آشپز فلوید Cardoz می میرد COVID-19 در شهر نیویورک

آشپز فلوید Cardoz که 59 ساله رستوران مستقر در ایالات متحده آمریکا درگذشت. در مارس 18, آشپز Cardoz تا به حال آزمایش مثبت برای COVID-19 در بیمارستان نیویورک.

گرسنگی Inc شرکت اجرا می شود که این رستوران در بیانیه ای گفت: “آن را با غم و اندوه عمیق است که ما به شما اطلاع از درگذشت آشپز فلوید Cardoz (59 سال), Co-Founder, گرسنگی, Inc. مهمان نوازی در 25 مارس سال 2020 در نیوجرسی, ایالات متحده آمریکا. او جان سالم به در با مادر خود بریل همسر Barkha و پسران جاستین و پیتر.

“فلوید آزمایش مثبت برای Covid 19 در ایالات متحده آمریکا در مارس 18, شد و تحت درمان برای همین در کوهستان, پزشکی, مرکز, نیوجرسی, ایالات متحده آمریکا.”

این شرکت قبلا تایید کرد که رستوران-آشپز حال آزمایش مثبت برای ویروس. “به عنوان یک اقدام احتیاطی ما اطلاع وزارت بهداشت در بمبئی در مورد همان” آن گفت:. “ما همچنین رسیدن به شخصه به افرادی که در تعامل با او در طول سفر خود به هند, به طوری که آنها می تواند لازم است توصیه های پزشکی باید به آنها نشان می دهد هیچ نشانه…”

آشپز Cardoz شد مالک دو موفق رستوران در بمبئی – بمبئی غذاخوری و O پدرو بود و در اوایل این ماه راه اندازی یک سوم سرمایه گذاری های بمبئی فروشگاه شیرین با همان تیم است.

همچنین بخوانید: در جستجوی آشپزی کمال: آشپز فلوید Cardoz

اخبار آشپز Cardoz مرگ را حیرت زده کرده است آشپزی جهان است. مواد غذایی نویسنده Roshni Bajaj Sanghvi که او را برای یک دهه گفت: “آشپز فلوید بالا راه ما نگاه غذای هندی هر دو در اینجا و خارج از کشور. او به ما نشان داد چگونه غذاهای هندی باید جشن گرفته شود. او یک دوست و یک آشپز نابغه و یک گرم, واقعی, قابل توجه انسان با درخشان شخصیت. او خواهد بود به شدت از دست رفته.”

Gauri Devidayal که صاحب میز و Mei13 گفت: “آشپز فلوید بود که یک نماد جهانی در مواد غذایی جهان و یکی از اولین سرآشپزها برای قرار دادن مواد غذایی هند در نقشه جهان با, رستوران, Tabla. او کسی است که نه فقط گرسنگی Inc تیم اما هر کس نگاه کردن به. علامت خود را در صنعت رستوران در نیویورک و بمبئی قابل توجه بود و آن را غیر قابل تصور به فکر می کنم او بیشتر است به دلیل این ویروس مخوف. من آرزو می کنم او شخصی و رستوران خانواده تمام قدرت در جهان در این زمان دشوار است.”

همچنین بخوانید: آنچه در بشقاب شما?

بمبئی متولد آشپز Cardoz با Goan ریشه بود در اصل آموزش به عنوان یک زیست شیمیدان. او به شهرت شات هنگامی که او برنده بالا افتخار از تلویزیون واقعیت نشان می دهد بالا آشپز کارشناسی ارشد فصل 3 با upma ظرف را با یک پیچ و تاب. یک محصول از IHM تامي بمبئی هتل مدیریت مدرسه آشپز Cardoz با موفقیت زد نیویورک تحسین و طبل رستوران برای 12 سال قبل از آن تعطیل در سال 2010.

اخیرا او محبوب سوهو رستوران هندی بمبئی نان بار بود که قبلا به عنوان شناخته شده Paowalla برای سه سال. مواد غذایی منتقدان تا به حال نام آن را “عشق جادویی نامه ای به نان هندی.”

مواد غذایی نویسنده Aatish Nath گفت: “آشپز فلوید Cardoz همیشه خوش لبخند بر چهره اش بود و سریع با پیشنهادات خود را هنگامی که آن را به چه چیزی برای خوردن در هر دو O پدرو و بمبئی غذاخوری. اخیرا در بمبئی فروشگاه شیرین وجود دارد یک حس غرور و افتخار در آنچه که این تیم در گرسنگی Inc, که او در آن شریک ساخته بود. روشن بود که Cardoz در زمان غرور به حق در آنچه که او تا به حال ساخته شده در کشور و شهر محل تولد خود را در علاوه بر این به میراث او در شهر نیویورک است. او به عنوان یک سفیر برای غذای هندی که دوباره به او در بازگشت به هند در تازه ترین فصل از آشپز دیوید چانگ Netflix, نشان می دهد, زشت خوشمزه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر