دوران کودکی قرار گرفتن در معرض سیگار کشیدن والدین مرتبط ضعیف حافظه در میانسالی

قرار گرفتن در معرض سیگار کشیدن والدین در دوران کودکی و نوجوانی مرتبط است با فقیر توانایی یادگیری و حافظه در میانسالی است. با توجه به مطالعه منتشر شده در مجله آمریکایی اپیدمیولوژی با پیری جمعیت اختلالات شناختی مانند مشکلات در یادگیری و حافظه در حال تبدیل شدن بیشتر رایج است.

فعال سیگار شناخته شده است مخل به عملکرد شناختی و به منظور کمک به بروز اختلالات شناختی. مشابه کوتاه مدت انجمن های مشاهده شده به صورت دست دوم ، نتایج طولی از مطالعه فنلاندی نشان داد که اثرات مضر دوران کودکی دست دوم سیگار قرار گرفتن در معرض ممکن است به میانسالی توانایی یادگیری و عملکرد حافظه.”مطالعات قبلی متمرکز در بزرگسالی قرار گرفتن در معرض و یا در کوتاه مدت اثرات دوران کودکی قرار گرفتن در معرض در حالی که این مطالعه رمان به ارمغان می آورد اطلاعات در دراز مدت ارتباط بين دست دوم سیگار قرار گرفتن در معرض در دوران کودکی و در عملکرد شناختی در میانسالی” گفت: مطالعه محقق از دانشگاه تورکو در فنلاند.

نتایج حاصل از این مطالعه برجسته که تمرکز بر پیشگیری از سیگار دوم قرار گرفتن در معرض باید بر روی کودکان و نوجوانان به منظور ترویج سلامت مغز در بزرگسالی است. در علاوه بر این به حفاظت از کودکان و نوجوانان از شروع فعال, سیگار, باید توجه به دست دوم سیگار قرار گرفتن در معرض در خانه و جاهای دیگر.

برای یافته های شناختی عملکرد بیش از 2000 شرکت کنندگان اندازه گیری شد و در سن 34-49 سال است. نتایج نشان داد که شرکت کنندگانی که تا به حال شده است در معرض سیگار کشیدن والدین در دوران کودکی تا به حال بدتر توانایی یادگیری و فقیر حافظه در میانسالی از آن دسته از شرکت کنندگان که پدر و مادر نمی دود در حضور آنها.

این انجمن در حال حاضر صرف نظر از خود شرکت کنندگان سیگار کشیدن یا در نوجوانی و یا بزرگسالی است.تفاوت در عملکرد شناختی در میان آن دسته از شرکت کنندگان که در معرض سیگار کشیدن والدین و کسانی که با غیر سیگاری پدر و مادر معادل تفاوت ایجاد می شود تا پنج سال از پیری مطالعه گفت.

—IANS

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>