باد در باد: نخ ابریشم در دهلی

هر سال فقط زمانی که آزمون زمان اوج و مدرسه در جلسه آینده به نزدیک من خواهد ببینید, همراه راههای, یک برگ درخت پر جنب و جوش با خوشه هایی از گل های قرمز. کودک درون من فقط reveled در زیبایی خود را از مومی افتاده برگ و لخت ashen شاخه و آن را تنها و بعدا زمانی که من علاقه به طبیعت بود piqued است که من شروع به تلاش برای شناسایی درختان در دهلی نو.

در هر گوشه و گوشه ای از این شهر نهفته است با شکوه بلند خشک درخت برگریز محبوب به نام Semal (همچنین به نام نخ ابریشم, درخت پنبه درخت Bombax, هندی, Kapok, Shembal). در فوریه Semal bares بیشتر از برگ و پر از خوشه های بزرگ و گل های قرمز با پنج گلبرگ در هر یک از آنها.

این درخت نقره ای پوست با پایین بخش پوشش داده شده با مخروطی prickles شاید جلوگیری از حیوانات از آمدن بیش از حد نزدیک است. این اسلوب ترکیب برگ (برگ متشکل از چند و یا بسیاری از متمایز جزوات پیوست به یک واحد بنیادی) با حدود پنج تیز جزوات (گاهی اوقات شش یا هفت).

میوه های خود را شبیه وودی کپسول که رسیدن و باز تقسیم در مه, ترکیدن باز با شدید خورشید به انتشار ابریشمی الیاف و دانه به هوا تنها به تبلیغ از طریق باد گرده افشانی.

این الیاف هر چند زیبا هستند نه برای کسانی که آسم و دیگر شرایط تنفسی. Semal کاملا خشکسالی-هاردی و رشد در خشک شیری و مناطق مرطوب از جمله جنگل ها در سراسر هند اما نه در مناطق خشک.

ابریشم و پنبه از میوه ها اغلب جمع آوری شده به مسائل بالش و پتو و جمع آوری حقوق از درختان اغلب حراج در دهلی نو. Semal آن شناخته شده است زینتی و با ارزش است اما آن پوست درخت و ریشه ها گاهی اوقات استفاده می شود به عنوان یک تونیک و محرک در طب سنتی شیوه های. یک ماده چسبنده جمع آوری شده از ساقه است گفت: به عنوان یک داروی مقوی غرایز جنسی استفاده می شود و نیز برای درمان اختلالات معده می گوید: محیط زیست Pradip Krishen در کتاب درختان دهلی نو.

محیط زیست, درخت نقش مهمی در جذب چندین موجودات مانند پرندگان و پروانه ها و زنبور عسل و عنکبوت. این گل نه تنها یک ضربه در میان شهد-جرعه جرعه موجودات مانند Purple Sunbird و زنبور بلکه با frugivorous (میوه خوردن) پرندگان مانند مسگر Barbet. هند خاکستری Hornbill گاهی اوقات با استفاده از بالای شاخه های درخت به عنوان یک جای بلند قرار دادن به تماس را به جفت.

از آنجا که بسیاری از حشرات را به خود جلب گل Semal خرچنگ عنکبوت برای استتار خود را در گلبرگ دروغ گفتن در انتظار برای حمله با چنگال خود تاسف بخورید. در اوایل صبح یک گله زرد پا سبز کبوتر ممکن است نشستن در بالای به حمام افتاب گرفتن در نور خورشید است. این وابستگی را از طبیعت و آنچه در آن است — یک سری از اتصالات ساخته شده در طول زمان.

شما می توانید Semal در مناطق مانند Hauz Khas لدهی جاده ها و دیگر نقاط شهر گاهی اوقات رها کردن بر روی ماشین ها و خیابان ها پوشش آنها را در یک قرمز ظروف سرباز یا مسافر.

آنها به سمت بالا طوری که آنها تمایل به حفظ آب باران با سقوط سنگین با صدای تلپ. این شگفتی از تماشای یک درخت باز کردن سحر و جادو خود را.

نویسنده و بنیانگذار NINOX – جغد در مورد طبیعت, طبیعت-آگاهی ابتکار. او در دهلی شورای ملی مقاومت منتقد Ebird یک دانشگاه کرنل طرح نظارت نادر رؤیت پرندگان. او که قبلا به رهبری یک برنامه WWF هند است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>