چینی کنسولگری در هوستون بود “لانه جاسوسان’ می گوید مایک Pompeo

واشنگتن:
چینی کنسولگری در هوستون بود “لانه جاسوسی” آمریکا وزیر امور خارجه, Mike Pompeo گفت: در روز پنج شنبه (به وقت محلی) در میان مارپیچ رو به پایین در آمریکا و چین روابط.

Pompeo, در حالی که قبل از پرداختن به کمیته روابط خارجی سنا اظهار داشت که “ما بسته” هوستون کنسولگری “از آنجا که این یک لانه جاسوسان.”

آمریکا اخیرا دستور داد چین برای بستن کنسولگری خود را به طور کلی در هوستون. در اقدامی تلافی جویانه چین دستور داد ما را به نزدیک دیپلماتیک خود تسهیلات در چنگدو.

وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد چین به نزدیک جمعه کنسولگری خود را در هوستون تگزاس به اتهام آن درگیر برای سال در, عظیم سینه های غیر قانونی جاسوسی و نفوذ عملیات در ایالات متحده است.

دو کشور باید sparred بیش از یک طیف وسیعی از مسائل در زمان های اخیر — چین حرکت برای اعمال امنیت ملی قانون در هنگ کنگ آن نقض حقوق بشر در سین کیانگ و تجاوز ارضی در دریای چین جنوبی باید همه کشیده انتقاد شدید از واشنگتن است.

تشریح چین حاکم چین حزب کمونیست (CCP) به عنوان “مرکزی تهدید از زمان ما”, Pompeo گفت: “ما شدید دیپلماسی کمک کرده است و سرب بین المللی بیداری به تهدید CCP. سناتور جزر و مد تبدیل شده است.”

وزیر امور خارجه آمریکا نیز صحبت از چین حرکت به اعمال سخت گیرانه امنیت ملی قانون در هنگ کنگ است که گفته می شود با هدف خرد کردن مخالفت در سابق مستعمره بریتانیا که شاهد تظاهرات گسترده سال گذشته است.

“ما در نیمکره کانادا ایستاده بود محکم در برابر حزب کمونیست چین را به گروگان گرفتن. آن سه عمده حامل مخابرات نیز ممنوع و غیر قابل اطمینان فروشندگان,” او گفت:.

“بلیز و هائیتی را محکوم کرد پکن امنیت ملی قانون جلوگیری از هنگ کنگ. دانمارک را رد کرده است CCP است اقدام به سانسور روزنامه دانمارکی. سوئد بسته شده است آن کنفوسیوس موسسات. لیتوانیایی سرویس های اطلاعاتی باید شناسایی چین به عنوان یک سیاسی – یک تهدید بالقوه برای اولین بار,” او اضافه شده است.

بیشتر وزیر خارجه آمریکا همچنین اشاره کرد که در هند و اقیانوس آرام “استرالیا اعلام کرد چین در دریای چین جنوبی ادعای غیر قانونی و نامشروع به عنوان ما.”

اشتراک در خبرنامه

* ایمیل معتبر وارد نمایید

* با تشکر از شما برای عضویت در خبرنامه ما.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر