مرکز افزایش dearness کمک هزینه برای کارکنان دولت با 4 درصد

دهلی نو: اتحادیه کابینه به رهبری نارندرا نخست وزیر روز جمعه اعلام کرد که 4 درصد افزایش در dearness کمک هزینه (DA) و dearness امداد (DR) از 17 درصد به 21 درصد برای 2020-21. این حرکت بهره مند خواهد شد بیش از 11.37 میلیون کارمندان دولت و بازنشستگان. در اکتبر 2019 مرکز افزایش یافته دا از 12 درصد به 17 درصد.

“این ترکیب تاثیر در خزانه در حساب از دو دا و نوجوانان خواهد بود 12,510 کرور روپیه در هر سال و 14,595 کرور روپیه در سال مالی 2020-21 (برای یک دوره 14 ماه از ژانویه سال 2020 به ماه فوریه 2021). از آن بهره مند خواهد شد در مورد 48.34 لاخ مرکزی کارکنان دولت و 65.26 لاخ بازنشستگان” اتحادیه کابینه در بیانیه ای گفت. دولت معتقد دا/DR پیاده روی و کمک به افزایش درآمد قابل تصرف و کمک به درایو تقاضا در بازار است.

با این حال به گفته کارشناسان در حالی که دا پیاده روی به عنوان یک تقویت خلق و خوی در یک شکننده وضعیت بازار بعید است به افزایش مصرف است. “دولت می تواند با تاخیر دا اعلام, اما آنها تا امروز از آنجا که آنها مایل به جلو و اقتصاد است. اما در عملی توجه داشته باشید احساسات پایین است و مردم در حال حاضر ریسک گریز. هر گونه پول اضافی در دست خود فشار ممکن است آنها را برای نجات از صرف” گفت: Sunil سینها, اصلی, اقتصاد هند رتبه بندی و تحقیقاتی.

سینها گفت: در چنین شرایطی مردم در پایین براکت درآمد که نیازهای برآورده نشده را صرف بیشتر اگر پول را به جیب خود اما کارکنان دولت و بازنشستگان نیست تحت این رده سقوط.

مصرف خصوصی در هند رشد متوسطی در 5.9 درصد در سه ماهه دسامبر که برابر 5.6% در سه ماه منتهی به 30 سپتامبر. این بود که بسیار پایین تر از سال قبل است.

اقتصاد هند رشد 4.7 درصد در سه ماهه دسامبر آن کمترین میزان در بیش از شش سال است. ترس از Covid-19 شیوع ممکن است پرتاب اقتصاد جهانی را به رکود بیشتر پایین کشیدن چشم انداز رشد آسیا سومین اقتصاد بزرگ اروپا ،

در حالی که 4.7% چاپ در ماه دسامبر بهتر از چهارم سپتامبر را برآورد اولیه از 4.5% ملی دفتر آمار (سازمان خدمات ملی) خود تجدید نظر برآورد رشد صعودی برای ماه ژوئن سه ماهه به 5.6 درصد و چهارم سپتامبر به 5.1% زنگ اقتصاد است و در عین حال به پایین است.

دولت همچنین تصویب توانبخشی و upgradation مختلف ملی بزرگراه پوشش بیش از 780km در ایالت هیماچال پرادش و راجستان, Uttar Pradesh و آندرا پرادش است. این پروژه شامل سرمایه گذاری 7,662.47 کرور از جمله یک وام جزئی از 3,500 کرور از بانک جهانی. وام کمک بانک جهانی را تحت سبز بزرگراه ملی راهرو پروژه.

“این پروژه انتخاب شده اند بر اساس ضرورت ارائه صاف و motorable جاده ها پس از نظر اجتماعی و اقتصادی نیازهای منطقه است. عوامل خارجی مانند طبیعت و کوانتومی از تولید محلی از منطقه لجستيک زیرساخت های موجود برای حمل تولید و مورد نیاز برای اتصال مردم محلی با جریان اصلی منطقه ، در نظر گرفته شده دولت در بیانیه ای گفت:.

Asit Ranjan Mishra کمک به این داستان.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>