Chef Daniel چانه مذاکرات در مورد چالش های حفظ طعم واقعی از سنگاپور

جهان یک جهانی ایجاد کرد و این جزیره دولت به خوبی می تواند که در آن شهروندان برای نیش می زنند. در حالی که سنگاپور تبلیغ به عنوان یک مقصد توریستی برای جان سخت خریداران و هنر و هنردوستان و دوستداران حیوانات, آن را نیز یک foodie بهشت.

نقطه از سنگاپور, Chef Daniel چانه است که در حال حاضر بر اساس بمبئی عنوان ناسی و Mee رستوران وجود دارد و همچنین دیگر شاخه های این جنوب شرق آسیا رستوران در هند. در طول سفر اخیر خود به بنگلور او صحبت با آشکار غرور و افتخار در مورد کشور خود و سبک پخت و پز شایع وجود دارد.

با یک پس زمینه در غذاهای فرانسوی و ایتالیایی دانیل را تجربه کرده است طعم و مزه از سراسر جهان و در حال حاضر که شامل بمبئی خیابان مواد غذایی بیش از حد. “مواد غذایی هند با استفاده از بسیاری از سرگرمی است که ماسک های طبیعی طعم گوشت یا سبزیجات می گوید:” دانیل که در حال حاضر در هند به مدت دو سال.

او تلاش کرده است به معرفی ظریف به طعم محلی کام به عنوان به خوبی به عنوان ویترین غذاهای معتبر از سنگاپور. به این منظور او مشتاق تکان دهنده سس گردد از مواد تشکیل دهنده محلی است که درخواست تجدید نظر به سرخپوستان.

او در مورد اضافه شدن یک کره و خامه خرچنگ ظرف به منو با چاشنی فلفل سیاه و چالش تهیه غذاهای دریایی تازه. “بنابراین در حال حاضر این ظرف است که تنها در دسترس ما بمبئی خروجی” او لبخند می زند.

به طور مشابه, نسخه خود را از otak-otak یک ماهی کبابی کیک متفاوت است در بمبئی با علاوه بر این از میگو و ماهی مرکب و خدمت در یک پوسته نارگیل. “من به آن طعم اصلی این غذا نگهداری می شود. پاسخ بوده است فوق العاده که هر کس خوشحال است به سعی کنید چیزی جدید است.” او جفت Sambal یک فلفل رب یا سس معمولی به سنگاپور و شیر نارگیل را با غذاهای اینجا را در پیشنهاد خود را به نوآوری با طعم و بافت.

وقتی که می آید به مواد غذایی هند دانیل اذعان به علاقه برای tandoori مرغ pakoras و vada pav. پس از سنگاپور میزبان متنوع و نژادها و فرهنگ ها و اقوام او می گوید آن را بیش از حد طولانی برای انطباق با معتبر مواد غذایی هند. “این چالش بزرگتر بود برای پیدا کردن طعم های جدید به ترکیب به غذاهای من,” او می گوید.

غذاهای محبوب در Nasi و Mee رسانه ها مانند برنج مرغ, لهجه کانتونی, بخارپز, ماهی, nasi goreng, kueh پای توپ را روی گوه (گیاهی متقابل بین تاکو و کاپ کیک) و چار کوای تئو (تخت برنج و رشته فرنگی در سس سویا) می تواند به زودی, ورزش, تغییرات جالب همراه با هم-خوب-برای-تغییر satays, kaya نان تست (ساخته شده با نارگیل جم — صبحانه محبوب در سنگاپور) و میلو می لرزد.

در بنگلور ناسی و Mee شاخه در Koramangala, Bellandur و وهیتفیلد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>