با استناد به عدم شغل به خانه مهاجران چشم بازگشت به شهرستانها

دهلی نو:
در صبح روز 4 ژوئن Sandip Singhroha سوار بر یک سفر غیر معمول. او به همراه کشاورزان از کشاورزی مرفه کرنال منطقه هاریانا سوار یک اتوبوس به Bihar, همراه با یک گروه روزانه شرط که استفاده می شود به کار در محلی مندی و یا عمده فروشی محصول در بازار است.

مندی عملیات کرده بودند کاهش قابل توجهی پایین به دلیل شیوع ویروس و محدودیت های اعمال شده توسط دولت برای مهار گسترش آن. کارگران که مرتب سازی بر اساس درجه و بار تولید شدند با کمی کار می کنند و می خواستم به بازگشت به روستاهای خود در بیهار.

Singhroha و گروهی از کشاورزان او رفت و آمد با نگران بودند حاد کمبود نیروی کار در آینده kharif فصل کاشت. در طول هفته گذشته Singhroha همچنین دریافت چندین تماس پریشانی از سیتمرهی در بیهار. “این کارگران وجود دارد تا به حال هیچ کار و می خواستم به هاریانا به کاشت برنج ، آنها گفتند: آنها را از گرسنگی می میرند در غیر این صورت,” او گفت:.

بنابراین گروه مشاغل از کشاورزان از هاریانا یک طرح ساخته شده. آنها با استخدام یک اتوبوس برای 1,05,000 به رها کردن مندی کارگران به روستای خود در سمستیپور بیهار و سفر با ماهر برنج transplanters به Haryana.

2.600 متر دور سفر در یک اتوبوس استخدام سه هاریانا کشاورزان است که نشان دهنده در حال انجام شار در هند بازار کار. بیش از دو ماه گذشته میلیون ها نفر ساخته شده یک سفر دشوار از شهرستانها که در آن آنها مشغول به کار در دستمزد روزانه به روستاهای خود در کشورهایی مانند Bihar, Uttar Pradesh, West Bengal, و, Jharkhand.

هند کاسته است خود را مستند به قوانین و مجاز بخش هایی مانند املاک و مستغلات به سر کار. اما کارفرمایان در حال حاضر مواجه با کمبود شدید نیروی کار. شرکت های وسوسه انگیز کارگران مهاجر به بازگشت با ارائه می دهد از محیط کار بهتر و حقوق بالاتر نعناع گزارش روز دوشنبه. توسعه دهندگان املاک و مستغلات همچنین برنامه ریزی برای ارسال به دولت مرکزی درخواست آن را برای ارائه به قطار ویژه به کارگران بازگشت.

مشکل مهاجران که رفته اند به خانه شان متحده روبرو هستند کمبود حاد کار می کنند. دولت با افزایش بودجه برای MGNREGS به 1 تریلیون دلار بالاترین تا کنون از زمان آغاز آن در سال 2006. این می تواند در بهترین حالت بود به طور موقت تعلیق بی زمین.

“بیشتر خانواده های روستایی خواستار کار تحت شغل طرح در سال جاری یک خانوار بعید است به بیش از 50 روز کار متوسط با وجود بالاتر از بودجه” گفت: content marketing Narayanan, دستیار استاد در Azim Premji دانشگاه بنگلور. در یک دستمزد به طور متوسط از 200 در هر روز این به این معنی پول نقد جریان 10,000 در هر خانواده فقط به اندازه کافی برای زنده ماندن برای چند ماه.

اما با وجود مشکلات بی زمین خانواده ها روبرو هستند آنها بعید است به بازگشت به شهرستانها به زودی. نگاهی به عنوان مثال مورد 19 ساله دیپاک که پول قرض گرفته شده و سوار ترک سوار شدن بر روی دوچرخه خود را برای رسیدن به روستا در Banda منطقه در اوتار پرادش حدود 1200 متر از سورت که در آن او تا به حال مشغول به کار در یک کارخانه نساجی. آن شده است یک ماه دیپاک رسیده خود ایجاد کرد اما او نمی پیدا کردن کار حتی برای یک روز.

“من هیچ گزینه ای جز بازگشت به سورات یا احمدآباد اما نه قبل از این مستند برداشته شده است. بیش از حد وجود عدم قطعیت در حال حاضر,” او گفت:.

اشتراک در خبرنامه

* ایمیل معتبر وارد نمایید

* با تشکر از شما برای عضویت در خبرنامه ما.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>