوسط در شب. دو سوم از کارکنان به طور موثر بر روی کردند, گرفتن برخی از حقوق و دستمزد اما نه به همان اندازه به عنوان آنها استفاده می شود.”هنگامی که وجود دارد هیچ کسب و کار وجود دارد هیچ عملکرد مبتنی بر حقوق و دستمزد,” او گفت:. “برای یک ماه یا دو تاثیر نیست بلافاصله آشکار است. اما اگر این بیماری همه گیر به طول می انجامد و گردشگری نمی بازیابی برای سه تا چهار ماه کارکنان خود را احساس بحران.”

این داستان منتشر شده از یک سیم آژانس خوراک بدون تغییرات به متن. تنها تیتر تغییر کرده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>