خرید تاتا Nexon

با توجه به دولت از بسیاری از ما انباشته خیابان های شهر سرمایه گذاری در یک استفاده SUV جمع و جور می کند و بسیاری از حس. شما به نفع یک SUV بالاتر ترخیص زمین به گذشتن بیش از چاههای و ضربه سرعت و بدون نقطه ضعف بزرگ خود را نسبت. تاتا Nexon سپس می آید در سراسر به عنوان یک گزینه استفاده می شود, آن را به عنوان شیک و جادار و عملی SUV جمع و جور. وجود دارد چند چیز شما باید بدانید قبل از اینکه شما به اضافه کردن گاراژ خود را.

Nexon می آید با هر دو 110hp, 1.5 لیتری توربو دیزل و یا یک 110hp, 1.2 لیتری توربو-موتور بنزین. هر دو موتور را می توان با یا 6 سرعته دستی یا یک AMT-گیربکس خودکار. توربو-موتور بنزین تصفیه شده است اما آن را نمی کند با تحریک عملکرد آن و گرایش به تشنجی در سرعت های پایین. در حالی که AMTs را برای خوب شهرستان خودروهای دفترچه راهنما همچنین احساس خوب به لطف نور کلاچ-و-gearshift عمل است.

Buying a used Tata Nexon

این موتور دیزل است گسترده تر از وسعت و توانایی های مناسب فنی Nexon بهتر است. واحد تصفیه شده است و می کشد و از به عنوان کم از 1400 rpm تا 4000 دور در دقیقه در یک خطی به شیوه ای. این گیربکس AMT با این نسخهها کار به خوبی در ترافیک و نسبتا صاف در آن شیفت زمانی که شما در حال رانندگی با بیش از حد سنگین ، دستی و همچنین مکمل دیزل موتور خوب و بزرگ بزرگراه کروز. هنگامی که ما آزمایش دستی مدل از دو موتور بنزین تحویل 9kpl در این شهرستان در حالی که دیزل را 14kpl. در بزرگراه بنزین بازگشت 13kpl و دیزل را 18kpl. انتظار می رود مشابه بهره وری از AMTs.

داخل Nexon را داش به نظر می رسد معاصر و دارای چندین درجه بالا بافت پلاستیک است که قرض دادن آن احساس حق بیمه. وجود دارد مقدار زیادی از فضای در داخل کابین برای جلو و عقب مسافران و موجد خسارت roofline تاثیر نمی گذارد سقف یا نه. آن را نیز عملی به لطف مقدار سخاوتمندانه از محل کوچک ومحصور فضا در داخل کابین و نسبتا بزرگ 350 لیتری بوت.

Buying a used Tata Nexon

Nexon تعلیق دسته برجستگی بسیار خوبی برخوردار است و می تواند به مقابله با حتی بدترین جاده های هند. این احساس پایدار در سرعت بزرگراه ها و کنترل بدن در اطراف گوشه. حتی فرمان احساس می کند قابل توجه آن را به عنوان نور در سرعت های پایین و وزن آن تا به خوبی به عنوان شما انتخاب کنید تا به سرعت. همه در آن احساس می کند مانند یک چاه-مهندسی SUV.

بودن تاتا Nexon نسبتا قابل اعتماد و قطعات یدکی قیمت ها نیز در رقابت با رقبای خود را; اما وجود دارد برخی از چیزهایی که برای نگاه است. اولین خودرو الکتریکی سیستم های مورد بررسی توسط یک حرفه ای به عنوان یک چند Nexon صاحبان مواجه اند مسائل مانند ثابت سوئیچینگ بین درایو حالت و مثل نور سوسو از سرگرمی صفحه نمایش. علاوه بر این بررسی برای لباس مجلسی دستی مدل ها به عنوان یک جدید, کلاچ و فشار plate assembly همراه با کارگری هزینه می تواند در نهایت هزینه شما بیش از ₹10,000. در AMT انواع تست کنید اگر تابع خزش در گیربکس اتوماتیک انجام هست.

چند صاحبان نیز مواجه شده که در آن موضوع فرمان می شود واقعا سنگین می شود و این ماجرا تا زمانی که بر روی یک درایو تست را بررسی کنید اگر فرمان وزن غیر طبیعی در حالی که تبدیل. این می تواند گران قیمت ثابت.

در کل استفاده می شود Nexon خوب است ارزش از آن است که نسبتا مدل های جدید و شما به ندرت پیدا کردن نمونه هایی که تحت پوشش بیش از 30000 متر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>