مرغ کره هوس تحت مونیخ مستند

مونیخ [همراه با کل فدرال ایالت باواریا در آلمان] رفت و به جدی, مستند کمی پس از اواسط ماه مارس و قوانین شروع به کاهش کمی در هفته گذشته. من سمت چپ هند دو ماه پیش شده اند و زندگی با پدر و مادر من از من اصل برنامه ریزی شده بود به یک ماه استراحت به سفر.

برای اولین بار یک یا دو هفته از مستند من پخته شده و همه چیز من تا به حال از دست رفته در مورد پخت و پز. آن را تا حد زیادی Bavarain آشپزی و مواد تشکیل دهنده-متمرکز, از سبزی و انواع مختلف گوشت و گوشت گاو.

اما روز دیگر من احساس نوستالژیک برای غذاهای هندی مانند chole bhature و مرغ کره یا murgh makhani. بنابراین من ساخته شده برخی از مرغ کره [و بصورت زنده آن را در Instagram]. من در حال حاضر یه چند پاسخ از پیروان من که سعی کردم از دستور.

گیاهی اصلی بازار در مونیخ است که تا حدودی مانند یک سبزی مندی در دهلی نو: تولید است که در اینجا آورده و اعزام به هر جایی در این نزدیکی هست. تنها تفاوت این است که ما گسترده تر جهانی انواع سبزیجات در اینجا; از گوجه فرنگی به مارچوبه از فرانسه و حتی kumquats. بنابراین هر روز صبح بعد از یک فنجان قهوه من راه رفتن به بازار سبزیجات محلی نزدیک به بررسی آنچه آورده شده است تازه و چه در فصل.

من برنامه آشپزی من بر اساس آنچه که من مشاهده و خرید اینجا و نه بالعکس. برای مثال من یک سالاد تابستانی با توت فرنگی و برخی از ریواس است که من آغشته به جین و قند از, rhubarbs, کمی ترش تر این زمان از سال است. کدو تنبل نیز در فصل, بنابراین من ساخته شده برخی از سوپ کدو تنبل. به عنوان در حال سیر سفید و گردو که ما را به استفاده از pestos و chutneys.

من نیز بابی panggangاست که اندونزی گوشت خوک سرخ شده ظرف است که پدر من مورد علاقه. و سپس ما را ساخته اند پای چوپان یک باواریا کباب گوشت خوک و skrei [نروژی cod]. ما همچنین برخی از خانه پاستا — حدود پنج برابر مقدار معمول — و با استفاده از آن بیش از چند روز.

خانواده من عاشق پخت و پز و هر وعده غذایی صرف بحث و برنامه ریزی های بعدی. در مورد دو بار در هفته و طبخ با هم. او بسیار صالح در آشپزخانه و گاهی اوقات او ما را شگفت زده با کاری یا اسپاگتی aglio e درهم و برهم pepperoncino. همه چیز را به او باعث می شود که بسیار معطر و تند است.

مرغ کره (خدمت 4); توسط آشپز کریستین خم شدن

مواد لازم برای اولین marination (20 دقیقه): 900 گرم سینه مرغ (بدون استخوان); 10 میلی لیتر آب لیمو; 4 گرم فلفل قرمز پودر; 5 گرم نمک

مواد لازم برای دوم marination (12 ساعت): 200 گرم آویزان ماست (کشک); 5 گرم برگ شنبلیله خشک (kasuri methi); 20 میلی لیتر خنثی روغن (روغن هسته انگور و یا روغن آفتابگردان); 20 گرم زنجبیل و سیر; 5gm گفتگوی garam پودر

مواد لازم برای گوجه فرنگی بر اساس نا مشروع: 20ml نفت (خنثی و طعم); 1 پیاز (خرد شده); 5 رسیده گوجه فرنگی (خرد شده); 20g زنجبیل و سیر را; 2 قطعه تازه فلفل سبز; 30 گرم بادام هندی (خیس شده در آب به مدت یک ساعت); 5 گرم فلفل قرمز پودر; 10 gm گفتگوی garam پودر; 150 میلی لیتر پوره گوجه فرنگی; 200 میلی لیتر سهام مرغ; 80 گرم کره; 80 میلی لیتر خامه; 5 گرم برگ شنبلیله خشک (kasuri methi); نمک; فلفل

روش برای marination: برش مرغ را در تکه های. برای اولین بار در آن بخیسانید مرغ را با آب لیمو و فلفل و پودر و نمک به مدت 20 دقیقه. بعد marinate دوباره با آویزان ماست شنبلیله خشک برگ گفتگوی garam روغن و زنجبیل و سیر را. پوشش و استراحت مرغ مزه دار شده را داخل یخچال به مدت حداقل 12 ساعت است. دیگر بهتر است.

گریل مرغ در کباب تابه. این کار را با نفت و در دسته. شما نمی خواهید برای سرخ کردن تمام گوشت مرغ در همان زمان. سرخ روی کمترین شعله بنابراین شما می توانید یک رنگ قهوه ای و مرغ اطمینان حاصل شود که گوشت پخته شده است که از طریق و مناقصه است. اجازه دهید تکه های مرغ سرد. را کنار بگذارند.

به مرغ کره: یک بار همه چیز را در بالا انجام می شود و گرما گسترده تابه با کره و روغن. اضافه کردن پیاز خرد شده و گوجه فرنگی. سرخ کنید تا زمانی که آن را می شود کمی رنگ. در حال حاضر خود را اضافه کنید گفتگوی garam پودر زنجبیل و سیر, رب, فلفل, فلفل قرمز پودر و بادام هندی. فرای این تا آن معطر است. در حال حاضر پور خود سهام مرغ و گوجه فرنگی پوره سیب زمینی به تابه. اضافه کردن نمک و طعم و مزه. این اجازه بجوش و خروش آمدن برای حداقل 15 دقیقه. اجازه دهید این سرد کردن به مدت 5 دقیقه و ترکیب این مخلوط را در یک پردازنده مواد غذایی و یا دست مخلوط در حالی که خود را با اضافه کردن کره و خامه. هنگامی که استفاده نا مشروع است صاف و فشار آن را از طریق یک غربال خوب. را دوباره مخلوط را در یک قابلمه به جوش به مدت سه دقیقه. طعم و فصل دوباره.

اضافه کردن مرغ و بجوش و خروش آمدن برای سه دقیقه. مرغ باید تبدیل به گرم و نرم است. طعم و فصل و پایان آن را با اضافه کردن خامه و کره سرد. چاشنی زدن, کره, مرغ با برگ شنبلیله و فوق العاده کرم. خدمت این همراه با برنج و نان و یا به عنوان نشان داده شده در تصویر را با مورد علاقه من نان یک paratha.

در این مجموعه برخی از هند محبوب سرآشپزها و رستوران خواهد بود های خود را مستند عادات پخت و پز و دستور العمل با ما.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>