شیلی تلسکوپ که شانه آسمان به دنبال پاسخ به برخی از جهان ترین پرسش های اساسی را تایید کرده اند آنها هم کاهش یافته است قربانی را به جرم اختلال در آورده coronavirus بیماری همه گیر.

رصدخانه نقطه چین بالا شهر ساحلی لا سرنا و در خشک و بیابان ها در شمال شیلی بسته اند برای اولین بار از برخی از افتتاح چند دهه پیش با استناد به خطر بالقوه سرایت میان بازدید کنندگان بین المللی علمی و کارکنان.

تیم های تحقیقاتی که اغلب کار در شیفت سفر به رصدخانه ها از خانه های خود در نزدیکی شهرها و پایتخت آن سانتیاگو نیز مانع لغو پرواز و قرنطينه و منع رفت و آمد در سراسر کشور است.

این تعطیلی حاکی از پتانسیل تاخیر قابل توجهی در تحقیقات توسط یک تیم بین المللی با استفاده از مواد تولید شده توسط تلسکوپ خود را به مدیران و گفتگو کرد.

شیلی به 70% جهانی نجوم سرمایه گذاری. در سال های اخیر آن تلسکوپ را به کمک تصاویر برای پیشبرد نظریه سیاره و کهکشان شکل گیری و کشف مجموعه ای از سیارات است که می تواند کمک به پیدا کردن زندگی فراتر از زمین است.

در سال گذشته شیلی ستاره شناسان همچنین بخش قابل توجهی در کمک به پرده اولین تصویر از یک سیاه چاله است.

Sean Dougherty, مدیر آلما تلسکوپ واقع هزاران متر بالاتر از سطح دریا در روشن شمالی Atacama گفت: خاموش شدن ناگهانی شد “بی سابقه” اما اجتناب ناپذیر است.

“یک تیم در ادامه کار در رصدخانه به نگه داشتن حیاتی تلسکوپ سیستم های عملیاتی و اطمینان حاصل شود که ما آماده برای راه اندازی مجدد عملیات هر زمان که امکان پذیر است, او در بیانیه ای گفت به سلامت.

Steffen Mieske است از علم عملیات در اروپا-اجرای Paranal رصدخانه 370 کیلومتری شمال سانتیاگو است که به دنبال سیارات فراتر از خورشید و سیاه چاله در کهکشان راه شیری است.

او به رویترز گفت عملیات خود بودند محدود پس از شیلی ویرانگر سال 2010 زلزله و در طول تظاهرات اجتماعی در سال گذشته اما هرگز بسته در 21 سال از عمل.

“همه بازدید از پروژه های دانشمندان آمده است که برای انجام مشاهدات به طور معمول از خارج از کشور در طول ماه های آوریل و مه لغو شد,” او گفت:. “ما پیش بینی است که تعداد قابل توجهی از پروژه های تحت تاثیر قرار خواهد شد.”

Karla Pena, دستیار استاد در دانشگاه آنتوفاگاستا در شمال شیلی گفت: El Mercurio روزنامه که بسته شدن بدان معنی است که او تا به حال به چشم پوشیدن یک انتقادی شب پژوهشی در Las Campanas تلسکوپ در آتاکاما.

“مشکل این است که اشیاء نگاه میکردم فقط قابل مشاهده در برخی از پنجره ها از زمان” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im