به عنوان شهرستانها را از خواب بیدار به هوای پاک, آلودگی, آمار روشن تر شده

دهلی نو:
هند بی سابقه ای در سراسر کشور مستند به نبرد covid-19 نیز افتتاح شد تا یک فرصت غیر منتظره—یک شانس برای ساکنان به باز کردن ریه ها و تنفس در تمیزترین هوا در حدود یک دهه.

با میلیون ها نفر از وسایل نقلیه است که با فشار خارج کردن گرد و غبار و گازهای مضر در خارج از جاده و کارخانه های بسته حدود سه هفته آلودگی هوا را فرو برد. با توجه به دولت-اجرای سیستم کیفیت هوا و آب و هوا, پیش بینی و تحقیقات (صفر) دهلی نو دیده می شود 51 درصد کاهش در PM2.5 و 49 درصد کاهش در PM10 از مستند.

مشابه کاهش دیده می شد در بمبئی و پونا و احمدآباد. این ذرات ریز را سنگین سلامت تلفات در زندگی مردم تشدید شرایط مانند آسم.

“این یک آزمایش است که طبیعت به بازی کردن برای ما. تا کنون ما فقط تئوری تخمین می زند که چقدر هر منبع منجر به آلودگی به دلیل وجود دارد هیچ وجه چنین اقداماتی می تواند گرفته شده در این مقیاس است.

اما بحران ارائه داده گسترده ای از شواهد تجربی و اعتبار مشاهدات ما” گفت: Gufrain پاسداران واقع برنامه هماهنگ در سفر. هند سرمایه های ملی یکی از آلوده ترین شهرهای جهان, ثبت برخی از پایین ترین شاخص کیفیت هوا (AQI) در هفته اول ماه مارس.

در حالی که نقش تغییر شرایط آب و هوایی را نمی توان رد کرد, تاثیر مستند بود بیشتر مشهود در کاهش اکسید نیتروژن (NOx) سطح-تا حد زیادی کنترل شده توسط فضایی آلودگی که مسئول 40 درصد از دهلی آلودگی است.

داده ها نشان داد که شده است وجود دارد حداقل 60% کاهش در سطح NOx در دهلی نو بمبئی و پونا در ماه گذشته.

ناخواسته و در عین حال بزرگ آزمایش نشان داده است چه می توان به دست آورد اگر برخی از راه حل های در حال اجرا. “مردم در حال حاضر دیده می شود آنچه در آن به معنی به هوای پاک و آسمان آبی شد که در غیر این صورت کفن آلودگی. این است که ایجاد یک سرمایه اجتماعی برای ما. در حال حاضر ما باید برای یادگیری از این تجربه ساخت و پشتیبانی برای آینده عمل” گفت: Anumita روی Chowdhury, مدیر اجرایی, تحقیق و وکالت مرکز علوم و محیط زیست است. اگر چه تغییرات در هزینه اقتصادی وقفه کارشناسان تأکید کرد که وضعیت را به هند فرصت را مجددا رویکرد خود را نسبت به آلودگی هوا.

“برای اولین بار ما به حداکثر رساندن پتانسیل سیستم عامل های دیجیتال در محل کار ما که بلافاصله کاهش نیاز به سفر. رفتن به جلو می تواند ما را به تغییرات در شیوه زندگی ما? می تواند ما را در نهادینه کردن برخی از این راه حل ؟ شاید دولت می تواند فشار برای تمیز کننده مسیر هنگامی که آن را فراهم می کند محرکی برای اقتصاد پس از همه گیر و اطمینان محیطی پادمان. چالش در حال حاضر است که برای طراحی برنامه ها در چنین راهی که سبز معامله ساخته شده است,” او اضافه شده است.

مرکزی کنترل آلودگی هیئت مدیره (CPCB) در حال حاضر شروع به جمع آوری داده ها برای تجزیه و تحلیل بیشتر.

“این کارشناس سازمان در حال کار بر روی آن و جمع آوری داده ها و ما قطعا نظر این مشاهدات به بهبود در آینده نزدیک. ما در حال حاضر متوجه تاثیر این مستند در محیط زیست” گفت: Bhure, Lal, رئیس دیوان عالی کشور منصوب آلودگی محیط زیست (پیشگیری و کنترل) قدرت (EPCA).

هند امتداد رودخانه عبور عمده شهرکهای صنعتی نیز ثبت شده بهبود بصری.

“اگر درمان نشود فاضلاب است که هنوز هم پیدا کردن راه خود را به رودخانه, اما سمی پساب صنعتی کاهش یافته است و نتایج مشهود در برخی از امتداد. این یک فرصت طلایی برای ما به نظارت بر این تغییرات به صورت آگاهانه اقدام در آینده گفت:” Manoj میشرا Convenor از Yamuna Jiye Abhiyan سازمان غیر دولتی است که با این نسخهها کار در احیای Yamuna.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>